שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סוף ל-25 שקל לבזק על קו המיועד לאינטרנט

  שר התקשורת החליט שהחל מ-5 באפריל, בזק לא תוכל יותר לגבות מלקוחות האינטרנט תשלום חודשי על קו טלפון אם אינם מעוניינים בשיחות. כחלון: "ההחלטה תגביר גם את התחרות בשוק הטלפוניה הנייחת"

  ל-ynet נודע כי משרד התקשורת יחייב החל מ-5 באפריל את חברת בזק לספק ללקוחותיה את שירות ה-ADSL בנפרד משירותי הטלפון הנייחים ולבטל את שירות ה-ADSL only (קו "עירום" לאינטרנט בלבד) ואת התשלום הנפרד עליו. כיום, בזק נוהגת לחייב לקוחות על הקו ב-25 שקל מדי חודש, גם אם אינם מעוניינים בשירותי שיחות. לקוחות רבים משלמים כך לבזק במשך שנים.

   

  כותרות נוספות ב-ynet צרכנות

   

  שר התקשורת משה כחלון, אמר כי "ביטול התשלום הכפול ייטיב עם הצרכן ויביא להרחבת התחרות בתחום שירותי האינטרנט והטלפונייה".

   

  בנוסף לקו "עירום" שבזק מציעה ללקוחותיה ב-25 שקל לחודש, היא מציעה גם "קו קל" - שמאפשר ללקוחות האינטרנט לשוחח, אך בעלות גבוהה יותר לשיחות - באותו מחיר בדיוק.

   

  מבדיקה שערך המשרד עולה כי כבר היום, מספרם של הלקוחות שבחרו להצטרף לשירות ה"קו קל" שבזק מציעה למנוייה, עולה בהרבה על אלה שבחרו במסלול של ה-ADSL only, משום שבמילא מדובר באותו סכום חודשי. משום ששני השירותים מתומחרים ב-25 שקל, צרכנים מעדיפים לקחת את השירות שכולל טלפון.

   

  לפי משרד התקשורת, הדבר מהווה חסם תחרותי בפני ספקי טלפוניה חסרי תשתית, מכיוון שלצרכן לא משתלם להתקשר במחיר שכזה עם שני ספקים שונים. יש כאן בעיה צרכנית של התניית שירות אחד באחר, ובעייה תחרותית של חסם מעבר לספקיות טלפוניה אחרות.

   

  גם ב-HOT מציעים "קו עירום", אבל ב-HOT אין התנייה דומה. החברה לא דורשת תשלום על אינטרנט בלבד, שזהה לתשלום על שירות של אינטרנט + קו טלפוון, כך שב-HOT, במקרה זה, אין כריכה של שירות בשירות.

   

  ממשרד התקשורת נמסר כי "בהחלטה זו תגבר התחרות בשוק הטלפונייה הנייחת בארץ", מפני שבפני הצרכן תעמוד האפשרות לבחור גם בספק טלפוניה אחר, כספק טלפונייה על גבי האינטרנט (Vob) כמו Free טלקום לדוגמא, בלי שתהיה העדפה מוקדמת לבחירה בחברת בזק, מתוקף היותה ספק התשתית.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  שר התקשורת משה כחלון. יבוטל התשלום הכפול
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים