שתף קטע נבחר

ליצמן: לאחד כוחות עם ש"ס נגד ביטול חוק טל

סגן שר הבריאות קורא ליצור יחד עם ש"ס חזית אחידה כדי למנוע פגיעה "בעקרונות היהדות החרדית, שמצויה בסכנה גם בשל אישור התחבורה הציבורית בשבת בת"א". ומנגד, ליברמן מזהיר: חוק טל מאיים על שלמות הממשלה

ביטול חוק טל ממשיך לעודד הדים: סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, קרא היום (ה') לשיתוף פעולה בין הסיעות החרדיות בכנסת כדי ליצור חזית אחידה נגד החלטת בג"ץ על תפוגתו בעוד שמונה חודשים. מנגד, הגדיר שר החוץ אביגדור ליברמן את ההתפתחויות בנושא החוק כ"איום המרכזי על שלמות הממשלה".

 

במכתב ששלח ליצמן ליו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ הרב ישראל אייכלר הוא מציין כי ביטול החוק, יחד עם החלטת מועצת העיר תל אביב לאפשר תחבורה ציבורית בשבת, מחייבים איחוד למען עקרונות היהדות החרדית. "הסכנה האורבת מולנו מחייבת אותנו לשלב ידיים בין כל חברי שתי הסיעות, סיעת ש"ס ויהדות התורה, במטרה לדאוג למעמדם של בני הישיבות הקדושות, העמלים בתורה וכן במטרה לבלום ניסיונות לפגיעה בקדושת שבת קודשנו, נשמת אפה של העם היהודי בכל הדורות", כתב ליצמן לאייכלר, והוסיף כי איחוד שכזה "בוודאי ישפיע על עמדתנו הנחושה ועמידתנו למול הגורמים בכנסת ובממשלה, ובמטרותינו המשותפות למען הציבור החרדי"

 

עוד בחדשות ynet:

 

סגן השר ליצמן. סכנת לעקרונות היהדות החרדית (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
סגן השר ליצמן. סכנת לעקרונות היהדות החרדית(צילום: נועם מושקוביץ)

 

  • ומה חושבים על הביטול בש"ס?

  

קודם למכתב התייחס לנושא גם שר החוץ ליברמן, שציין כי הממשלה הנוכחית היא היציבה ביותר מזה עשורים, אולם שלמותה עלולה להיות מוטלת בספק בשל חוק טל, שבביטולו תומכת ישראל ביתנו. "מה שברור הוא שאי אפשר להמשיך במה שהיה", אמר ליברמן במפגש בירושלים עם ועידת הנישואים של הארגונים היהודיים. "עלינו

למצוא פתרון חכם לבעיה הזו שייצור שוויון וייתן הזדמנות לכל המגזרים להשתלב בחברה הישראלית".

 

במסגרת הפגישה סקר ליברמן את יחסי החוץ של ישראל ואת הנעשה במזרח התיכון. בהתייחסו לנושא איראן אמר כי

״הדיבורים הפומביים מיותרים ומזיקים. יש להשאיר את הדיונים ואת ההחלטות בעניין לפורומים המתאימים לכך״.

 

הוא התייחס גם למתרחש בעולם הערבי וציין כי אסד מבצע טבח בעמו, וכי לישראל יש אינטרס עליון "לשמור על יחסים טובים עם מצרים בכל התחומים, למרות שאנחנו לא יודעים מה יהיה בסוף התהליך. עלינו לנהוג בסבלנות ובחכמה לאור המצב העדין שם״.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליצמן. שילוב ידיים
צילום: אוהד צויגנברג
ליברמן. ממשלה יציבה
צילום: קובי גדעון/פלאש90
מומלצים