שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  והוא ימשול בך: אשה רוצה גבר שיודע להנהיג?

  "אין לי ספק בכלל שאישה צריכה גבר שיודע להנהיג. אני מדבר על קפטן נחוש שאפשר לסמוך עליו שישיט את האונייה לחוף מבטחים, גם באוקיינוס רוגש וסוער של רגשות"

  אם נסתכל על מהלך ההיסטוריה, נגלה שכמעט תמיד, גברים הם אלו שמנהלים את העולם. הם ראשי הממשלות, הנסיכים, המלכים והדיקטאטורים (מישהו שמע על דיקטטורה חשוכה שבראשה עומדת אישה?). אמנם אי אפשר להתעלם מהעובדה שיותר ויותר נשים נכנסות למערכות השלטון ברחבי העולם, אך עדיין, אחוז הגברים הוא גבוה מהן לאין שיעור, והשאלה האינסטינקטיבית הנשאלת היא - למה? האם זהו תפקידם וייעודם? האם זה הכסא שהם אמורים לתפוס?

   

  עוד בנושא:

  כמו מנהיג טוב, חשוב לדעת לבחור בן/בת זוג  

  איך לרַצוֹת גברים

  רומנטיות גברית היא ההפך של "משחקים"

  המעבר לשלב הנשיקה: בעיה נפוצה אצל גברים

   

  נשים אוהבות להגיד ש"הן אלה שמנהלות את אלה שמנהלים את העולם", ולמען האמת - יש אמת בטענה הזאת. אם גבר הוא הראש, אזי האשה היא הצוואר. ונכון שהראש הוא הקודקוד, תרתי משמע, אך המנגנון שמסובב אותו מצד לצד זהו הצוואר שעליו מופקדות הנשים, וכמה אירוני שגברים בדרך כלל, מסובבים את הצוואר (ברחוב רואים את זה ממש בבירור) בגלל ואחרי נשים.

   

  לשם מה ההקדמה הנ"ל? כדי שנוכל לעבור מרמת המקרו אל רמת המיקרו, ומהתבוננות על דרך ניהול העולם ננסה להשליך ולפצח את חידת המנהיגות הגברית במערכות יחסים, שמתבטאת בפסוק האלמותי "והוא ימשול בך".

   

   

  מה זה מנהיג?

  למרות מהפכת המינים, נושא שנטחן עד דק, ישנו מנגנון קטן וסודי בנפש האשה, שנשים אולי לא יודו בו בקול רם אבל עמוק בפנים הן לא רק מסכימות שהוא נכון אלא כמהות אליו יותר מכל - אשה צריכה וזקוקה לגבר שיודע להנהיג. אין זה אומר שהיא יצור חלש וחסר אונים שמחפש רק שמישהו יגיד לו מה לעשות - זה ממש לא הרעיון.

   

  בכל מה שקשור לתחומים הנשיים שגברים לא מבינים בהם - האישה חייבת אוטונומיה מלאה כדי שתוכל לנצל את כישרונותיה וחושיה הנשיים כדי להוציא את המיטב מעצמה לטובתה ולטובת הקשר, אבל המנהיג שאליו היא עורגת - הוא מנהיג מסוג אחר.

   

  אשה מחפשת מנהיג שאפשר להישען עליו, מישהו חזק עם כתפיים רחבות (ולאו דווקא הכוונה לפיזית כי אם מנטאלית ומטפורית), שתוכל להסתמך עליו בימים קשים, עיתות משבר ותהליכי חיים טבעיים שטומנים בחובם בעיות ומכשולים.

   

  נשים חוות את החיים הרבה יותר דרך הרגש מגברים, וכמו כל מטבע - גם פה יש שני צדדים. מהצד החיובי, הן אוהבות יותר, אינטואיטיביות יותר, מרגישות יותר והאהבה מתדלקת אותן ונותנת להן כוח, אבל מצד שני – הן חשופות יותר לפגיעות, העלבות ומערבולות רגשיות שליליות, וזה חוץ מתהליכים הורמונאליים פיזיים לא פשוטים שגברים לא עוברים ולא יבינו לעולם כיצד הם מרגישים.

   

  עובדה זו מחייבת מציאות שבה יש מנהיג חזק ושכלתן, קפטן נחוש שאפשר לסמוך עליו שישיט את האונייה לחוף מבטחים גם באוקיינוס רוגש וסוער של רגשות, מכשולים ובעיות. מי שחושב שהכוונה היא לגבר עריץ, שתלטן ושוביניסט - רצוי מאד שיעשה 'ריסטרט' בהול לדסקטופ המוחי שלו. גמרנו את משחקי הילדות של מי מנצח ומי שולט על מי, ומי שנשאר בגן הילדים - לעולם לא יגיע אל האושר והשקט שהוא מייחל אליו.

   

  גבר צריך להיות גבר, שזה ההיפך מילד, ואחד התפקידים הלא פשוטים בהגדרה הזאת הוא לדעת להוביל ולתת את הטון ברגעים שצריך. המון גברים לא מבינים שלאהוב מישהי ולנהל מערכת יחסים תקינה, אין פירושם להגיד 'אמן' על כל גחמה וקפריזה של זוגתם.

   

  ברשותכם, ננטוש לרגע את הפוליטיקלי-קורקט ונאמר את הדברים לאשורם ועל השולחן. אחד המשפטים ששמעתי הכי הרבה מנשים בשאלת השאלות: "מיהו הגבר האידיאלי", הוא למרבה הפלא - "אני צריכה מישהו שידע להגיד לי גם 'לא', ושתהיה לו את היכולת להעמיד אותי במקום. סמרטוט-שפוט ממש לא עושה לי את זה".

   

  שמעתם, חבר'ה? נכון שבכל השירים לימדו אתכם להביא לאישה את הירח והכוכבים בשקיות ניילון, אבל בינינו - זו רק דרך של זמרים להרוויח כסף מרינגטונים. גם אם הזוגיות היא ממלכה אידיאלית בה יש מלך ומלכה - גם הם מוגבלים לפי "חוקי הממלכה" שהם מנסחים לעצמם, בדמות קווים אדומים אישיים של כל אחד.

   

  גבר שמוותר באופן סיסטמטי על עקרונותיו, ואין לו מילת כבוד קודם כל לעצמו ואח"כ מולה - יקירתו עשויה לזלזל בו בליבה, בראותה את חוסנו השברירי שמתנפץ על מזבח הקריזות שלה. דבר מעניין נוסף הוא שהמון פעמים במערכות יחסים, נשים בוחנות את הגברים שלהם בלי שישימו לב.

   

  הן לפעמים מייצרות ריבים כדי לבדוק "אם הוא אוהב אותי גם כשהוא כועס עלי", הן בודקות מדי פעם מהם הקווים האדומים שלו ודבר אחד הן לעולם לא יוכלו להכחיש - אין דבר שמושך אישה יותר מגבר אסרטיבי שיודע לעמוד על שלו, ומי שמחפשת יחסי עבד-מלכה, זה כבר לאתרים אחרים לגמרי.

   

  איזהו החזק?

  כפי שצוין לעיל, נדרש קפטן חזק וחכם שידע לנווט את הספינה גם בים גועש, כדי שהסיפור לא יסתיים כמו במקרה של ספינת הטיטאניק. מערכת זוגית, כמו כל דבר אחר- נבחנת על פי חוסנה ויכולתה לעבור ימים ומצבים קשים. כשהאהבה פורחת זו לא חוכמה להישאר, כי מחלום ורוד אף אחד לא רוצה להתעורר. אבל החזק האמיתי נשאר כשקשה, כשהעתיד מעורפל וכשיש הרים וגבעות מולו שמולם הוא צריך להתמודד.

   

  מי שבורח כשקשה - הוא לא מנהיג אמיתי, לא בן זוג ולא בנאדם אמיתי. החיים הם לא גן של שושנים והאדם נבחן בעיקר בשעת צרה. מי שמסוגל לנווט אל היעד תוך התגברות על כל משבר והתמודדות מול אתגרים - הוא הוא החזק האמיתי שיכול להוביל בהצלחה מערכת יחסים. לעומת זאת, מי שבורח בריב הראשון, שובר את הכלים ומפסיק לשחק - הוא לא יותר מאינטרסנט.

   

   

  הכול במידה

  אז גבר יקר, האשה שלך רוצה אותך לידר אמיתי, חזק מנטאלית, בוגר שמקרין עוצמה וביטחון שמתבסס על שקט נפשי וקור רוח ברגעים הנכונים. האיש שהיא רוצה להישען עליו ושידע לתת את הטון זה טיפוס אחראי, חכם וכריזמטי שייקח את המושכות לידיים ויאזן את קו הרגש הנשי עם קו השכל, יצליב בין הדרכים כדי להגיע אל המטרה הסופית שכל זוג קובע לעצמו.

   

  המידתיות חשובה והמינון חייב להיות מדויק, כי בקלות אפשר להפוך מבעל ביטחון עצמי לשחצן, מקר רוח לאדיש טוטאלי, וממקרין עוצמה לכוחני. במקרים כאלה - יצא שכרו בהפסדו והנזק רב מהתועלת. המינונים, השיטות, אמנות ההנהגה וקורס שייט במצבי צונאמי - כל זאת ועוד, בפרק הבא.

   

  לכל הכתבות, כנסו לעמוד המעריצים של ערוץ יחסים בפייסבוק

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  מה נשים רוצות? גבר-גבר
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים