שתף קטע נבחר

'ביבי טורס': נתניהו ושרים נחקרו על-ידי המבקר

לפני צאתו לארצות-הברית ולקנדה נחקר ראש הממשלה בלשכתו על-ידי אנשי המבקר. ל-ynet נודע כי בפרשה נחקרו גם כמה שרים

לפני אובמה - חקירה אצל המבקר: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נחקר השבוע בלשכתו בפרשת "ביבי טורס" על-ידי הצוות הבכיר הבודק את הפרשה. נתניהו, שנחקר במשך כשעתיים, נשאל על נסיעותיו לחו"ל.

 

חקירה זו הינה חלק מבדיקה בפרשה, הכוללת את בדיקות נסיעות השרים וראש הממשלה לחו"ל. ל-ynet נודע כי בנוסף לנתניהו נחקרו כמה שרים בפרשה. במהלך השבוע הקרוב יעברו במשרד המבקר על תשובות נתניהו ואם יהיה צורך הוא יוזמן לחקירה נוספת. החקירה של נתניהו התקיימה לפני צאתו לקנדה ולארצות-הברית, שם ייפגש עם הנשיא ברק אובמה.

 

לפני כשנה קיבל המבקר, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, לבקשתו מהוועדה לביקורת המדינה בכנסת סמכויות של ועדת חקירה ממלכתית לאחד מעוזריו, בצעד חריג. הבקשה נועדה "לאפשר חקירה יעילה במקרה הצורך של פרשת 'ביבי טורס'", ובוועדה אמרו כי בלשכת המבקר הבהירו שהחלטה זו קריטית ליכולתו לזמן עדים ולחייבם להגיע.

 

הבדיקה נערכה בעקבות תחקיר התוכנית "המקור" בערוץ 10, שחשף

 את יומן הטיסות של נתניהו ומשפחתו בין שתי כהונותיו בראשות הממשלה - עשרות מסעות שתוקצבו במקרים רבים על ידי תורמים יהודים שמעוניינים בקרבתו של מי שהיה שר אוצר, חבר כנסת ומועמד לשוב להנהיג את המדינה. בעקבות התחקיר, הגיעו למבקר המדינה וליועץ המשפטי לממשלה כמה תלונות בבקשה לפתוח בבדיקות ובחקירה פלילית נגד ראש הממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו ולינדנשטראוס. ארכיון
צילום: עמוס בן גרשום לע"מ
מומלצים