שתף קטע נבחר

אברך "תרם" שנה מחייו לרב אלישיב

לאחר שהתייעץ עם אשתו, ילדיו ורבנים - החליט אהרון, אברך ב"חצי משרה" בשנות ה-50 לחייו, לתרום שנה מחייו במהלך התפילה. ל-ynet אמר: "זה ממש לא גימיק. עשיתי את זה בעקבות פסיקה של הרב אלישיב עצמו בנושא חסד"

הפולמוס סביב התפילות לרפואת הרב אלישיב בעיצומו, אבל בינתיים יש מי שעובר מתהילים למעשים: אברך כולל מירושלים החליט "לתרום" שנה מחייו לזכותו של המנהיג החרדי ולמען אריכות ימיו. כעת הוא קורא לציבור כולו, דתיים וחילוניים, ללכת בעקבותיו ולהקריב מהיקר להם מכל - לא רק לטובת "גדול הדור".

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

אהרון, אברך ב"חצי משרה" בשנות ה-50 לחייו, התלבט כמעט שבוע בעניין, ובשבת האחרונה, לאחר שהתייעץ עם אשתו וילדיו ועם רבנים, הצהיר בתפילתו: "ריבונו של עולם, הריני (שם פרטי ושם האם) תורם מחיי שנה אחת לזכותו ולרפואתו של רבי יוסף שלום בן חיה מושא".

 

העיתונאי ישראל כהן דיווח באתר "כיכר השבת", כי המעשה גרם לאברך תחושת סיפוק גדולה, והוא אף שוקל לפרסם בעיתונות קריאה לאחרים לנהוג כמותו. בשיחה עם ynet הדגיש אהרון: "זה רציני, זה ממש לא גימיק. עשיתי את זה בעקבות פסיקה של הרב אלישיב עצמו בנושא חסד".

 

האברך: "זה חסד אמיתי"

לדבריו, לקראת שיעור תורני שמסר בנושא חסד, הפנה שאלה אל "פוסק הדור" – האם חובה על כל אדם לעזור לזולת, למשל אם נתקע עם רכבו, אף שהם שונאים זה לזה. התשובה: בהחלט כן, גם אם הדבר כרוך בהקרבה רבה מצדו, בעניינים גשמיים או רוחניים.

 

"לומדים מזה דבר גדול, ובמיוחד כשהנתינה היא לאדם כמו הרב אלישיב עצמו", אמר. "במקרה המסוים הזה לא מדובר במעשה אישי שלי כלפי סתם חולה, אלא במשהו ציבורי, גדול בהרבה, אבל זה נכון לגבי כל אדם. המסר הוא שכל אחד צריך להקריב מעצמו למען אחרים שזקוקים לעזרה. זהו חסד אמיתי, וזה אפילו לא עניין דתי".

 

אהרון מציין כי כל פרק זמן שמוותרים עליו למען הזולת עשוי להיות משמעותי, וגם אם הוא קצר - אין לזלזל בו. "מסופר שה'חפץ חיים' נתן מחייו שתי דקות עבור חולה (אחד מגדולי הדור של תקופתו), ובעקבות זה הוא המשיך לחיות עוד כמה שנים, למרות שכבר היה על ערש-דווי. רבנים ששאלתי אותם פתחו ספרים, ואמרו לי שבכלל לא ברור שאם אני תורם שבוע – זה מה שהשני יקבל".

 

"גם על האדם הראשון כתוב שנתן 70 שנה מחייו לדוד המלך, כי ראה ברוח הקודש שהוא ייוולד מת. בגלל זה אדם

חי 'רק' 930 שנה, והשנים עליהן הוא ויתר הן הכי טובות שהיו לדוד בחייו".

 

ומה אומרת האישה? "היא תומכת בי ואמרה שאנחנו צריכים לעשות את זה גם עם הרב עובדיה, האדמו"ר מסאטמר, הרב קנייבסקי או כל אחד אחר, אם חס וחלילה יזדקקו לזה", סיפר האברך.

 

הוא הוסיף כי אינו חושש להעניק את כל שנותיו לאחרים, משום ש"העולם הוא גלגל, וגם אם לא נותנים כדי לקבל – אם חלילה נזדקק, יהיה מי שייתן לנו בחזרה – וכן הלאה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
הרב אלישיב
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים