שתף קטע נבחר

עוד עדויות שמיעה: נתן אשל הטריד מינית את ר'

הפרשה בלשכה עדיין לא עברה לפסים פליליים, אבל ל-ynet נודע כי בנציבות התקבלו עוד עדויות, מהן עולה כי ראש הסגל צילם את העובדת מתחת לחצאית. המתלוננים ביקשו בתחילה לחכות עם הבדיקה: "ר' צפויה לעזוב בקרוב את משרד ראש הממשלה"

היועץ המשפטי לממשלה החליט כי הפרשה בלשכה תמשיך להיבדק על ידי נציבות שירות המדינה ולא תהפוך בינתיים לחקירה פלילית, אבל העדויות שהתקבלו בנציבות חיזקו דווקא את החשד כי ראש הסגל נתן אשל הטריד מינית את העובדת ר'. ל-ynet נודע כי לנציבות הגיעו כמה עדויות התומכות ומאשרות כי ר' סיפרה לכמה אנשים כי אשל צילם אותה בסלולרי מתחת לחצאית, ואף דיווחה על התנהגות אובססיבית של ראש הלשכה כלפיה.

 

הכתבות האחרונות על הסערה בלשכת רה"מ:

אשל ייצא לחופשה, בינתיים אין חקירה פלילית

ר' לוינשטיין: אל תכפו עליי להתלונן על אשל

"עדות: אשל הטריד מינית וביצע מעשה מגונה"

 

אשל יצא בינתיים לחופשה בת 10 ימים. עורכי הדין של ר' יערכו עוד הלילה התייעצויות לגבי המשך הדרך, בעקבות הודעתו של וינשטיין על כך שהעובדת חייבת להגיע ולהעיד בנציבות שירות המדינה.

 

אנשי המפתח בפרשה (צילום: עופר עמרם, עידו ארז, עמית מגל, אלכס קולומויסקי) (צילום: עופר עמרם, עידו ארז, עמית מגל, אלכס קולומויסקי)
אנשי המפתח בפרשה(צילום: עופר עמרם, עידו ארז, עמית מגל, אלכס קולומויסקי)
 

בהודעה שפרסם דובר משרד המשפטים, עו"ד משה כהן, נכתב כי מאז פרסום הפרשה ועד היום התווסף מידע חדש ומשמעותי. מידע זה כולל גם את העדויות, שלפיהן אשל נהג להסתגר עם ר' בלשכה במשך שעות, לעקוב אחריה ואף להעניש ולתגמל אותה בהתאם. עד כה דובר על עדות אחת, עדות שמיעה של אחד המתלוננים, שאמר כי שמע זאת מפי ר' עצמה, אולם לנציבות הגיעו עדויות נוספות, הטוענות אותו הדבר בדיוק, ומהן עולה חשד להטרדה מינית.

 

גורמים בכירים המעורים בחקירה ניסו להסביר את החלטת היועץ יהודה וינשטיין שלא להעביר את הפרשה לפסים פליליים. לדברי הגורמים, לא כל אירוע שיש בו הקשר מיני עובר אוטומטית למשטרה. לדבריהם, "יש עשרות אם לא מאות תלונות שנבדקות בנציבות לגבי הטרדה מינית, הכול תלוי נסיבות וזה תלוי בין השאר בשאלה אם המתלוננת מעדיפה להתלונן בנציבות או במשטרה".

 

הבכירים טענו כי שאלה זו אינה רלוונטית במקרה הנוכחי, "כי ר' לא מעוניינת להתלונן". לדבריהם, "אופי החשדות במקרה שלפנינו הוא יותר רלוונטי לנציבות ומתאים לטפל בו יותר במישור המשמעתי. מדובר ביחסי עובד-מעביד ולכן יחסים שכאלו ראויים להיבדק בנציבות". הם אמרו כי המעשה הכי חמור שעליו מדובר הוא הטרדה מינית ולכן אפשר להשאיר חקירה זו בנציבות, שכבר החלה מזמן את בדיקתה ואת תשאול העדים.

 

יצא לחופשה. נתן אשל (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
יצא לחופשה. נתן אשל(צילום: שאול גולן)
 

עד חשיפת הפרשה העידו בנציבות שתי עדות ממשרד ראש הממשלה, שלמעשה הפריכו את החשדות נגד אשל, ולכן בהודעה הראשונה שהוציא היועץ המשפטי לממשלה נכתב שאין ביסוס לחשדות נגד אשל.

 

גורמים המעורים בחקירה ניסו להסביר מדוע וינשטיין לא פתח מיד בבדיקה, ואמרו כי הבכירים שפנו אליו והתלוננו - המזכיר הצבאי אלוף יוחנן לוקר, ראש מערך הדוברות יועז הנדל ומזכיר הממשלה צבי האוזר - ביקשו ממנו לחכות. הם אמרו כי ר' צפויה לעזוב בקרוב את משרד ראש הממשלה ולכן כדאי להמתין, "כי אז יהיה לה קל יותר להתלונן".

 

בנוסף אמרו הגורמים שאי אפשר היה לשלוח את מוסרי המידע לנציבות, מכיוון שהם סירבו בתוקף להזדהות. "ידענו כל הזמן שזו חבית חומר נפץ שלבסוף תתפוצץ", אמרו הבכירים המעורים בחקירה. "לא היה לנו שום אינטרס לחכות עם הבדיקה, פשוט הקשבנו למוסרי המידע ופעלנו איתם בתיאום. לכן לא מיד נפתחה בדיקה בנציבות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתן אשל. יצא לחופשה
צילום: עמית שאבי
העובדת ר'. מסרבת להעיד
מומלצים