שתף קטע נבחר

אושר המגדל הגבוה בישראל: 70 קומות בגבעתיים

חברת יורוקום נדל"ן קיבלה את האישור הסופי לבניית המגדל השלישי בגובהו במזרח התיכון. המגדל יתנשא לגובה 241 מטר, על שטח של 84 אלף מ"ר בכניסה לעיר

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בתל אביב (ועדת ההתנגדויות) אישרה אתמול (ד') לחברת יורוקום נדל"ן לבנות את הקמת המגדל הגבוה בישראל- מגדל בן 70 קומות בכניסה לגבעתיים..

 

 

מדובר באישור האחרון והסופי לפני התחלת הבנייה, שנתיים אחרי שהוועדה המחוזית אישרה את התוכנית להפקדה והעמידה אותה לשמיעת התנגדויות התושבים. ראש העיר ראובן בן שחר מסר ל-ynet כי עבודות התשתית כבר החלו וכי ההערכה היא שהבנייה תחל בשבועות הקרובים.

 

כיום המגדל הגבוה ביותר בישראל, והשלישי בגובהו במזרח התיכון, הוא מגדל משה אביב ברמת גן, המתנשא לגובה של 68 קומות ו-235 מטר. מגדל יורוקום אמור להגיע לגובה של 241 מטר, ובכך לכבוש ממשה אביב את הפסגה.

 

 (הדמיה: משרד האדריכלים אראב, אמנון משה ואמנון שוורץ) (הדמיה: משרד האדריכלים אראב, אמנון משה ואמנון שוורץ)
(הדמיה: משרד האדריכלים אראב, אמנון משה ואמנון שוורץ)

 

מגדל משה אביב, שהוקם ב-2003, היה בזמנו הגבוה ביותר באזור, אך מאז עבר הכתר למגדל בורג' דובאי שהוקם באיחוד הנסיכויות ומתנשא לגובה של 200 קומות.

 

המגדל יעמוד בין הרחובות שפע טל וערבי נחל ויהיה חלק ממתחם "הסיטי של גבעתיים" שישתרע על 10 דונם בין רמת גן, גבעתיים ותל אביב. המגדל יכלול חנויות, משרדים, אולמות כנסים, מתחם מלונאות וכן משרדים של עיריית גבעתיים.

 

הוא ישתרע על 84,200 מ"ר. בין 3,000 ל-6,000 מ"ר ייועדו למרכז עסקים וכנסים ו- 3,000 מ"ר ייועדו לעיריית גבעתיים. המתחם יהיה מחובר בגשרים להולכי רגל ולאופניים לתחנת הרכבת ולבורסה ברמת גן, וגם לרכבת הקלה, אם וכאשר היא תקום.

 

המתחם כולו ייבנה בידי יורוקום וחברות שישתפו אתה פעולה ותוכנן בידי האדריכל אמנון שוורץ ממשרד אמאב. לדברי בן שחר, המתחם יניב ארנונה של 40 מיליון שקל בשנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גבעתיים: תתעשר ב-40 מיליון שקל בשנה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים