שתף קטע נבחר

מרכז הליכוד בכנסת: מי מפחד מ"חוק הג'ובים"?

ח"כ מירי רגב מציעה "להכשיר את השרץ" כך ששר יוכל למנות תחתיו ארבעה בכירים המזוהים פוליטית, אבל ח"כים ושרים לא באו לכנס. באופוזיציה תקפו: "שיכרון הכוח חוזר למרכז הליכוד"

עשרות חברי מרכז ליכוד השתתפו היום (ב') בכנס שנערך בכנסת ביוזמת ח"כ מירי רגב, שמקדמת בימים אלו את הצעת החוק המכונה שוב "חוק הג'ובים". כשריח הבחירות באוויר, העדיפו חברי הכנסת והשרים להיעדר מהכנס, ככל הנראה כדי לא להיתפש כתומכים בו. ביום ראשון צפויה להגיע ההצעה לשולחן ועדת השרים לענייני חקיקה.

 

עוד בחדשות ynet:

 

על הנייר מוגשת היוזמה כ"חוק המינויים" או "חוק הסגל", שנועד לאפשר לשר להביא איתו סגל מקצועי למשרדו, כפי שנהוג בארצות-הברית לדוגמה. על פי הצעת החוק, יוכל שר בכיר לפטר עד ארבעה עובדים בכירים במשרדו ולמנות במקומם אנשים חדשים, גם אם יש להם זיקה פוליטית למפלגה שבה מתמודד השר.

 

"חברי כנסת לא באו לכנס", אמרה בפליאה ח"כ רגב בפתח דבריה בכנס, "אני תוהה ממה הם מפחדים? לא צריך לפחד מהביקורת ולא צריך לפחד מהתקשורת. לא ייתכן שאנשים טובים לא יוכלו לקבל משרות רק משום שהם מזוהים פוליטית".

 

ח"כ מוץ מטלון, חבר הכנסת היחיד שהגיע לכנס אמר לרגב שהוא "מבין את המצוקה שהביאה אותה ליזום את הצעת החוק החדשה". לדבריו, "יש פערים מאוד ברורים בלוחות הזמנים לכהונה בין השר הנבחר ובין הפקידים. אני לא נגד פקידים ויועצים משפטיים אבל אני נגד הבירוקרטיה".

 

האופוזיציה: "נטרפד מינוי עסקנים זוטרים"

באופוזיציה טוענים כי מדובר בחוק שנועד לסדר ג'ובים לחברי מרכז ליכוד ולפעילים מרכזיים בתמורה על תמיכתם. ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג מהעבודה אמר כי זה נראה כמו תרגיל של מרכז הליכוד. "החוק יפגע בעובדי המדינה", אמר הרצוג, "המתכונת הקיימת של משרות אמון היא הנכונה ביותר".

 

ח"כ יוחנן פלסנר מקדימה הוסיף: "שיכרון הכוח והשררה חוזר למרכז הליכוד. עסקני הליכוד מפעילים לחץ על חברי הכנסת כדי להחיות את התופעות הפסולות שאפיינו אותו בעבר. אני מתכוון לרתום את הח"כים ההגונים בכנסת לשמירה על השירות הציבורי,

ולטרפד את הכוונה לפטר את הדרג המקצועי הבכיר ולמנות תחתם עסקנים זוטרים".

 

ח"כ רגב טוענת בתגובה כי במצב שנוצר היום, קיימים מינויים פוליטיים, אך לא באופן שקוף וגלוי, וכי הצעתה נועדה למעשה "להכשיר את השרץ". לטענתה, מי שמנהלים את המדינה כיום הם פקידים ויועצים משפטיים, "השר היום כבר מפחד למשול. הוא הולך על בהונות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
להכשיר את השרץ. ח"כ מירי רגב
צילום: מוטי קמחי
לא מפחד מביקורת. ח"כ מטלון
מומלצים