שתף קטע נבחר

10 הדיברות לבעל הבית: כך תמכרו דירת יד שנייה

שפצו, בצעו הערכה נכונה, פרסמו באינטרנט ואל תסתמכו רק על מתווך אחד. רבים מאיתנו מעוניינים למכור את הדירה שרכשנו או שירשנו – ולצאת ברווח נאה. מדריך למכירת דירה מיד שנייה

רבים מאיתנו מעוניינים למכור את דירת המגורים שרכשנו או שירשנו - ולנסות לצאת ברווח נאה. אספנו עבורכם את עשרת הדיברות שילוו אתכם לאורך תהליך מכירת הדירה מיד שנייה.

 

עוד בערוץ הנדלן :

 

1. תעשו שיפוץ

"בשוק תחרותי כל דירה חייבת להיות 'מאסטר פיס‭,"'‬ אומר ערן רולס, יו"ר מרכז הבנייה הישראלי. לדבריו, דירה בשווי של מיליון שקל, בשיפוץ של 100 אלף שקל בלבד, עשויה להימכר תמורת ‭1.25‬ מיליון שקל.

 

רולס ממליץ להוסיף לדירה מיזוג מרכזי או מפוצל, ולפצל חדר גדול מאוד לשני חדרים - כך שהשטח ינוצל טוב יותר. כמו כן, ניתן להחליף אסלות לאסלות תלויות ולהחליף מנורות ישנות או ברזים. עוד מומלץ לשלב פרטי דקורציה כמו טפטים ומדבקות אריחים.

 

2. יתרונות סביבתיים

הדגישו בפני הרוכשים את היתרונות היחסיים של הדירה: מיקום מבוקש, שטחים ירוקים, גני ילדים, בתי ספר ומרכז מסחרי בקרבת מקום. חשוב להבליט את הנגישות של הדירה לכל השירותים הללו.

 

3. הערכה נכונה

קבעו את המחיר שאתם רוצים על הדירה באמצעות שיחות עם מתווכים מקומיים ובדיקה באתרי אינטרנט. מומלץ לבחון גם את אתר רשות המסים ולבדוק את העסקאות שנעשו בשנה האחרונה באזור המגורים.

 

4. רק מקומי

בשוק של קונים מומלץ להסתייע בשירותיו של מתווך מקומי בלבד. מתווך איכותי בעל שם והמלצות יודע איך לגרום לדירה להיות מבוקשת לאורך זמן.

 

5. משכו משקיעים

לעתים כדאי לשווק את הדירה כבעלת פוטנציאל למשקיעים ולאו דווקא למשפחות. לדברי רולס, "משקיעים מתעניינים בדירות הממוקמות בסמיכות למוסד אקדמי או בתי חולים".

 

‬6. בלי שלטים

אל תתלו שלטים על הדירה ועל הבניין, מאחר שהדבר יוצר רושם של דירה שמצויה זמן רב בשוק. מומלץ לחלק פליירים בתיבות הדואר באזור המגורים של הנכס, מאחר שאנשים מחפשים לרכוש דירה באזור מגוריהם.

 

7. פרסמו באינטרנט

יש לרענן את המודעה מדי מספר ימים וכך לקדם אותה יותר גבוה באתר. מומלץ לשלב תמונות או סרטון וידיאו של הדירה.

 

8. מחיר

הישראלים אוהבים להרגיש שהצליחו להוריד קצת במחיר הדירה. לכן מומלץ להעלות את המחיר בכ-‭5%‬ לעומת מחיר השוק, כך תוכלו לרדת במחיר בלי להיפגע. עם זאת, קביעת מחיר ראשוני גבוה מדי עלולה להבריח רוכשים פוטנציאליים, שיפסלו את הדירה מראש ולא יבקרו בה.

 

9. בלעדיות

לפני מתן בלעדיות למתווך, כדאי להגביל אותה לפרק זמן של חודש עד חודשיים לכל היותר. זה פרק זמן שנותן למתווך אפשרות סבירה לפעול למכירת הדירה, ומצד שני אינו מסב נזק כבד למוכר - גם אם המתווך לא הצליח.

 

יש לסכם בכתב את כל סוגיית ההתקשרות עם המתווך: גובה העמלה, תקופת בלעדיות ואמצעי הפרסום של הנכס.

 

10. בדקו בעירייה

האם יש זכויות בנייה נוספות שעשויות להעלות את המחיר שתדרשו. מומלץ גם לאתר תוכניות מקוריות של הדירה, כך שהרוכשים יוכלו לדעת אילו שינויים עתידיים בנכס אפשר לעשות.

 

הכתבה פורסמה במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"כל דירה חייבת להיות מאסטר פיס"
index open
מומלצים