שתף קטע נבחר

משה קצב קיבל ביקור ראשון: לבש מעיל אסיר

מאז נכלא ב-7 בדצמבר, סירב הנשיא לשעבר ללבוש מדי אסיר, ולכן לא קיבל ביקורים בכלא. היום הסכים ללבוש מעיל אסיר חום מעל בגדיו האזרחיים כדי לפגוש את אחיו ליאור, שביקר אותו כעורך דין, ולא כבן משפחה

הנשיא לשעבר, משה קצב, קיבל היום (ג') ביקור ראשון בכלא מעשיהו. עד כה לא התאפשר לו לקבל ביקורים, משום שהוא סירב ללבוש את מדי הכלא הכתומים. הסכם הפשרה שהושג בין קצב לשב"ס הוא שהנשיא לשעבר ילבש מעיל שב"ס בצבע חום ומתחתיו בגדים אזרחיים.

 

עוד בנושא משה קצב ב-ynet:

 

עוד בחדשות ynet:

 

את קצב ביקר אחיו ליאור כעורך דין. השניים נפגשו בחדר עו"ד-אסיר, ולא בחצר הביקורים שבכלא. קצב, שנמצא באגף התורני במעשיהו שם לא מכריחים ללבוש מדי אסיר, עדיין מסרב ללבוש את המדים הכתומים, ולכן לא התאפשרו עד כה ביקורי בני משפחה בכלא וקניות בקנטינה, שנעשים רק במדי אסיר.

 

קצב נכנס לכלא ב-7 בדצמבר. הוא נידון ל-7 שנות מאסר לאחר שהורשע כי אנס את א' ממשרד התיירות בלשכתו בתל-אביב. הנשיא לשעבר טען כי האירוע כלל לא אירע, אך השופטים קבעו כי הוא "התרחש גם התרחש" וציינו כי "בפרק הזמן שחלף נתגלו ראיות חדשות התומכות בגרסת המתלוננת". לדברי השופטים, עדי ההגנה התגלו "כמשענת קנה רצוץ".

 

מקרה האונס השני אירע במלון בירושלים, כחודשיים לאחר האירוע בלשכה. קצב זימן את א' לחדרו, שם מצאה אותו כשאינו לובש מכנסיים. השופטים קבעו כי קצב, שאנס את א' לאחר שהדף אותה על המיטה, פעל באלימות במקרה זה. במקרה אחר, הגיע לדירתה ואחז בחזה בניגוד לרצונה. על כך הוא הורשע בביצוע מעשה מגונה בכוח.

 

קצב הורשע גם בביצוע מעשה מגונה והטרדה מינית של ל' ובהטרדה המינית של ה', עובדת בית הנשיא. בפגישות עבודה שקיים עם ל', נהג להעיר לה הערות אישיות, על כך שהיא "חמודה, שיש לה "עיניים יפות", שהיא "לבושה יפה היום", ואף העיר שיש לה "שפתיים חושניות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בדרך לכלא
צילום: AFP
בא לביקור. ליאור קצב
צילום: עופר עמרם
מומלצים