שתף קטע נבחר

פנייה לאיביי: מנעו מכירת אבנים מהכותל

הרב שמואל רבינוביץ' פנה לבעלי אתר המכירות האינטרנטי ודש למנוע מכירת אבנים מהכותל המערבי, שכן מדובר ב"חילול הקודש", ובעבירות על ההלכה והחוק. כמה שעות לאחר פרסום המכתב, הסיר המוכר את ההצעה

אבנים יקרות: רב הכותל והמקומות הקדושים שמואל רבינוביץ' פנה לאתר איביי בדרישה למנוע מכירה של אבנים מהכותל המערבי. במכתב ששיגר למנהלי האתר כתב הרב כי מדובר בחילול הקודש, ואף באיסור הלכתי ועבירה על חוק העתיקות. כמה שעות לאחר הפרסום, הסיר המוכר את ההצעה - ככל הנראה בעקבות דין ודברים עם גולש ישראלי שפנה אליו ואף העביר את ההתכתבות לידי ynet.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

מכתבו של הרב שוגר בעקבות פניות של יהודים מהעולם, שהבחינו באבנים מהכותל המוצעות למכירה (על אף שייתכן כי מדובר ברמאות) והפנו את תשומת לבו לכך.

 

בפנייתו לאתר, הרב ציטט את הרב משה פיינשטיין ז"ל, שכתב בספרו "אגרות משה" כי מי שסוחר בקודשי ישראל, הרי שהוא "מועל בקודשי שמים, ועובר על איסור חמור של "לא תעשון כן לה' אלוקיכם".

 

4.99$ נו, תקנו? ()
4.99$ נו, תקנו?

 

הרב רבינוביץ' מציין כי על אף שבהצעת הרכישה באתר נרמז כי האבנים הקדושות יכולות לסגולות, הרי שלמעשה אין ברכישתן ברכה: "גם אם מדובר על אבנים מאזור הכותל, שנלקחו ללא רשות, יש בזה הונאה

כאילו יש בזה איזה סגולה וברכה, ולא היא! קללה יש בזה".

 

לצורך הדגשת עניין זה מצטט הרב דברים משמו של הרב יצחק זילברשטיין, חתנו של הרב יוסף שלום אלישיב, שסיפר "מעשה נורא באשה שחלתה, והבעל שמע שאם ישים מתחת לראשותיה אבן קטנה מאבני הכותל המערבי תתרפא. ואולם, מיד שעשה כן - נפטרה האשה".

 

במקביל הוגשה מטעם הרב וה"קרן למורשת הכותל המערבי" תלונה למשטרה. לדברי הרב, נאמר לו כי העניין "יטופל בחומרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים