שתף קטע נבחר

הקבלנים לחוצים - רוכשי הדירות מרוויחים

הקיפאון בענף הנדל"ן נותן את אותותיו: חברות הבנייה הגדולות מציעות לרוכשי הדירות הנחות של מאות אלפי שקלים או תנאי מימון אטרקטיביים במיוחד. בדקנו האם שווה לעשות עסקה

עד לפני חצי שנה ראשי חברות הבנייה לא היו מוכנים לשמוע על הנחות גדולות לרוכשים, אם בכלל. גם רוכשי הדירות הפוטנציאליים, שכבר התרגלו למחירי הנדל"ן מרקיעי השחקים, התייאשו מהאפשרות לקבל הנחות משמעותיות מהקבלנים.

 

עוד בנושא קניית דירה :

 

אבל בתקופה האחרונה מורגש שינוי משמעותי בשוק: אחרי חודשים של קיפאון, שהחלו במחאה החברתית בקיץ, הקבלנים מציעים מבצעים משמעותיים כדי למכור הרבה דירות בזמן קצר. סיבה נוספת למבצעים היא היעלמותם מהשוק של המשקיעים הזרים.

 

לפי בדיקה של חברת מאן נכסים,‬ בראשות ג'קי מקמל, מתחילת השנה נרשמה ירידה של ‭50%‬ ברכישת דירות על ידי משקיעים זרים. לדברי לוי יצחק, רק כ‭220-‬ דירות בחודש נרכשות בידי משקיעים זרים, לעומת פי 2 בשנה שעברה.

 

גינדי השקעות: הנחות בפרויקט השוק הסיטונאי

שתי חברות גדולות שיצאו במבצעים הן גינדי החזקות (ילדיו של יגאל גינדי) וגינדי השקעות (ילדיו של משה גינדי‭.(‬ בסוף השבוע יצאה גינדי השקעות במבצע הנחות בפרויקט השוק הסיטונאי בתל-אביב: 50 דירות יוצעו בהנחה של עד 500 אלף שקל. על דירת שני חדרים בגודל 67 מ"ר בקומה הראשונה, למשל, תשלמו ‭1.76‬ מיליון שקל במקום ‭2.07‬ מיליון שקל.

 

דירת ארבעה חדרים בגודל 103 מ"ר בקומה התשיעית תעלה ‭2.2‬ מיליון שקל במקום ‭2.6‬ מיליון שקל. דירת חמישה חדרים בגודל 122 מ"ר בקומה ה-11 תימכר ב‭3.25-‬ מיליון שקל במקום ‭3.83‬ מיליון שקל. הפרויקט יאוכלס בתוך כשלוש‬ שנים.

 

שווה או לא? מדובר בהנחה משמעותית, אבל יש חלוקה שונה של הנחות לפי גודל הדירה ומיקומה. לדירות הטובות יותר יינתנו ההנחות הגדולות פחות. ועדיין, מדובר בהנחה נאה למי שאוהב את הפרויקט.

 

השוק הסיטונאי בתל-אביב. הנחה של עד 500 אלף שקל (צילום הדמיה: גינדי תל אביב) (צילום הדמיה: גינדי תל אביב)
השוק הסיטונאי בתל-אביב. הנחה של עד 500 אלף שקל(צילום הדמיה: גינדי תל אביב)

 

גינדי החזקות: 18% הנחה בראשל"צ

בני הדודים מצד גינדי החזקות לא עמדו בצד, ובינואר הציעו דירות בקריית הלאום בראשון לציון ב‭18%-‬ הנחה. הם הצליחו למכור את כל 100 הדירות במסגרת המבצע. דירות חמישה חדרים נמכרו ב‭1.86-‬ מיליון שקל, דירות ‭5.5‬ חדרים נמכרו בשני‬ מיליון שקל ודירות מיני-פנטהאוז נמכרו ב‭2.6-‬ מיליון שקל.

 

שווה או לא? הדירות אמנם נמכרו בהנחות גדולות, אבל עדיין מדובר במחיר לא זול.

 

קרן פייר: הנחה לרוכשים הראשונים

אבל לא רק הגינדים במשחק ההנחות: קרן פייר, בבעלות שלמה גרופמן וזלמן שובל, מציעה הנחה של 100 אלף שקל ל‭20-‬ הרוכשים הראשונים בחודש מרס בפרויקט "הדר על הים" באשדוד. מדובר בצמד מגדלים בני 22 קומות, כשעד כה נמכרו 40 דירות מתוך ‭.158‬ מחירי הדירות בפרויקט (לפני ההנחה‭:(‬ החל מ‭1.65-‬ מיליון שקל.

 

שווה או לא? מדובר במחירי פתיחה בלבד, כשהכוונה היא לייקר את המחירים בהמשך. מדובר בשכונת היוקרה העתידית באשדוד, כך שהנחה כזו יכולה להיות משמעותית.

 

פרויקט הדר על הים. שכונת היוקרה העתידית של אשדוד ()
פרויקט הדר על הים. שכונת היוקרה העתידית של אשדוד

 

עץ השקד: הנחה של 200 אלף שקל

בפרויקט ‭View & More‬ של חברת עץ השקד בקדימה-צורן ערכו בינואר מבצע על 10 דירות בנות חמישה חדרים, עבורן ניתנה הנחה של 200 אלף שקל ‭1.4)‬ מיליון שקל במקום ‭1.6‬ מיליון שקל) וכן 150‬ אלף שקל על דירת ארבעה חדרים ‭1.3)‬ מיליון שקל במקום ‭1.45‬ מיליון שקל).

במהלך חודש מרס ייערך מבצע על 10 דירות - ללא הצמדה למדד תשומות הבנייה, עד לסיום הבנייה בעוד כשנתיים. המבצע שווה ערך להנחה של ‭200-150‬ אלף שקל, לפי המדד של 10 השנים האחרונות.

 

שווה או לא? למי שאוהב את האזור - בהחלט.

 

גינדי-זיתוני: מבצעים בכפר סבא הירוקה

בפרויקט "אקו" בשכונה הירוקה של כפר סבא מציעים היזמים גינדי-זיתוני הנחה של 100 אלף שקל. דירת חמישה חדרים תימכר ב‭1.87-‬ מיליון שקל לעומת ‭1.97‬ מיליון שקל. דירת ארבעה חדרים תעלה ‭1.62‬ מיליון שקל במקום ‭1.72‬ מיליון שקל.

 

שווה או לא? לא מדובר בהנחה יוצאת דופן בימים אלו.

 

שיכון ובינוי נדל"ן: הלוואה של 300 אלף שקל

גם שיכון ובינוי נדל"ן יוצאת במבצע מימון לרוכשים בפרויקט "פיור חלומות השרון" בקריית השרון בנתניה. מי שירכוש דירה יקבל הלוואה של 300 אלף שקל ללא ריבית לשלוש‬ שנים לדירות באכלוס מיידי.

 

שווה או לא? מבצע מימון שיכול מאוד להקל על רוכשים בתקופה של הקשחת התנאים להלוואות מצד הבנקים.

 

פרויקט פיור חלומות השרון בנתניה. הלוואה ללא ריבית ()
פרויקט פיור חלומות השרון בנתניה. הלוואה ללא ריבית

 

נכסים ובניין: תנאי תשלום נוחים בפתח תקווה

חברת נוה מקבוצת נכסים ובניין אי.די.בי הציעה עד השבוע שעבר הנחה של 100 אלף שקל ותנאי תשלום נוחים לקונים הראשונים בפרויקט "מגדלי נוה" בכפר גנים בפתח תקווה. מחיר דירת ארבעה חדרים בפרויקט הוא החל מ‭1.4-‬ מיליון שקל ומחיר דירת חמישה חדרים בפרויקט החל מ‭1.7-‬ מיליון שקל.

 

שווה או לא? בפתח תקווה הייתה קפיצת מחירים בשנים האחרונות, כך שההנחה לא רעה.

 

פרויקט מגדלי נוה. הנחה של עד 100 אלף שקל (צילום הדמיה: טוטם הדמיות) (צילום הדמיה: טוטם הדמיות)
פרויקט מגדלי נוה. הנחה של עד 100 אלף שקל(צילום הדמיה: טוטם הדמיות)

 

אפריקה ישראל מגורים: הנחה מיוחדת במגוון פרויקטים

חברה גדולה נוספת שמוזילה מחירים היא אפריקה ישראל מגורים, שתעניק החודש הנחה מיוחדת במגוון פרויקטים בתל-אביב, בראשון לציון, בנתניה, בנס ציונה, בבאר יעקב, בירושלים ופתח תקווה - ובתנאי מימון נוחים.

 

ההנחות הן בשיעור של ‭,14%-9%‬ ובמימון מדובר ב-500 אלף שקל מתוך המשכנתא, שיינתנו בריבית של ‭1.5%‬ בלבד ל‭15-‬ שנה.

 

שווה או לא? אפריקה נמנעה עד היום מהנחות בסדר גודל כזה בפריסה כה נרחבת. השילוב של הנחה עם תנאי מימון יכול להיות אטרקטיבי.

 

קיבוץ שילר: הנחה לדירות 4-5 חדרים

בפרויקט view במערב רחובות מול השדות של קיבוץ שילר ייבנו בניינים בני ‭8-5‬ קומות. תינתן הנחה של 100 אלף שקל על דירות ‭5-4‬ חדרים. דירת ארבעה חדרים תעלה החל מ‭1.069-‬ מיליון שקל.

 

שווה או לא? כן, מחיר אטרקטיבי לדירה חדשה באזור המרכז.

 

חנן מור: הנחה על פנטהאוזים

חברת חנן מור מציעה הנחות על פרויקטים שלה, למשל: ברחובות הירוקה יוצע פנטהאוז בן חמישה חדרים ב‭1.49-‬ מיליון שקל במקום ‭1.69‬ מיליון שקל. בפרויקט במצליח יימכר פנטהאוז ב‭1.64-‬ מיליון שקל במקום ‭1.8‬ מיליון שקל. בתלמי מנשה יוצעו פנטהאוזים ב‭2.1-‬ מיליון שקל - הנחה של 300 אלף שקל.

 

שווה או לא? כן. למי שרוצה פנטהאוז המחיר בהחלט אטרקטיבי.

 

הידיעה פורסמה במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום הדמיה: גינדי תל אביב
הקבלנים מציעים מבצעים משמעותיים. השוק הסיטונאי בת"א
צילום הדמיה: גינדי תל אביב
מומלצים