שתף קטע נבחר

על הכוונת: הקואליציה מזרזת את חוק לפיד 2

ועדת השרים לענייני חקיקה צפויה לאשר ביום ראשון את הצעת החוק שאמורה לפגוע בגיוס התרומות של יאיר לפיד

הקואליציה מקדמת במהירות את "חוק לפיד 2" שנועד לפגוע במרוץ של העיתונאי יאיר לפיד לכנסת. ביום ראשון צפויה ועדת השרים לענייני חקיקה לאשר את הצעת החוק, לקראת הבאתה להצבעה בכנסת.

 

הצעת החוק של חברי הכנסת יריב לוין (ליכוד) ודניאל בן סימון (העבודה), אשר קיבלה את ברכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, מבקשת לקבוע כי אדם המכריז על כוונתו להתמודד, או אפילו מתנהל כמי שמעוניין לרוץ לכנסת, יחויב ברישום מפלגה בתוך שבועיים ויחולו עליו מגבלות חוק מימון מפלגות.

 

למעשה, המטרה של החוק היא לפגוע בהליך גיוס התרומות של לפיד. הצעת

החוק הונחה לפני כשבועיים על שולחן הכנסת על-ידי נציגי אופוזיציה וקואליציה המעוניינים בכך שמי שמעוניין להתמודד לכנסת, יתנהל לפי הכללים החלים על מפלגות רשומות לרבות עניין השקיפות, חובת דיווח והשימוש בכספים.

 

כיום, על אנשים שטרם התאגדו אך נוהגים כמפלגה לכל דבר לא חלות מגבלות חוקיות כלשהן. "יש בכך כדי ליצור מצב של אי שיווויון בהתמודדות לכנסת ויש בכך משום פגיעה דמוקרטיה ובשוויון פני החוק", נכתב בהצעת החוק. "כמו כן, יש בכך כדי לפתוח פתח מסוכן להשפעות בלתי הוגנות ובלתי ראויות על הליכי הבחירות לרבות באמצעות מתן מימון בסכומים ניכרים למועמדים ללא כל דיווח, בקרה ופיקוח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יאיר לפיד
צילום: תומריקו
לוין. לפי הכללים
צילום: גיל יוחנן
בן סימון. פתח מסוכן
צילום: ירון ברנר
מומלצים