שתף קטע נבחר

הטיפול הגורלי כשל: הרב אלישיב מורדם ומונשם

הרופאים ניסו לנתק את הרב אלישיב מההנשמה כדי לנקז את המים מריאותיו, אך מצבו הידרדר במהירות והוחלט על ביטול ההליך הרפואי. הרב נותר מורדם ומונשם, והתפילות נמשכות

הטיפול לא צלח: מצבו הרפואי של הרב אלישיב הידרדר בצהריים (יום א') כאשר רופאיו ניסו לנתקו ממכשירי ההנשמה ולנקז את המים מריאותיו. בבית החולים "שערי צדק" בירושלים נרשמה דאגה רבה כאשר ההליך לא עלה יפה - אך לבסוף מצבו של הרב יוצב, והוא מורדם ומונשם.  

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

זו הייתה הפעם השלישית שהרופאים ניסו לבצע את ניקוז הנוזלים ללא הצלחה. לעת עתה, לרופאים אין פתרון עבור הרב הישיש, בן ה-102, המאושפז כבר כשבוע. 

 

עוד ביום שני שעבר, למחרת האשפוז, ניסו הרופאים להוציא את המים מריאותיו של הרב אלישיב, אך גם אז גופו הגיב לכך באופן קשה. כעבור שעות ספורות נרשמה הידרדרות במצבו ונשקפה סכנה לחייו. בימים האחרונים דחה צוות בית החולים שוב ושוב את הניסיונות לנקז בשנית את הנוזלים שנותרו או הצטברו מאז הטיפול האחרון, זאת מחשש כי צמצום ההרדמה וההנשמה, הנחוצים לשם כך, יסכנו עוד יותר את הרב.

 

עם זאת, הרופאים מודעים לכך כי הזמן פועל לרעתו של החולה, המצוי בסכנת חיים כבר ימים ארוכים - ולכן מחפשים פתרונות טיפוליים.

 

תפילות ועוד תפילות

בציבור החרדי ממשיכים לעקוב בדאגה אחר הדיווחים מהקומה העשירית בבבית החולים בירושלים. בסוף השבוע התקיימו תפילות מיוחדות לרפואת הרב יוסף שלום בן חיה מושא, ורבנים פסקו כי ניתן לקרוא פרקי תהילים לשם כך - אף שלא נהוג לעשות זאת בשבת. גם בישיבות חרדיות בארה"ב הצטרפו

לתפילות, ויש שקמו ועשו כן באישון לילה, כדי שתהיינה יחד עם זו שבישראל.

 

בשם הרב אהרון יהודה לייב שטיינמן פורסם כי יש "עניין גדול" להקדים את כניסת השבת – לזכותו של הרב אלישיב. בנוסף, בשל כוח התפילה של "תינוקות של בית רבן" (ילדים עד גיל 13), הוא המליץ כי יתחילו את לימודם חמש דקות לפני הזמן הרגיל, ילמדו ברציפות ובסיום יתפללו "בהתלהבות" לרפואת הרב.

 

בשם הרב חיים קנייבסקי נמסר כי "גדול הדור הוא התורה עצמה ומפיו אנו חיים" ולפיכך יש "לזעוק ולהתחנן ולהתחזק בתורה ובתפילה". אחרים הזכירו על גבי מודעות בעיתונים כי "ברכת 'אשר יצר' (נאמרת לאחר עשיית צרכים, ק.נ) בכוונה היא סגולה לרפואה שלמה", וקבעו כי אף שהיא קצרה ושגורה בפי כל – יש לקוראה מתוך הכתב.


פורסם לראשונה 12/02/2012 10:58

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
הרב אלישיב. מצב קריטי
צילום: חיים צח
מומלצים