שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  השוואה: איפה הכי זול לבצע צילומי שיניים?

  אם אתם זקוקים לצילומי שיניים לפני טיפול ופונים למכון הקרוב לביתכם - ייתכן שתשלמו מאות שקלים לחינם. בדיקת "ממון" ב"ידיעות אחרונות" מגלה פערי מחירים גדולים בין המכונים

  כל מי שעובר טיפולי שיניים , מסובכים יותר או פחות, כבר עשה היכרות עם מכון לצילום שיניים. הרופא שולח לשם את הפציינט בטרם יתחיל את הטיפול, כדי לקבל תמונה מדויקת וברורה על מצב הפה. בדרך כלל אנחנו ניגשים למכון הקרוב ביותר למקום מגורינו (או לקליניקה של הרופא) ובהזדמנות זו מגדילים את ההוצאה על הטיפול בעוד כמה מאות שקלים.

   

  כתבות נוספות על רפואת שיניים :

   

  בדיקת "ממון" מעלה כי קיימים פערים גדולים במחירי המכונים, לעתים באותה רשת עצמה. יתרה מזאת. הסדרים בין רופאים לבין מכונים יכולים להקטין משמעותית את ההוצאה, וגם עמידה על המקח עוזרת. מצד אחד, יוצא שהתחרות בתחום עוזרת להוריד מחירים. מצד שני, מדובר בשוק פרוץ, ללא מחירים אחידים או מחירון מקובל.

   

  בעייתיים לא פחות הם ההסכמים עם הרופאים. מן הסתם, הם מקבלים הטבות בעקבות ההפניה למכון כזה ולא אחר. "רופא ששולח לנו מטופלים לצילום מקבל הנחה במוצרים נוספים, כמו למשל הכנת סד כירורגי‭,"‬ מודה מנהלת של אחד ממכוני הצילום.

   

  לחסוך כמעט 200 שקל

  "רופא השיניים שלי הפנה אותי לצילום סי-טי של שן אחת לקראת שתל‭,"‬ סיפר ל"ממון" י"ק מרמת גן. "הרופא לא נתן לי שם של מכון ספציפי והמליץ לי לעשות השוואת מחירים. לא התעצלתי ובדקתי מספר מכונים. הופתעתי לראות את ההבדלים. באותה רשת נקבו במחיר של 490 שקל בתל-אביב, ובהרצליה ירדו ל‭300-‬ שקל לאחר מיקוח עבור אותו צילום. כמובן שבחרתי לנסוע להרצליה כדי לחסוך כמעט 200 שקל".

  הבדלים גדולים עולים גם במקרה של צילום פנורמי, שנעשה לצורך בדיקה כללית של השיניים, ללא התמקדות באזור אחד. כאן ביקשו בסניף ראשוןלציון 280 שקל, ואילו בסניף תל-אביב של אותו מכון רק 175 שקל.

   

  מהבדיקה עולה עוד, כי אפשר להשיג הנחות גדולות יותר בחלק מהצילומים דרך קופות החולים. זאת בתנאי שמטופלים על ידי רופאי הקופה.

   

  כך לדוגמה, עולה צילום סי-טי לשתל 250 שקל בלבד, אם תטופלו בקופת החולים. עם זאת, תוכלו לבצע צילום פנורמי בזיל הזול (כ‭80-‬ שקל) דרך מרפאות השיניים בקופת החולים שלכם, גם אם לא תטופלו במרפאה של הקופה. למה? כי הכל תלוי בהסדרים בין הקופה למכון.

   

  משרד הבריאות לא מתערב

  מפנייה למשרד הבריאות עולה, כי המשרד לא מתערב בשוק החופשי. "מדובר בשירות שהוא פרטי ולכן לא נמצא תחת צו הפיקוח מחירים ושירותים ולא ניתן להוסיפו ללא שינוי חקיקה‭,"‬ נמסר. "זהו שוק שראוי להתנהל על ידי תחרות, היצע וביקוש, וחשוב להדריך את הצרכנים שלא לרכוש במחירים מופקעים. לכן השירות שאתם עושים חשוב ביותר‭."‬

   

  מהסתדרות רופאי השיניים נמסרה תגובה דומה: "אנחנו לא מתערבים במחירים ואין לנו עליהם פיקוח או שליטה‭."‬

   

  לא כולם מאושרים מהמצב. "מפריע לי מאוד שיש הסכמי מחירים בין הרופאים לבין המכונים‭,"‬ אומר פרופ' יונתן מן, מנהל המחלקה לרפואת שיניים קהילתית במרכז הרפואי הדסה.

   

  "בגלל הסכמים כאלה מעודדים את הפציינטים לעשות צילומים שאולי מיותרים. גם כך מבצעים היום הרבה יותר צילומים מאשר בעבר מכיוון שהטכנולוגיה השתכללה והתוצאות עוברות לרופא דרך המחשב‭."‬ עם זאת, לדבריו הדרך משוק חופשי לשוק פרוץ עדיין ארוכה.

   

  "אנחנו מפיצים מחירון אחיד בכל הרשת, אבל יש מבצעים נקודתיים‭,"‬ אומר בתגובה חיים ברכה, בעל רשת המכונים "אור השן" המונה 20 סניפים. "יש לנו הסדרים עם קופות החולים, ולא עם רופאים פרטיים‭."‬

   

  שורה תחתונה: כמו בתחום המזון, מוצרי החשמל וחברות הסלולר, גם בתחום צילומי השיניים כדאי לבדוק מחיר מראש, להשוות, להתמקח - ורק אז ללכת להצטלם.

   


  מחיר צילומי שיניים

  מחיר צילומי שיניים
  מכון צילום פנורמי צילום CT לשתל שן אחת
  פוטודנט תל אביב 265 שקל 280 שקל
  פנוסנטר חיפה 130 שקל 350 שקל
  פנורמי 90 אשקלון 190 שקל 380 שקל
  דנטאור ירושלים 250 שקל 500 שקל
  פנולייט תל אביב 175 שקל 400 שקל
  פנולייט ראשל"צ 140 שקל 280 שקל
  אור השן בני ברק 270 שקל 450 שקל
  אור השן ירושלים 255 שקל 470 שקל

  *מחירים לפני הסדרים עם רופאים או קופות חולים. 

   


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "מעודדים את הפציינטים לעשות צילומים שאולי מיותרים"
  צילום: Index Open
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים