שתף קטע נבחר

"הביאו לך משלוח מנות מיוחד"

סיכום פרוייקט "משלוח מיוחד" של עמותת "יד לילד המיוחד": 4,270 משלוחי מנות נתרמו, נארזו ונשלחו לילדים מיוחדים מכל הארץ. מאות גולשי ynet ועשרות חברות וארגונים התגייסו להצלחת המבצע. וגם - אסתר מלכה, ילדה המרותקת לכסא גלגלים, מספרת למה החליטה להעביר את משלוח המנות שקיבלה לילדה אחרת

זה התחיל כבר בימים שקדמו לפורים. פעם היו אלה שלושה ליצנים קטנטנים (השכנים שלנו...) שהתייצבו בדלת עם סלסלה ענקית של משלוח מנות. בהמשך נהרו עוד שכנים, מכרים ובני משפחה, כשכל אחד מפתיע עם משלוח מנות ייחודי ומסוגנן.

 

סליחה, שכחתי להציג את עצמי. קוראים לי אסתר מלכה, ובפורים אני חוגגת את יום הולדתי ה-13. השם שלי מעיד יותר מכל על כך שנולדתי בפורים, ואני ממש לא צריכה להתחפש כדי שיקראו לי 'אסתר המלכה'.

 

החיים שלי מעט שונים משאר חברותיי לכיתה. מגיל קטן מאוד אני מניידת את עצמי על כסא גלגלים, כיון שהשרירים בגוף שלי לא מספיק חזקים כדי להחזיק את עצמי.

 

שלא תבינו לא נכון, אני עושה ברוך-השם ה-כ-ל! יוצאת בבוקר ללימודים, משחקת בהפסקות ומכינה שיעורי בית. אני שותפה מלאה לכל הווי הכיתה, והחברות שלי כבר רגילות לכסא שלי, ואפילו מתחרות ביניהן מי תסיע אותי הביתה בסיום הלימודים.

 

בפורים אני מקבלת הרבה משלוחי מנות מהחברות, וגם אני יצאתי לחלק להם תוך כדי סיבובים נמרצים של הגלגלים בכסא החדש שלי. אתמול בצהריים, בעת שעזרתי לאמא לערוך את השולחן לארוחה, נשמעו דפיקות בדלת. בפתח עמדו להן שתי בנות מחופשות עם משלוח מנות גדול עמוס בממתקים ומשחקים.

 

"שלום לך, את אסתר מלכה?" שאלו אותי. "כן" עניתי בחיוך מבויש. "זה בשבילך, מעמותת 'יד לילד המיוחד', שיהיה לך תמיד מתוק בחיים!" הן הגישו לי את המשלוח, כשאחת מהן צובטת אותי בחיבה בלחי, ונפרדו ממני לשלום.

 

נותרתי לבדי עם המשלוח, שהיה גדוש בממתקים טעימים, בדיוק כל מה שאני הכי אוהבת. כבר כמעט פתחתי את אריזת הצלופן המרשרשת, אך פתאום הכתה בי המחשבה:  למה מגיע לי לקבל כזה משלוח מנות גדול ומכובד? הרי יש מלא ילדות בודדות שכל כך ישמחו לקבל אותו.

 

נזכרתי בעדן (שם בדוי), שלומדת איתי בכיתה. לעדן אין חברות שיביאו לה משלוח מנות, וגם לבושה המרושל מעיד על כך שהוריה אינם בעלי אמצעים. עדן עשתה עלי רושם של ילדה עצובה ובודדה, ולא פעם ריחמתי בלבי עליה.

   (צילום: זכריה לנדאו) (צילום: זכריה לנדאו)
(צילום: זכריה לנדאו)

 

בו ברגע גמלה בלבי ההחלטה להפתיע את עדן עם משלוח המנות שקיבלתי. בני משפחתי הציעו לי לשקול פעמיים את צעדיי, "הביאו את המשלוח עבורך, תהני ממנו", אך אני כבר יצאתי לביתה של עדן... נקשתי בדלת, וכשאמא שלה פתחה הבחנתי בפניה המופתעות למראה האורחת שבפתח עם המשלוח המכובד.

 

"זה בשביל עדן" אמרתי בחיוך. " ע-ד-ן" קראה אמה בקול, "הביאו לך משלוח מנות". עדן הגיעה בריצה לדלת, עיניה זהרו למראה האורחת ומשלוח המנות, והיא ממש התרגשה. בו ברגע ידעתי שעשיתי את הדבר הנכון."

 

תודה לך אסתר מלכה, תודה רבה" אמרה בביישנות, "פורים שמח עדן" עניתי לה, "זה בשבילך". יצאתי מביתה של עדן בידיעה שעשיתי מצווה גדולה. הרגשתי שמחה פנימית על כך שזכיתי לתת משהו שלי למישהו אחר, ולשמח גם אותה בפורים.

 


 

סיכום מבצע "משלוח מיוחד" 

4,270 משלוחי מנות חולקו לילדים מיוחדים מכל רחבי הארץ.  72 חברות וארגונים התגייסו להצלחת הפרויקט בכל המישורים: תרומות ממתקים, צעצועים, מתנדבים לאריזת המשלוחים וכלי רכב לשינוע. מאות גולשי ynet מעורבות שבעקבות חשיפת המבצע לקחו חלק בכל שלבי המבצע, איסוף ממתקים, שליחת שמות ילדים מיוחדים, אריזת משלוחים וחלוקה לבתי הילדים. זו הייתה דוגמא למערך לוגיסטי מורכב שרק בזכות אנשים חמים עם לב טוב זכה להצלחה הגדולה שלו.

 

ביוזמת הנהלת חברת בזק בינלאומי, התגייסו עובדי החברה לאריזת משלוחי מנות וחלוקתם באזורים נרחבים במרכז הארץ. עובדים רבים מהחברה סיפרו על הפגישה המרגשת עם הילד המיוחד בביתו, על השמחה בעת קבלת משלוח המנות והסיפוק הגדול בהתנדבות המיוחדת הזו שהעניקה הזדמנות נדירה להתרשם מעולמם המיוחד של הילדים הללו.

 

בשלב השיא של הפרויקט, כשהיה צורך במאות מתנדבים כדי לשנע את המשלוחים לבתי הילדים, פנתה העמותה לעובדי דואר ישראל בבקשה לקחת חלק בשינוע המשלוחים. שעות ספורות לאחר הפניה, חזרו למשרדי העמותה מאות הצעות לסיוע כמעט בכל הארץ, מבאר שבע  ועד צפת. החברה העמידה לרשות המתנדבים מהחברה את רכבי החברה וסייעה בכל הדרוש להעברת המשלוחים לאזורים הרחוקים ביותר.

 

כשהבינו עובדי דואר ישראל בסניף מרוחק, שלא יצליחו לקבל את המשלוחים לחלוקה בזמן הדרוש, החליטו העובדים לתרום מכספם כדי לקנות בעצמם משלוחי מנות מהודרים ולחלקם בין הילדים המיוחדים באזורם.

 

חברות וגופים נוספים בינהם יפאורה תבורי משקאות, מאיר בייגל, חברת טעמן, מאפיות אריאל ועדן כרמל, מוזיאון המרציפן בכפר תבור, מוקד אמון, מנה חטיפים, דואר ישראל ובנות סמינר מוריה בירושלים, לקחו חלק במבצע "משלוח מיוחד".

 

"מאז תחילת השבוע שבו החל שלב חלוקת המשלוחים לבתי הילדים, הוצף משרד העמותה בטלפונים רבים של משפחות שהתרגשו והופתעו לקבל את המשלוח והביעו את תודתן העמוקה על האכפתיות, על השמחה ועל כך שתמיד זוכרים אותן", מספר מנכ"ל "יד לילד המיוחד" הרב מנדי בליניצקי:" אין ספק שהפרויקט הגיע ליעדו בזכות כל השותפים שלקחו בו חלק מתוך רצון כנה להעניק לילדים המיוחדים את שמחת פורים,אני נרגש ומודה לכל עובדי החברות השונות, המנהלים, והאנשים הפרטיים שעצרו את שגרת יומם להגיע לביתו של ילד מיוחד, שמעולם לא הכירו לפני כן, ולמסור לו משלוח מנות בשמחה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זכריה לנדאו
צילום: זכריה לנדאו
צילום: באדיבות משפחות ששון
גם תותי קיבלה משלוח מנות
צילום: באדיבות משפחות ששון
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים