שתף קטע נבחר

מי צריך את תל-אביב? בואו לרמת ישי

בעוד כשנה ייפתח מתחם קניות מפואר ביישוב רמת ישי שבעמק יזרעאל, שייבנה בסגנון פתוח בדומה לשדרות ממילא בירושלים. בנוסף ישווקו עוד 270 צמודי קרקע וצפוי פיתוח נוסף לכביש 6 שתוביל אתכם למרכז תוך פחות משעה. אז למה אתם מחכים?

מי צריך את תל-אביב? הדימוי לפיו מי שגר ביישוב כפרי צריך לנסוע לא מעט קילומטרים כדי להגיע למרכז קניות מודרני, נכון אולי לסרטים אמריקאים; אך הקניונים ומתחמי הקניות הפתוחים, שצצו ברחבי הארץ בשנים האחרונות, נתנו ליישובי הפריפריה חוויית בילוי מודרנית - שאינה מצריכה הגעה לקניון עזריאלי.

 

עוד בערוץ הנדל"ן :

 

אחד היישובים הללו, שנמצא כעת בתנופת נדל"ן מסחרית גם מבחינת מגורים, הוא רמת ישי שבעמק יזרעאל. בימים אלה מוקם ביישוב מתחם "סטריט מול" - מתחם קניות פתוח בחלקו הגדול, כדוגמת מתחם ממילא בירושלים ומרכזי ביג. ה"סטריט מול" ייפתח לציבור בעוד כשנה, ויוצב באזור התעשייה והבילויים הקיים של רמת ישי, בצמוד לכביש 75 בין טבעון לנצרת. כבר היום נחשב האזור כמוקד משיכה לצעירים ולבליינים מהאזור כולו, שכולל מסעדות וברים.

 

 

הדמיה של הסטריט מול. 15 אלף מ"ר (הדמיה: באדיבות  studio view point) (הדמיה: באדיבות  studio view point)
הדמיה של הסטריט מול. 15 אלף מ"ר(הדמיה: באדיבות studio view point)

 

המתחם, שבו יושקעו כ-150 מיליון שקל, קם על שטח של 15 דונם ויכלול 100 חנויות ובתי עסק שיתפרסו על פני 15 אלף מ"ר. קומת הקרקע, שתבנה כרחוב פתוח, תכלול 10,000 מ"ר של חנויות ובתי קפה. בקומה העליונה, הפרוסה על שטח של 5,000 מ"ר, ייפתחו שוק איכרים ואוכל מקורה, שדרת מסעדות, שירותים קהילתיים ומיני פארק מסוגנן. 2,500 מ"ר נוספים מהפרויקט יוקצו לשטחי משרדים.

 

מאחורי הפרוייקט עומדת חברת בכפ מרכזים מסחריים, בבעלות איש העסקים יוסי פייט, שעשה הסבה לנדל"ן לאחר ששימש עד לפני מספר שנים בתפקידים בכירים בחברות פלאפון ו-H&O. החברה רכשה כמחצית מהקרקע במכרז של מינהל מקרקעי ישראל בסוף 2007, וחברה למחזיקי אדמות צמודות: אלי לבן ושבתאי בלליס, שבאמצעות החברות שבבעלותם חברו לחברת בכפ - והם שותפים לה בפרויקט.

 

לדברי מנכ"לית הפרויקט, עידית ראובני, "תכנונו של המקום, כמו גם עיצובו, מושקע מאוד ויכלול שימוש באלמנטים ייחודים אשר יעבירו תחושת קניות ברחוב אמיתי על כל המשתמע מכך, לרבות שינויים במרקם הריצוף, במבנה חלונות הראווה, בגופי התאורה ועוד". עוד היא מוסיפה כי "לקמעונאים מגיע שבעלי הקניונים יחשבו היטב על חוויית המבקר, וזאת על מנת להביא לרווחת הקונים ולתנועת קונים רבה לטובתם".

 

בנוסף, המועצה המקומית רמת ישי אישרה לאחרונה תקציב של 7.5 מיליון שקל לפיתוחו ולחידושו של אותו אזור התעשייה, ובמקביל ל"סטריט מול" ייבנו עוד שני מרכזים מסחריים צנועים יותר.

 

מתחם הקניות. 7.5 מיליון שקל הושקעו (הדמיה: באדיבות  studio view point) (הדמיה: באדיבות  studio view point)
מתחם הקניות. 7.5 מיליון שקל הושקעו(הדמיה: באדיבות studio view point)

 

דו משפחתי ב-1.3 מיליון שקל

אבל לא רק חנויות חדשות יוקמו ברמת ישי, שלפי תוכניות הבינוי בו יכול לקלוט עוד 3,000 תושבים, בנוסף ל-7,000 שמתגוררים בו כיום.

 

אחד הגורמים המרכזיים לביקושים הגדלים באזור הירוק הזה, שהזניקו את המחירים ביישוב בשנים האחרונות, הוא פיתוח תחבורתי שהנגיש את האזור למרכז. לפני כשלוש שנים נפתח המקטע הצפוני של כביש שש עד למחלף עין תות, ועוד כארבע שנים ייפתח מקטע מספר שבע של כביש שש שיגיע עד לצומת התשבי, שנמצאת במרחק של חמש דקות נסיעה על כביש 77 מרמת ישי. במצב שכזה הנסיעה מרמת ישי לתל-אביב תהיה פחות משעה.

 

מחירו של נכס ברמת ישי מתחיל מ-1.3 מיליון שקל לבית דו-משפחתי ועד ליותר מ-2 מיליון שקל לבית פרטי. בשנה הקרובה יתחילו בשיווק קרקעות בפרויקט "פרדס וחיסכון" לבניית 270 יחידות מגורים, שיציאתו לפועל הייתה תקועה מספר שנים.

 

"משרד השיכון, הרשות המקומית ותאגיד המים יצרו הסכם ראשון מסוגו, שלפיו נפתח את שכונת פרדס וחיסכון שנתקעה בעשור האחרון מאחור", מסביר ל-ynet ראש המועצה, עופר בן-אליעזר. "מיליון וחצי שקל מושקעים בתכנון ו-30 מיליון יושקעו בביצוע. משרד השיכון יעמיד מימון ביניים עד להתקדמות הפרויקט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רמת ישי. אפשר לגור פה?
צילום: שרון צור
הדמיה: באדיבות  studio view point
הדמיה של הטריט מול. מוקד משיכה
הדמיה: באדיבות studio view point
מומלצים