שתף קטע נבחר

נתניהו על פרשת נתן אשל: להמתין לסיום הבדיקה

בישיבת הצוות התייחס ראש הממשלה לראשונה לפרשת נתן אשל ואמר: "יש בדיקה, נמתין בסבלנות לסיומה". בישיבה נכח ראש הסגל אשל וגם שניים ממעבירי המידע על ההטרדה לכאורה - מזכיר הממשלה האוזר וראש מערך ההסברה הנדל

ראש הממשלה מתייחס לראשונה להסתבכות המביכה של ראש הסגל שלו. בישיבת הצוות היום (ה'), שבה השתתף גם נתן אשל, אמר נתניהו: "יש בדיקה, ונמתין בסבלנות לסיומה. אנחנו עמוסים באתגרים גדולים וממשיכים בעבודה".

 

פרשת ההטרדה בלשכת ראש הממשלה:

 

אתמול נחשף ב-ynet כי שלושה בכירים בלשכה פנו ליועץ המשפטי לממשלה כדי שיבדוק אם ראש הסגל אשל הטריד את העובדת ר' - חיטט בסלולרי ובמייל שלה, ועקב אחריה אף מחוץ לשעות העבודה. גורמים המעורים בפרשה אמרו כי השלושה הם מזכיר הממשלה צבי האוזר, המזכיר הצבאי אלוף יוחנן לוקר וראש מערך ההסברה יועז הנדל.

 

האווירה בישיבת הצוות לא הייתה שונה מהרגיל ובנושאים שעלו כל אחד נתן את ההבהרות שלו. גורמים שהשתתפו בשיחה סיפרו כי היו חילופי דברים מקצועיים בין אשל ובין האוזר והנדל, בנוגע לנושאים שיעלו בישיבת הממשלה הקרובה.

 

מוקדם יותר היום התברר כי פרשת נתן אשל החלה כבר לפני כחודש וחצי. שלושת הבכירים שהתלוננו הגיעו ליועץ המשפטי לשעבר מני מזוז כבר אז, על מנת להתייעץ עמו בנוגע למה שנראה להם כהטרדה. מזוז ייעץ להם לפנות ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, עקב חובת הדיווח - הוא סבר שעליהם למסור מידע על התנהלות שנראית על פניו לא ראויה.

 

לאחר מספר ימים הגיעו השלושה לווינשטיין ומסרו לו את המידע שברשותם. וינשטיין התייעץ עם בכירי לשכתו ואף עם פרקליט המדינה משה לדור במשך כשבוע-שבועיים, והקים צוות מיוחד. לאחר התייעצויות רבות החליט היועץ המשפטי לממשלה שלא לפתוח בחקירה פלילית, אלא לפנות לנציבות המדינה שתחל בחקירה משלה.

 

לאחר ששמעו מספר עדים, הגיעו בנציבות למסקנה ראשונית לפיה אין ממצאים נגד אשל. עם זאת בנציבות ביקשו מהעובדת מספר פעמים למסור גרסתה, אולם זו סירבה לשתף פעולה ואמרה כי אינה רואה צורך להתלונן. בעקבות זאת הועברו הממצאים לווינשטיין, שממשיך את הבדיקה עם אנשיו. בימים הקרובים צפויים ר', אשל ועובדים נוספים להיחקר בנציבות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אשל לצד נתניהו
צילום: עמית שאבי
מומלצים