שתף קטע נבחר

צפו: ביקור בהר הבית - "מרגישים את המגנט"

"אלה פסיעות לעבר הקדוש ברוך הוא", אומרת הרבנית רבקה שמעון, שמובילה קבוצת נשים העולה מדי חודש להר הבית. על-אף שחלק מחברות הקבוצה ממלמלות פרקי תהלים בסתר, היא מבהירה: "אנו יודעות את הגבולות - ושומרות עליהם"

הר הבית הוא המקום המקודש ביותר לעם ישראל, אך מאז חורבן בית המקדש - אין המקום שוקק פעילות דתית, לפחות בכל הנוגע ליהודים. על ההר ניצב כיום מסגד אל-אקצה, והשליטה במקום נתונה בידי הוואקף. ליהודים שעולים אל הר הבית אסור להתפלל, ומתלווים אליהם אנשי הביטחון המוסלמים.

 

עוד ב"אורות":

 

למרות שרבנים רבים מתנגדים לעלייה להר הבית כיום, ישנן קבוצות שמבקרות בהר באופן קבוע, תוך הקפדה על המקומות שמבחינה הלכתית מותר להגיע אליהם כיום. בין הקבוצות הללו יש גם קבוצת נשים, שחשה כי בביקור בהר הבית הן "מקרבות את הגאולה".

 

"אלה פסיעות לעבר הקדוש-ברוך-הוא", אומרת הרבנית רבקה שמעון, שמובילה את הקבוצה ומספרת על תחושה ממגנטת במקום, "אנחנו רוצים לומר לה' 'אנחנו אוהבים אותך, ורוצים בקרבתך. אנחנו רוצים את הזוגיות הזו'".

 

למרות שחלק מחברות הקבוצה ממלמלות פרקי תהלים בסתר, הרבנית שמעון מבהירה: "אנו יודעות את הגבולות - ושומרות עליהם". ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם למבט נדיר וקרוב על הר הבית:

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הר הבית. הכי קדוש ליהודים
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים