שתף קטע נבחר

משרד הביטחון אישר בדיעבד 190 מבנים בשילה

המנהל האזרחי אישר הקמת 695 יחידות דיור בבנימין, חלקן בדיעבד. משרד הביטחון: "זה טעון אישור של הדרג המדיני". המתנחלים: "זה לא היה קורה בלעדי 'שלום עכשיו'"

בשורה למתנחלים: המנהל האזרחי הסדיר היום (ד') אישור לבניית 695 יחידות דיור בהתנחלות שילה שבבנימין. במסגרת ההסדרה, ניתן אישור בדיעבד ל-190 מיחידות הדיור שכבר נבנו. עם זאת, במשרד הביטחון הבהירו כי האישור להקמת יחידות הדיור הנוספות, טעון את אישור הדרג המדיני. לכן, לא צפויה בקרוב בנייה מסיבית מעבר ליחידות הדיור שכבר הוקמו.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet

נתניהו נגד יועציו: צריך לקרוא על אשל בעיתונים?

השודד הסדרתי? סניף דואר בבני ברק נשדד

 

בסדר היום לאישור יחידות הדיור צוין כי חלק מהתוכנית נועדה להעניק הכשרה בדיעבד לשכונת שבות רחל בשילה. במשרד הביטחון הבהירו כי יחידות הדיור שכבר הוקמו נבנו על אדמות מדינה ולא על אדמות פרטיות. עוד הדגישו במשרד הביטחון כי טרם ניתן כאמור אישור של הדרג המדיני להמשך הבנייה בהתנחלות.

 

האישור הנוכחי של המנהל האזרחי ניתן למעשה בעקבות עתירה של תנועת "שלום עכשיו", שטענה כי מדובר בהקמת מבנים בלתי חוקית. בגלל העתירה,

המדינה נדחקה לתת תשובה לבית המשפט ופעלה להסדרת האישורים – חלקם כאמור בדיעבד. המתנחלים מצדם הביעו סיפוק מההחלטה ואמרו כי "בלעדיהם זה לא היה קורה".

 

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה כי "אנחנו מבהירים שאין בתוכנית אישור לבניית יחידות דיור חדשות. לפי סיכום בג"ץ, הורה משרד הביטחון למנהל האזרחי להשלים את המתחייב בתכנון שבות רחל ושילה – יישובים חוקיים על קרקעות מדינה. יודגש כי התכנון נועד להסדיר מצב קיים, של יחידות שנבנו בעבר וכמתחייב בחוקי התכנון גם את פוטנציאל הבנייה העתידי שיחייב אישור פרטני בעתיד. עם זאת בתקנון ובכללי התוכנית הובהר כי כל בניית יחידה עתידית נוספת מחייבת את אישור הדרג המדיני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא צפויה בקרוב בנייה מסיבית בשילה
באדיבות שלום עכשיו
מומלצים