שתף קטע נבחר

בילסקי, תירוש וביבי הודיעו ללבני: תומכים במופז

כשבוע לאחר הודעת יו"ר קדימה על הקדמת הפריימריז, מסרו לה שלושת הח"כים כי הם תומכים ביריבה בבחירות המקדימות

מאבק על כל ח"כ: כשבוע לאחר הודעת יו"ר קדימה ציפי לבני על הקדמת הפריימריז לראשות המפלגה ל-27 במרס, הודיעו היום (ב') ללבני חברי הכנסת זאב בילסקי, רונית תירוש ואריה ביבי כי הם תומכים ביריבה הגדול, שאול מופז. עדיין לא ברור במי תתמוך ח"כ רוחמה אברהם, שנחשבת לבעלת כוח גדול בקדימה.

 

ח"כ ביבי כתב לפעיליו כי הוא "מאמין שקדימה בראשות מופז תהווה את האלטרנטיבה היחידה לממשלה הרעה, המנותקת והמנוכרת של נתניהו. הגיעה העת לשינוי מנהיגות מבית, לרענון השורות ולהתחדשות רעיונית ומנהיגותית. רק כך נוכל לעמוד בקו הזינוק ולקבל חזרה את המנדט להוביל את ישראל קדימה".

 

במסיבת העיתונאים שבה בישרה לבני על הקדמת הבחירות המקדימות לראשות המפלגה, אמרה: "אני מתכוונת לנצח בפריימריז האלה. קודם אנצח בבחירות בקדימה, ואחר כך אקים סוף-סוף קואליציה שרואה את טובת המדינה מול עיניה. רק אני האלטרנטיבה לנתניהו".

 

ח"כ מופז הכריז עוד לפני הודעתה כי "לבני סיימה את תפקידה כיושבת ראש קדימה והמסע להחלפת נתניהו החל. ראשיתו בהחזרת קדימה למקום הנכון בפוליטיקה הישראלית, ומיד אחר כך החזרת ישראל למסלול הנכון, וחיזוקה המוסרי, החברתי והציוני". הוא אמר כי לקדימה נגרמו בעידן לבני נזקים כבדים כתוצאה מהתנהלות חלשה, עייפה ומגומגמת.

 

המצטרף החדש לפוליטיקה, יאיר לפיד, הבהיר בעמוד הפייסבוק שלו כי לא יחבור לקדימה, אותה כינה "חבורה של פוליטיקאים צינים". הפריימריז בקדימה יתקיימו כחודשיים לאחר הבחירות לראשות הליכוד, שייערכו ב-31 בינואר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ שאול מופז. חיזוק
צילום: אלי אלגרט
ח"כ זאב בילסקי. תומך במופז
צילום: חיים צח
ח"כ אריה ביבי. "מופז - האלטרנטיבה היחידה"
צילום: נועם מושקוביץ
יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני. "אני האלטרנטיבה היחידה"
צילום: עופר עמרם
מומלצים