שתף קטע נבחר

בגלל מודעות: נאסרה עליית פייגלין להר הבית

מודעות שקראו ל"טיהור הר הבית מאויבי ישראל" גרמו לתסיסה במזרח ירושלים, והמשטרה החליטה למנוע את עליית איש הליכוד פייגלין ותומכיו למקום. פייגלין: אין לנו יד בדבר, זו פרובוקציה

משטרת ירושלים סגרה הבוקר (יום א') את הר הבית למבקרים, לאחר שהופצו מודעות הקוראות ל"טיהור הר הבית מאויבי ישראל". למתפללים מוסלמים הותר להמשיך ולהגיע למקום.

 

עוד בערוץ החדשות:

בסיס המוסד ליד איראן: "נוכחות שקטה וחשובה"

אב ירה במחשב של בתו בגלל שהתלוננה בפייסבוק. צפו

 

במשטרה חששו מהפרות סדר, בעקבות רצונם של תומכי איש הליכוד משה פייגלין לעלות להר הבית. כוונתו יצרה תסיסה בשכונות הפלסטיניות בעיר, והמשטרה מיהרה להגיב. ההחלטה התקבלה לאחר הערכת מצב שקיים מפקד המחוז, ניצב ניסו שחם. גורם בכיר במשטרת ירושלים הסביר: "העלייה של אנשי פייגלין להר הבית היא לא דבר חדש, ומתרחשת למעשה כל חודש. השוני הפעם הוא בהפצת מודעות לתקשורת הקוראות 'לטיהור המקום מאויבי ישראל'".

 

לשון המודעה שהופצה בירושלים ()
לשון המודעה שהופצה בירושלים
 

לדבריו, "בעקבות זאת אנשי חמאס ואחרים במזרח העיר חיממו את האווירה, כדי לנסות להפר את הסדר בהר הבית. לפיכך קיימנו הערכת מצב, ובעקבותיה הוחלט לסגור את הר הבית למבקרים בלבד. מתפללים מוסלמים עולים להר כרגיל". 

 

פייגלין עצמו הגיע לפתח ההר עם קבוצה מפעיליו, אולם נאלץ לשוב על עקבותיו. במשטרה בודקים אם נוסח המודעות כולל דברי הסתה. הגורם המשטרתי הסביר: "לקרוא לחרב מקום קדוש כמו הר הבית זה ניסיון לצבירת הון פוליטי תוך קריאה להסתה. להקים את המנהיגות שלו על חורבן המסגדים, כמו שנמסר במודעות - מעלה חשד להסתה".

 

לדבריו, "גורמים רבים רוצים להשתמש בהר הבית וברחבת הכותל כפלטפורמה להסתה וצבירת הון פוליטי, ואנו נחושים לא לאפשר זאת לאף גורם, לא בצד המוסלמי ולא בצד היהודי. כך היה וכך גם יהיה". 

 

אנשי פייגלין טענו מצדם כי לא הם אלו שהפיצו את המודעה המדוברת, וכינו אותה "פרובוקציה מתוכננת היטב". לטענתם, "אין ספק שחקירה משטרתית פשוטה תצליח למצוא את מנהלי האתר ולחשוף מי עומד מאחורי מודעה זו".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הר הבית. מתפללים מוסלמים בלבד
צילום: lowshot.com
פייגלין. פרובוקציה מתוכננת
צילום: מוטי קמחי
מומלצים