שתף קטע נבחר

יצחק תשובה יוכל לשעבד את חלקו במאגר לווייתן

משרד האנרגיה והמים אישר לדלק אנרגיה לשעבד את חלקה במאגר, עבור פיתוח מאגרים אחרים. בקשתה הקודמת נדחתה בשל חשש שהמימון ישמש אותה לפיתוח מאגרים מחוץ לישראל

מועצת הנפט שבמשרד האנרגיה והמים אישרה לדלק אנרגיה, שבשליטת יצחק תשובה, לשעבד את חלקה במאגר לווייתן עבור פיתוח מאגרי גז אחרים.

 

המהלך, שנחשף ב"כלכליסט" לפני כחודשיים, בוצע לאחר שדלק אנרגיה הגישה מחדש מסמכי שיעבוד לחלקה במאגר הפוטנציאלי (45.34%, באמצעות חלוקה שווה בין דלק קידוחים ואבנר). הבקשה הקודמת נדחתה בשל חשש שהמימון שיילקח ישמש את החברה לפיתוח מאגרים שלא נמצאים בישראל או שאינם מיועדים לשרת את אזרחי המדינה, כגון בלוק 12 שבקפריסין. 

 

משרד האנרגיה והמים מסר כי "המבקשים הגישו בקשה מתוקנת שלפיה כספי ההלוואה המובטחת בשעבוד ישמשו רק לפיתוח שדות לוויתן, תמר, נעה ומרי B, ולא ישמשו לפרויקטים של החברות בחו"ל ולקידוחי אקספלורציה". עוד אומרים שם ש"כספי ההלוואה לא ישמשו למימון פיתוח מאגר תמר לאחר השגת מימון ארוך טווח להשלמת הפרויקט (מימון פרויקטאלי). כמו כן, התחייבו דלק ואבנר כי לא יטענו כי החלטות הממונה או רגולטור אחר לעניין מאגר לוויתן מונעת את פיתוח מאגר תמר" 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יצחק תשובה ועדת הכלכלה תמלוגים גז
צילום: גיל יוחנן
קידוח לווייתן
צילום: אלבטרוס צילומי אוויר
מומלצים