שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  תשובה ל-HOT: בזק מציעה 20 מגה בזול לשנה

  החברה מציעה החודש מבצע לשנה: שדרוג ממהירויות 10-2.5 מגה למהירות 20 מגה ללא תוספת מחיר על התשתית. שימו לב: רוב הסיכויים שבעקבות שדרוג המהירות, תצטרכו לשלם יותר לספקית. בזק: "שהספקיות יורידו מחירים". במקביל, HOT החלה להציע שירותי ספקית אינטרנט ב-20 שקל לכל המהירויות

  אחרי HOT, גם חברת בזק ממשיכה לעודד לקוחות להצטרף למהירויות הגבוהות - בזק יוצאת במבצע שיימשך עד 5 במרס, במהלכו תאפשר ללקוחותיה לשדרג את מהירות הגלישה ל-20 מגה לשנייה ללא כל תוספת תשלום ולמשך שנה. אתמול, HOT יצאה במבצעים למהירויות גבוהות והשיקה שירות ספקית אינטרנט ב-20 שקל לכל המהירויות, זאת אחרי שהעלתה מחירים של כל שאר שירותיה. יש לקחת בחשבון בזק לא סיימה לרשת את כל הארץ באינטרנט מהיר, כך שהמבצע הזה לא מתאים לכל הלקוחות.

   

  • דו"ח: הספקיות הישראליות מגבילות שיתוף קבצים

   

  כיום, בזק מתמחרת 20 מגה ב-120 שקל לחודש. בעקבות המבצע, לקוח שגלש עד היום במהירות 2.5 מגה, וירצה לשדרג ל-20 מגה, ימשיך לשלם עבור 2.5 מגה, בעוד שהוא גולש במהירות 20 מגה. שימו לב שכדי לשדרג מהירות יש לפנות גם לספיקת האינטרנט, שכן בזק מספקת רק תשתית, ושם רוב הסיכויים שתתבקשו לשלם יותר. אחרי שנה, בתום המבצע, המחיר יקפוץ למחיר המחירון, אם כי אפשר יהיה להתנתק או להצטרף למבצע חדש.

   

  דריסת הספקיות: לשדרג מהירות בבזק ולעבור ל-HOTnet

  בבזק קוראים עקב כך לספקיות האינטרנט להוריד מחירים. משנה למנכ"ל בזק, רן גוראון קורא לכל ספקיות האינטרנט, "ללכת בעקבות בזק, ולהוזיל גם כן את הגלישה לקצבי הגלישה האולטרה מהירים". הספקיות מצידן נאלצו להתמודד אתמול (ג') עם בשורת הורדת המחירים של HOT במהירויות הגבוהות וכן בשירות IPS - ספק אינטרנט שהשיקה. HOT הקימה חברת ספקית אינטרנט HOTnet שמה, שמציעה החל מהיום, שירות לכל המהירויות ב-20 שקל. הספקיות מצידן טענו שמדובר בדריסת השוק.

   

  לנוכח ההצעות החדשות של HOT ובזק, לקוח תשתית בזק, שמעוניין בשדרוג מהירות, וגולש במהירות הנמוכה מ-20 מגה, יכול לשדרג את התשתית בבזק ל-20 מגה ללא תוספת מחיר ולהחליף ספק ל-HOTnet ולשלם רק 20 שקל. עבור רוב הגולשים מדובר בעסקה משתלמת. שמו לב, שהעסקה הזאת תפוג תוך שנה, לפחות בבזק. בבזק מסרו ל-ynet כי "החברה יוצאת במבצעים כל הזמן", כך שייתכן שבעוד שנה, יוצע מבצע אחר.

   

  זה לא המהלך הראשון של בזק לעידוד מעבר לקוחות למהירויות הגבוהות היקרות יותר. לאחרונה ביטלה החברה את המהירויות מתחת ל-2.5 מגה והפחיתה את מחיר תשתית 2.5 מגה בכ-10%. עם השקת רשת ה-NGN הכריזה בזק כי מחיר מהירויות הגלישה החדשות 10 ו-15 מגה יהיה זהה למחיר מהירויות 5 ו-8 מגה. בשנתיים האחרונות החברה אף הורידה מחירים ארבע פעמים, אולם הגלישה במהירויות גבוהות עדיין יקרה מאוד.

   

  בבזק רוצים: ממוצע גלישה של 10 מגה

  מהחברה נמסר כי שלוש שנים אחרי שהחלה בזק לפרוס את רשת ה-NGN שלה, 42% מכלל לקוחותיה, כחצי מיליון לקוחות, כבר גולשים במהירויות גלישה הגבוהות מ-10 מגה. עוד טוענים בבזק כי מחצית מלקוחותה אינטרנט של החברה, למעלה מ-530 אלף איש, שדרגו את מהירות הגלישה שלהם ב- 2011. 

   

  לפי נתוני בזק, מהירות הגלישה הפופולרית בבזק עומדת כיום על 10 מגה, כשבשנה האחרונה קצב ההצטרפות למהירות זו עמד על כ- 30 אלף לקוחות בחודש. מדובר בקצב המצטרפים הגבוה ביותר בקרב הלקוחות.

   

  קצב החבילה הממוצעת בבזק עומד היום על כ- 7 מגה ביט לשנייה, זאת לעומת 2.7 מגה ביט לשנייה, בתחילת פריסת הרשת. אחרי שהשקיעו בתשתיות, בבזק מקווים להחזיר את ההשקעה ומעוניינים שעד סוף השנה קצב החבילה הממוצע יגיע ל-10 מגה.

   

  "לאחר שהשוק השתנה וכחצי מיליון צרכנים כבר גולשים היום במהירות של 10 מגה ומעלה, הגיע הזמן לעבור למהלך הבא ולקדם מהירויות גלישה גבוהות במיוחד", טוען גוראון. "אני מאמין שהמהלך החדש יכניס גם את המהירויות היותר גבוהות אל תוך מעגל השדרוגים ההמוניים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  בזק רוצה שנעבור ל-20 מגה
  צילום: גיל לרנר
  מומלצים