שתף קטע נבחר

מנכ"ל קבוצת אסם גזי קפלן יפרוש באפריל

עקב מחלה קשה, גזי קפלן הודיע על פרישה ויסיים את תפקידו ב-2 באפריל, אחרי 6 שנים כמנכ"ל. המשנה למנכ"ל איציק צאיג, ימונה למנכ"ל החדש

בעוד המחלוקת בעניין בחירת התינוק של במבה  כקמע המשלחת הישראלית לאולימפיאדה עדיין לא תמה, באסם מתכוננים לשינויים בצמרת הניהולית: מנכ"ל קבוצת אסם, גזי קפלן , יסיים את תפקידו ב-2 באפריל עקב מחלה קשה, כך הודיע ליו"ר מועצת המנהלים, דן פרופר. בדצמבר 2011 יצא לחופשת מחלה עקב ניתוח אורתופדי שעבר.

 

  • איך קרה שבמבה תייצג את ישראל באולימפיאדה? 

 

המנכ"ל החדש של הקבוצה יהיה המשנה למנכ"ל איציק צאיג, שהחל את תפקידו באסם ב-1991 כסמנכ"ל השיווק של טבעול. קפלן (63) ייסד את טבעול ושימש כמנכ"ל החברה במשך 20 שנה. הוא מונה למנכ"ל קבוצת אסם ב-2006, והחליף את דן פרופר שכיהן בתפקיד כ-25 שנה. מועצת המנהלים החליטה להמליץ לאסיפה הכללית למנות את קפלן לדירקטור ולהשאירו כיועץ לקבוצה.

 

"אני מפקיד את האתגרים הבאים בידיו האמונות של המנכ"ל החדש", אמר קפלן. "ההחלטה להעביר את שרביט הניהול הלאה הייתה קשה ואמוציונאלית, אך מחויבת המציאות דווקא על רקע ההכרה שטובת החברה עומדת במקום הראשון . מדובר בתפקיד תובעני, כמעט טוטאלי. הגשמת החזון והיעדים שבנינו עבור החברה דורשת זמינות מלאה ושעות עבודה ארוכות שאין באפשרותי להקדיש בתקופה זו. לכן ביקשתי ממועצת המנהלים לאפשר לי לפרוש".

 

מאסם נמסר כי "פרופר ומועצת המנהלים של אסם קיבלו את ההודעה בצער עמוק ותוך הבעת הערכה רבה לגזי קפלן על תרומתו הגדולה לחברה ולשגשוגה ועל הדרך שבה הוביל את החברה מהצלחה להצלחה. מועצת המנהלים הדגישה את הדרך האמיצה והאצילית בה בחר גזי להעדיף את טובת החברה על רצונו האישי להמשיך ולהוביל את החברה".

 

צאיג, יליד 1956 שימש בין היתר כמנכ"ל צבר, סמנכ"ל שיווק של קבוצת אסם ומנכ"ל חברת הסחר של הקבוצה. לפני כשלוש שנים עבר לנהל את נסטלה ניו זילנד, משם חזר לפני פחות משנה אז מונה למנכ"ל "אסם ישראל", תפקיד חדש בקבוצה שנועד להכשיר את צאיג להחליף את קפלן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים