שתף קטע נבחר

הבחירות להסתדרות: כבל נפסל. עמיר פרץ ירוץ?

ועדת הבחירות בארגון העובדים הגדול במדינה פסלה את ח"כ איתן כבל מהעבודה מלרוץ מאחר שהוא אינו חבר בו. כבל בתגובה: "אאבק על זכותי להתמודד". מקורביו של חברו הטוב, ח"כ עמיר פרץ, טוענים שהחליט לרוץ בעקבות זאת

האם המאבק על המרוץ לראשות ההסתדרות יגיע עד לבית המשפט? ועדת הערעורים של ועדת הבחירות המרכזית של ההסתדרות החליטה לדחות היום (ה') את עתירתו של ח"כ איתן כבל מהעבודה, נגד ההחלטה של ועדת הבחירות לפיה הוא לא יוכל להתמודד בבחירות לראשות ארגון העובדים מול היושב ראש המכהן, עופר עיני. לאחר דיונים שנערכו בוועדת הערעורים, הוחלט שהעובדה שכבל אינו חבר בהסתדרות לא מאפשרת לו להתמודד בארגון.

 

עוד בחדשות ynet:

 

בהודעה שפרסם, אמר כבל בתגובה שזוהי "החלטה פוליטית במסווה משפטי שמוכיחה עד כמה פוחד עיני מהתמודדות דמוקרטית". בשיחה עם ynet הוסיף כבל כי "אני מתכוון ללכת עם זה עד הסוף. אני לא אתן לעופר עיני להתמודד לבד, זה לא יקרה. אגיע לכל ערכאה שצריך להגיע. מובארק כבר לא איתנו, אסד בדרך ליפול, ורק עופר עיני ממשיך לשלוט כשליט יחיד. זה לא יהיה. אאבק על זכותי להתמודד, ואני מבטיח לכם שעיני לא יתמודד לבדו".

 

"אם איתן מתמודד, עמיר לא יתמודד" (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
"אם איתן מתמודד, עמיר לא יתמודד"(צילום: אוהד צויגנברג)

 

במקביל, גוברות ההערכות שאם כבל לא יתמודד, מי שכן ייכנס למרוץ הוא יו"ר ההסתדרות לשעבר, ח"כ עמיר פרץ. השניים חברים קרובים, ופרץ נמנע מלהודיע על החלטתו לרוץ לראשות הארגון כל זמן שכבל נאבק. ואולם, גורמים המקורבים לפרץ טוענים כי הוא כבר קיבל החלטה, והוא יתמודד מול יריבו המר, עיני.

 

"תרשום לעצמך את הכותרת: עמיר פרץ יתמודד על ראשות ההסתדרות", אמר חבר הכנסת לשעבר, יורם מרציאנו, שהיה מראשי מטהו של פרץ בבחירות האחרונות לראשות העבודה.

 

"לוחצים על עמיר להתמודד, אך אין עוד החלטה"

בנוסף לכך, הגיע לידי ל-ynet מידע נוסף המחזק את ההערכה כי פרץ אכן יתמודד, למרות שבלשכתו אמרו כי "עדיין לא קיבל החלטה".

 

היום ערך פרץ ביקור אבלים בקרית מלאכי, ולדברי נוכחים במקום הצהיר כי החליט להתמודד על ראשות ההסתדרות. עזית סאלם, הדוברת של פרץ, אמרה כי "אני לא מאמינה שעמיר אמר דבר כזה. הוא לא קיבל עדיין החלטה בנושא. מופעלים עליו הרבה מאוד לחצים,

ואנשים רוצים שיתמודד, אך אין עוד החלטה".

 

כך או כך, רשימה המורכבת מתומכים של עמיר פרץ צפויה להתמודד בהסתדרות. הרשימה הנושאת את השם "עוצמה", מהווה פלטפורמה אפשרית להתמודדותו של פרץ, אם אכן יתמודד. מקורבים לאיתן כבל ציינו כי "אם איתן מתמודד, עמיר לא יתמודד. זה בטוח לא יקרה. אם איתן לא יתמודד, הכול יכול לקרות".

 

בהכנת הידיעה השתתפה מורן אזולאי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איתן כבל ועמיר פרץ. מסתדרים טוב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים