שתף קטע נבחר

השוטר שחר מזרחי שוחרר: 'רוצה לפצות את ילדיי'

"זאת הייתה תקופה ארוכה, לא פשוטה ולא קלה", אמר השוטר שירה למוות בגנב רכב עם שחרורו מכלא גלבוע. "יש עוד הרבה תוכניות אבל אני עדיין לא יודע מה יהיה בעתיד"

השוטר לשעבר שחר מזרחי , שנידון לכשלוש שנות מאסר לאחר שירה למוות בגנב רכב, שוחרר הבוקר (יום ה') מכלא גלבוע שבעמק בית שאן. "זאת הייתה תקופה ארוכה, לא פשוטה ולא קלה, וכעת אני רוצה לחזור למשפחה, לילדים שלי ולפצות אותם על כל התקופה הזאת", אמר מזרחי עם צאתו מהכלא. "זהו הדבר הראשון, יש עוד הרבה תוכניות אבל אני עדיין לא יודע מה יהיה בעתיד".

 

עונשו של מזרחי קוצר בשליש והוא היה אמור להשתחרר בחודש אפריל, לקראת ליל הסדר, אבל החלטת ועדת הפנים של הכנסת על הקטנת כמות האסירים בבתי הסוהר הובילה להקדמת שחרורו בחודשיים. יחד איתו משתחררים הבוקר עוד כ-600 אסירים בשחרור מינהלי, ביניהם גם השר לשעבר שלמה בניזרי

  

אחרי שהגיע לביתו ביקש מזרחי להודות לשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', ולשוטרים הרבים שתמכו בו במהלך התקופה. "קיבלתי הרבה מכתבי תמיכה וזה טוב לדעת שישנם אזרחים במדינת ישראל שהסיפור שלי הזיז בהם משהו", אמר. "חבל על התוצאות המצערות משני הצדדים ואני מקווה שדברים ישתנו".

 

מזרחי, הבוקר אחרי השחרור. ניידות ליוו אותו לביתו (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
מזרחי, הבוקר אחרי השחרור. ניידות ליוו אותו לביתו(צילום: עידו ארז)

 

מזרחי סיפר כי שמע על השחרור המוקדם אתמול בתקשורת. "כמו שכולם שמעו", אמר, "גם אני ידעתי על הכוונה לשחרר אותי רק אתמול בערב כששמעתי חדשות. כנראה שכלי התקשורת יודעים הכול לפני כולם".

 

מזרחי, שיצא מהכלא כשבידיו תיק אחד, ביקש להודות למי שסייע לו

לאורך הדרך. אחד מחבריו הגיע לאסוף אותו מן הכלא, ויחד איתו הגיעו גם מספר ניידות משטרה שליוו את מזרחי בשיירה לביתו ביישוב גן נר שבחבל תענך.

 

השוטר לשעבר, שהושעה מתפקידו במשטרה בעקבות הרשעתו, אמר: "אני מקווה שבעקבות האירוע הזה, הדי חריג, שבו הייתי מעורב, השתנו כללים ונהלים ואני מקווה שהדברים יהיו מעתה הרבה יותר טובים".

 

ניצב בדימוס שמעון קורן, שכיהן כמפקד המחוז הצפוני של המשטרה בעת מעצרו של מזרחי, הביע סיפוק מהשחרור ואמר כי הוא מצר "על התקופה הארוכה שישב בבית הסוהר, זה לא מקומו של שוטר שפעל לטובת הכלל". ניצב קורן, שליווה את מזרחי עם כניסתו לכלא ונמצא כעת בחופשה במזרח הרחוק, אמר כי הוא מקווה שהמשטרה תשכיל לקלוט בחזרה את מזרחי לשורותיה.

 

בהכנת הידיעה השתתף חסן שעלאן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שחר מזרחי משתחרר. "אני מקווה שהשתנו הכללים"
צילום: חגי אהרון
מומלצים