שתף קטע נבחר

הסגל הזוטר: שביתה בתחילת סמסטר ב'

גם המרצים הזוטרים טוענים ששיטת העסקתם בקבלנות לא יכולה להמשיך, והמשא ומתן לא הניב תוצאות. האוניברסיטאות: יש הבנות, פוגעים בסטודנטים בלי הצדקה

מה יקרה כשיתחיל הסמסטר? ארגון הסגל האקדמי הזוטר הודיע הבוקר (יום ב') כי בעקבות הפיצוץ במשא ומתן עם ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה) הוחלט לפתוח בשביתה ללא הגבלת זמן עם פתיחת סמסטר ב'. הסגל הזוטר מתנגד לתנאי העסקתו במסגרת של עובדי קבלן. במסגרת השביתה לא יתקיימו הוראה, תרגול, הדרכה במעבדות, וכן כל המטלות הנלוות לרבות קיום בחנים/מבחנים ובדיקתם, שעות קבלה ועוד.

 

דיווחים נוספים על המתרחש באקדמיה:

דצמבר: סוף לשביתה - הסגל הזוטר חוזר ללמד

"סגל זוטר? הם מרוויחים 500 שקל לשעת הוראה"

איפה הכסף? המל"ג: 180 מיליון להנגשת האקדמיה לחרדים

 

המאבק בנושא החל לפני כשנה, אך לאחרונה היה נדמה שחלה התקרבות בין הצדדים שאף חתמו על מזכר הבנות. עם זאת, לטענת הסגל הזוטר ועד ראשי האוניברסיטאות בחר להפר את ההסכמות ולמעשה המו"מ עלה על שרטון.

 

ד"ר דניאל מישורי, נציג ארגוני הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות, אמר ש"ההתנהלות עד כה הוכיחה ולימדה אותנו כי לא ניתן לסמוך על אף גורם במערכת ההשכלה הגבוהה. מדובר בהסכם שעלותו מוערכת ב-30 מיליון שקל, בזמן שהרפורמה במערכת ההשכלה הגבוהה מוערכת ב-7 מיליארד, ולא נכללנו בה. האחראי הראשי לכל שיבוש צפוי בסמסטר ובמהלך הלימודים התקין יהיה שר החינוך גדעון סער, שעד כה לא נטל כל חלק של ממש במציאת פתרון למשבר".

 

השביתה מדאיגה גם את התאחדות הסטודנטים, שלאחרונה שלחה מכתב לשר סער בנושא. "מאבקם של חברי הסגל הזוטר מוצדק ואנו הסטודנטים מזדהים ותומכים במרבית התביעות שמציג הארגון היציג", כתב יו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי. "מאבק זה הינו מאבק על דמותה של מערכת ההשכלה הגבוהה והמשך העסקה בלתי-הוגנת של חברי הסגל הזוטר משמעותו פגיעה באיכות ההוראה, התרגול והסיוע האקדמי".

 

מור"ה נמסר: "במקום להשקיע אנרגיה, לנסות למצות את התהליך ולסיים את הסכסוך, הסגל הזוטר מודיע כבר כעת על שביתה מיותרת ובוחר לפגוע בסטודנטים ובמערכת ההשכלה הגבוהה ללא כל הצדקה. לאחר השעות הרבות שהושקעו במציאת פתרון אמיתי לסגל הזוטר ולאחר ההתקדמות הרבה שהושגה, הכרזת הסגל הזוטר על שביתה היא בבחינת הפניית עורף לכל ההבנות שאליהן הגענו ומבחינתנו כל ההבנות שעליהן הוסכם בטלות מרגע הכרזת השביתה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה בטכניון (ארכיון)
צילום: נועם פוניה
מומלצים