שתף קטע נבחר

נתניהו ביקר בעליון: אגנוז כל הצעה נגד השופטים

ראש הממשלה הגיע לבית המשפט העליון כדי להיפרד מהנשיאה דורית ביניש. הוא בירך את השופט גרוניס והרגיע את השופטים

בצעד נדיר הגיע הערב (יום א') ראש הממשלה בנימין נתניהו לבית המשפט העליון, על מנת להיפרד מנשיאת בית המשפט העליון היוצאת, השופטת דורית ביניש, ולברך את מחליפה בתפקיד, השופט אשר גרוניס.

 

עוד חדשות במערכת המשפטית:

אשר גרוניס נבחר לנשיא בית המשפט העליון

אהרן ברק: ביניש הצליחה בתקופה הקשה מכולן

ביניש פורשת: על הציבור לצאת נגד פגיעה בעליון

 

הפגישה בבית המשפט העליון (צילום: משה מילנר, לע"מ) (צילום: משה מילנר, לע
הפגישה בבית המשפט העליון(צילום: משה מילנר, לע"מ)

 

את המפגש יזם ראש הממשלה, במטרה להביע הוקרה על פעילותה של ביניש. בפגישה, שבה השתתפו כל שופטי בית המשפט העליון, הודיע נתניהו לשופטים כי הוא יגנוז כל הצעת חוק שמטרתה להחליש את בית המשפט העליון. "אני חושב שעצמאות בית המשפט היא דבר מובנה והכרחי", הוא אמר. "בישראל בית המשפט היה, הינו ויישאר עצמאי. כל ניסיון להביא דברים שיפגעו בעצמאות בית המשפט נופל. גנזתי כל הצעה שנועדה לפגוע או לקצץ בכל צורה שהיא בעצמאותו של בית המשפט".

 

ראש הממשלה שיבח במפגש את השופטת ביניש. "רציתי להודות לך בשם עם ישראל ומדינת ישראל על השירות הארוך והאמיץ והחשוב שלך, לשמור על בית המשפט העליון", הוא אמר. "עשית את זה בצורה מופלאה, בתקופה לא פשוטה, תחת חצי ביקורת. זה לא קל לאף אחד, אבל זה במיוחד לא קל לשופטים משום שהם נעדרים בדרך כלל את יכולת התגובה הישירה. אבל אני חושב שעמדת בפרץ בצורה מרשימה ביותר. אני לא חושב שנרתעת ולא שינית דבר מהשקפתך על מה צריך לעשות שהוא נכון".

 

נתניהו בירך גם את גרוניס על בחירתו לתפקיד. בישיבת הממשלה הבוקר

 ציין נתניהו כי לאחר מינויו ביום שישי של גרוניס לנשיא הוא התקשר אליו ובירך אותו בשם כל שרי הממשלה. "אמרתי לו שאנו מחויבים לחיזוקו של בית המשפט העליון ולשמירת עצמאותו כנדבך יסוד בדמוקרטיה הישראלית. יש לנו מערכת משפט למופת המשמשת אור לגויים", אמר ראש הממשלה. 

 

השופטת ביניש אמרה כי ידעה שנתניהו לא ייתן לפגוע בבית המשפט. "אני חושבת, בתחושה שלי, שלא תמיד רווית נחת מכל פסקי הדין שלנו. אבל זה חלק מהמערך הזה של כבוד הדדי וחשתי שישנו הכבוד הזה והגיבוי הזה לבית המשפט", היא אמרה. "על זה אני רוצה להביע תודה והערכה ויש לי תחושה שגם במישור המקצועי וגם במישור האישי ידעתי שראש הממשלה, לא במרכאות, לא יפקיר אותנו. זה חשוב. אנחנו חזקים, אנחנו חזקים מאוד, אבל אנחנו גם צריכים את העורף של הרשויות האחרות וחשתי שזה קיים".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביקור בעליון. נתניהו וביניש
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים