שתף קטע נבחר

אשל ייצא לחופשה, בינתיים אין חקירה פלילית

היועמ"ש הכריע כי נציבות שירות המדינה תמשיך לבדוק את הפרשה בלשכת נתניהו, ובחר לא לפתוח בינתיים בחקירה פלילית, בהתאם ל"נורמות המקובלות". ראש הסגל נתן אשל ייצא לחופשה בת 10 ימים. משרד המשפטים: ר' חייבת להעיד

ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, נתן אשל, יצא לחופשה בת 10 ימים, ופרשת ההטרדה לכאורה בלשכה לא תהפוך, לפחות בינתיים, לחקירה פלילית - כך הכריע היום (א') היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין. הבוקר הגיע אשל באיחור לעבודתו בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו. במקביל, תימשך החקירה באגף החקירות של נציבות שירות המדינה.

 

פרשת ההטרדה בלשכת רה"מ - עדכונים אחרונים ב-ynet:

ר' לוינשטיין: אל תכפו עליי להתלונן על אשל

"עדות: אשל הטריד מינית וביצע מעשה מגונה"

בכירים בממשלה: וינשטיין כשל בפרשת נתן אשל 

 

פרקליטו של אשל, עו"ד יעקב וינרוט, מסר בתגובה להחלטה: "אנו שמחים על כך שהחקירה נשארה במישור המשמעתי ובטוחים שגם במישור זה שמו של מר אשל ינוקה בתום החופשה שלקח מעיסוקיו".

 

מי נגד מי בלשכת ראש הממשלה? (צילום: עופר עמרם, עידו ארז, עמית מגל, אלכס קולומויסקי) (צילום: עופר עמרם, עידו ארז, עמית מגל, אלכס קולומויסקי)
מי נגד מי בלשכת ראש הממשלה?(צילום: עופר עמרם, עידו ארז, עמית מגל, אלכס קולומויסקי)
 

על פי עדות שמיעה, אשל הטריד מינית את ר', עובדת הלשכה, ואף ביצע בה מעשה מגונה. היא עצמה מסרבת להתלונן. היועץ המשפטי לממשלה וינשטיין החליט להשאיר כרגע את בדיקת המקרה בנציבות שירות המדינה, ולא לפתוח בחקירה פלילית. 

 

וינשטיין כינס היום דיון בהשתתפות פרקליט המדינה משה לדור והצוות המיוחד שמעורה בפרשת אשל, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד רז נזרי והמשנה לפרקליט המדינה שי ניצן. ממשרד המשפטים נמסר כי מהעדויות והראיות שנאספו עד כה על-ידי נציבות שירות המדינה, יש לבצע חקירה מלאה על-ידי אגף החקירות של הנציבות.

 

"חשדות מעין אלה נחקרים על-ידי הנציבות" 

"ראש אגף החקירות הונחה להמשיך להזמין ולתשאל את כלל הגורמים הרלוונטיים והנדרשים לעניין", נמסר, "החקירה מלווה על-ידי ראש אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה, תוך עדכון של היועץ המשפטי לממשלה ואנשי צוותו".

 

וינשטיין ובכירי הפרקליטות דנו באפשרות להעביר את החקירה לידי משטרת ישראל, אך החליטו כי "מכיוון שחשדות מעין אלה, כפי שהתבררו עד כה, נחקרים ככלל על-ידי נציבות שירות המדינה - אין עילה או הצדקה לסטות במקרה זה מן הנורמות מקובלות".

 

אשל ונתניהו. הרוחות בלשכה סוערות (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
אשל ונתניהו. הרוחות בלשכה סוערות(צילום: עמית שאבי)
  

במשרד המשפטים ציינו כי ר' צפויה להתבקש שוב למסור עדות. "ר' התבקשה לעשות כן כבר לפני מספר ימים ועד כה לא נענתה", נמסר, "כפי שפורסם, באי כוחה פנו ליועץ המשפטי בבקשה לפוטרה מלהתייצב ולהעיד, אך הם נענו הערב כי מאחר שמרשתם היא עובדת מדינה, עליה להתייצב כמקובל בפני חוקרי נציבות שירות המדינה, הפועלים כדין בהתאם לסמכותם".

 

"מידע משמעותי" אחרי פרסום הפרשה

בהודעה הדף משרד המשפטים את הטענה שוינשטיין התמהמה בבדיקת הטענות נגד אשל, וחשף כי נגבו עדויות משתי עדות פוטנציאליות למעשים שביצע לכאורה אשל, אך הן לא הצדיקו פתיחת חקירה בנושא. מדובר בשתי עובדות במשרד ראש הממשלה, שהפריכו את הטענות נגד אשל. רק למחרת גביית העדות השנייה, אחרי שהפרשה פורסמה בכלי התקשורת, "התווסף מידע חדש ומשמעותי" שהוביל לפתיחת חקירה.

 

לפי עדויות שמיעה, אשל צילם את ר', בעיקר את רגליה. לפי אחת

העדויות, הוא צילם אותה מתחת לחצאית. הפרשה התפוצצה בשבוע שעבר, אחרי ששלושה מבכירי לשכתו של נתניהו - מזכיר הממשלה צבי האוזר, המזכיר הצבאי אלוף יוחנן לוקר וראש מערך ההסברה יועז הנדל - פנו ליועץ המשפטי לשעבר מני מזוז, כדי להתייעץ איתו בנוגע למה שנראה להם כהטרדה מצד אשל, כפי שנחשף ב-ynet.

 

השלושה סיפרו לו שאשל הטריד את העובדת ר' באופן ממושך וחדר לפרטיותה. העובדת העידה בפני חבריה שהוא חיטט בהודעות הטקסט בטלפון הנייד שלה ובתיבת הדואר האלקטרוני הפרטית שלה, ואף עקב אחריה מחוץ לשעות העבודה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אשל. יוצא לחופשה
צילום: עופר עמרם
ימשיך לעקוב. וינשטיין
צילום: גיל יוחנן
מומלצים