שתף קטע נבחר

איור:  אופיר בגון

שלומי לחיאני: שוקל להתמודד על ראשות קדימה

ל-ynet נודע שראש העיר בת ים בוחן אפשרות להצטרף למרוץ במפלגת האופוזיציה, ולהתמודד מול לבני ומופז. "אני יכול לתת פייט טוב לביבי, מה ששאול וציפי לא יכולים לעשות. אין למי להצביע, פונים אליי כל הזמן", הוא אמר

מועמד נוסף בבחירות לראשות קדימה? ל-ynet נודע הערב (יום ג') כי ראש העיר בת ים שלומי לחיאני בוחן בימים אלה ברצינות אפשרות להתמודד על ראשות מפלגת קדימה מול שאול מופז, ציפי לבני ואבי דיכטר. לחיאני נחשב פופולרי מאוד בעירו וכבר הצהיר בעבר שהוא מעוניין בעתיד להיות ראש הממשלה.

 

פריימריז בקדימה - הכתבות האחרונות:

מופז יוצא לדרך: "אני אלטרנטיבה לנתניהו"

דיכטר רץ לראשות קדימה: אחבור לממשלת נתניהו

ח"כים של לבני: אנשי מופז מאיימים בחיסול פוליטי

 

בימים האחרונים בחן לחיאני אפשרות להצטרף למרוץ, ובמסגרת זו הוא מנסה לפתור עניין טכני בקשר למספר החודשים המינימלי הנדרש להיות חבר מפלגה כדי להתמודד לראשותה. הפריימריז במפלגה יתקיימו ב-27 במרס. גם ח"כ מאיר שטרית עשוי להתמודד, אך הוא טרם הודיע על כך רשמית.

 

"יש סיטואציה בקדימה שאין למי להצביע ופונים אליי אנשים כל הזמן", אמר לחיאני ל-ynet. "יש אליי פניות להתמודד, אני שוקל זאת ברצינות ובודק את האפשרות לעומק. עד יום ראשון אקבל החלטה. אני יכול לתת פייט טוב לביבי, מה ששאול וציפי לא יכולים לעשות, ואני יכול לחבר את קדימה".

 

לחיאני נעצר לפני כשנתיים במבצע מתוקשר מתחת לביתו. הוא חשוד במרמה,

הפרת אמונים וגניבה. טרם הוגש נגדו כתב אישום והוא עתר לבג"ץ בטענה כי נגרם לו עינוי דין. על השאלה אם החקירה נגדו לא תהווה נשק בידי יריביו השיב: "כבר השתמשו בנשק הזה נגדי. אני לא מאמין שיבואו אלי שוב בשש בבוקר... זה לא מטריד אותי".

 

בראיון שהעניק ל-mynet לפני כשנה אמר לחיאני: "אני מניח שבהמשך הדרך אתמודד על ראשות ממשלת ישראל, אך אעשה זאת כאשר אסיים את פרק בת ים בחיי". הוא הוסיף כי "השאיפה שלי היא לחולל שינוי ולהשפיע. אני רוצה לשנות לטובה את החברה שאני חי בה ומגדל בה את ילדיי". גם בראיון שהעניק ל-ynet בספטמבר 2010 אמר לחיאני כי ברצונו להיות ראש ממשלה, אולם "במשפחה יש אנטי גדול לזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלומי לחיאני. "יכול לחבר את קדימה"
צילום: דודו אזולאי
ציפי לבני. איך ישפיע על המרוץ?
צילום: בן קלמר
שאול מופז
צילום: גיל יוחנן
מומלצים