שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ניסוי מוצלח במערכת החץ: המכ"ם גילה המטרה
  המערכת שאמורה להגן על ישראל מטילים בליסטיים עברה בהצלחה עוד מבחן: F-15 שיגר טיל מטרה ומכ"ם החץ גילה אותו. הפעם לא שוגר טיל יירוט. "הניסוי - הישג טכנולגי חשוב ותשובה מתקדמת להתפתחות האיומים על ישראל"

  על רקע הידיעות על תקיפה אפשרית של מתקני הגרעין באיראן, ממשיכים במערכת הביטחון להתכונן לתגובה של האייתוללות: משרד הביטחון מסר כי היום (ו') ב-11 בבוקר בוצע ניסוי מוצלח במרכיבים מרכזיים של מערכת ה"חץ", טיל היירוט שאמור להגן על ישראל מטילים בליסטיים.

   

  מתקדמים להגנה אווירית

  מפתח החץ: מאות טילים מאיראן לא ימוטטו אותנו

  בול פגיעה: צפו בניסוי המוצלח של מערכת "חץ 2"

  הכיפה, השרביט והחץ: כך נתגונן כשהטילים יחזרו

   

  הניסוי בוצע משדה ניסוי בבסיס חיל האוויר במרכז הארץ, ובמהלכו לא שוגר טיל יירוט. במשרד הביטחון הדגישו את הקשר האמריקני-ישראלי בניסוי ה"חץ", ימים ספורים לאחר שבארצות-הברית ביקשו מישראל לשמור על פרופיל נמוך בנושא האיראני.

   

  ניסוי החץ בקליפורניה, לפני כשנה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בניסוי נבחנו יכולות משופרות של מערך הגילוי החדש בהובלת המכ"ם "אורן אדיר", ובהשתתפות מכ"מים נוספים שפותחו במסגרת תוכנית השיפורים למערכת "חץ", המשותפת לישראל ולארצות-הברית. F-15 של חיל האוויר שיגר את טיל המטרה, מסוג "אנקור כחול", במטרה לדמות תרחיש מבצעי. המטוס שיגר את טיל המטרה מעל הים התיכון לכיוון חופי ישראל, ממזרח למערב,

   

  לאחר שיגור המטרה, גילה אותה המכ"ם החדיש תוך זמן קצר והעביר את נתוניה אל מרכז ניהול הירי, שניתח אותה. במקביל עקבו אחר המטרה אמצעי גילוי ומעקב נוספים, ישראלים ואמריקנים. טיל המטרה נפל בסופו של דבר לים. בהודעת משרד הביטחון נמסר גם הניסוי הדגים פעם נוספת קישוריות בין מערכת החץ למערכות האמריקניות הכלולות במערכת ההגנה האמריקנית מטילים בליסטיים, BMDS.

   

  למכ"מ החדש יש יכולת משופרת לזהות מספר טילי אוייב במקביל, והוא מהווה "תשובה מתקדמת להתפתחות האיומים על ישראל", לדברי יאיר רמתי, ראש מינהלת חומ"ה במשרד הביטחון, שאחראי על הניסוי. לדבריו, "הניסוי תוכנן מזה למעלה משנה ואין להקיש ממנו מסר כלשהו".

   

  עוד ציין כי הניסוי היה מורכב במיוחד מאחר שבדק את "אופי מדידת הסנסורים של המכ"מ, אורכי גלי התדרים, צריכות האנרגיה ועוד". המהנדסים האמריקנים והישראלים ממשיכים לנתח את תוצאות הניסוי וביום שלישי יוצגו התוצאות הסופיות שלו גם למקבילים האמריקנים.

   

  הניסוי אירע בזמן שהולכות ומתרבות הידיעות על תקיפה ישראלית פוטנציאלית באיראן בחודשים הקרובים, אבל בהודעת משרד הביטחון נאמר כי ניסוי זה תוכנן מראש על פי תכנית העבודה הרב-שנתית. "הניסוי מהווה אבן דרך מרכזית בהשלמת גרסה 4 של מערכת ה'חץ', לקראת מסירתה הקרובה לחיל האוויר. זהו המשך לניסוי היירוט המוצלח שהתקיים לפני כשנה בארצות-הברית".

   

  שר הביטחון, אהוד ברק, בירך את כל הגורמים שנטלו חלק בביצוע הניסוי המוצלח, שבוצע במסגרת תוכנית העבודה הרב שנתית בין משרד הביטחון לסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים. שר הביטחון אמר: "זהו הישג טכנולוגי חשוב וצעד חשוב בהתקדמות ישראל בתחום ההגנה הרב שכבתית. הניסוי המוצלח מוכיח שוב את היכולת הטכנולוגית הגבוהה ביותר של מהנדסים, טכנאים ועובדי התעשיות הביטחוניות הישראליות, שהשתתפו בניסוי".  

   

  Read this article in English 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הדמיית ניסוי בחץ
  באדיבות דוברות משרד הביטחון
  הפעם לא שוגר טיל מיירט
  מומלצים