שתף קטע נבחר

צפו: דוחק בלוויית האדמו"ר מויז'ניץ, 35 נפגעו קל

הצוותים הרפואיים טיפלו במשתתפים שנפגעו מהדוחק סביב מיטתו של האדמו"ר מויז'ניץ, שהובא למנוחות. הצפיפות הרבה - שנרשמה חרף העובדה שהנשים נדרשו להתרכז במקום אחר - הובילה גם למספר מקרי התעלפות

עשרות אלפים השתתפו בצהריים (יום ד') בהלוויתו של האדמו"ר מויז'ניץ, הרב משה יהושע הגר. רחובות בני ברק שהובילו אל בית המדרש של החסידות ואל בית העלמין התמלאו ברבבות המשתתפים, והצפיפות שנרשמה הייתה יוצאת דופן. הצוותים הרפואיים שליוו את המסע הזדרזו לסייע לנפגעים כתוצאה מהדוחק.

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

חובשי "איחוד הצלה" טיפלו בכ-35 בני אדם, שנפגעו מהלחץ סביב מיטתו של האדמו"ר ז"ל. כן נרשמו מספר מקרי התעלפויות, ופגיעה של צעיר שנפל מפיגום, שעליו טיפס כדי לצפות בהלוויה.

 

 

כלל הנפגעים הוגדרו "קל", וברובם סירבו להתפנות לבית החולים עקב רצונם להמשיך ולהשתתף במסע הלוויה.

 

 (צילום: באדיבות Lowshot) (צילום: באדיבות Lowshot)

רבבות המשתתפים ממלאים את הרחובות (צילום: אילן ארד, lowshot)

 

המשטרה, שהייתה אחראית על בטחון המשתתפים, מנעה כניסה של חסידים רבים לבית העלמין "זכרון מאיר", בשל העומס הרב שהיה במקום. חלק מהמלווים לא השלימו עם הגזירה - והתגנבו לתוך בית הקברות לאחר שטיפסו על הגדרות.

 

מתגנבים לבית העלמין (צילום: מיכאל טוכפלד) (צילום: מיכאל טוכפלד)
מתגנבים לבית העלמין(צילום: מיכאל טוכפלד)

 

העומס בלוויה עשוי היה להיות עוד רב יותר, אלמלא הנשים הופנו למקום אחר. במודעות שפורסמו לקראת ההלוויה נכתב מטעם בד"ץ ויז'ניץ נכתב: "על-פי רצון כבוד קדושת מרן האדמו"ר, נשים לא ישתתפו במסע ההלוויה, והן תתרכזנה ברחוב אמרי חיים וכיכר טסלר, וישובו לביתן עם התפזרות האנשים".

 

המודעות שפורסמו ברחבי העיר בני ברק (צילום: קובי נחשוני) (צילום: קובי נחשוני)
המודעות שפורסמו ברחבי העיר בני ברק(צילום: קובי נחשוני)

 

עוד פורסם בפשקווילים מטעם הבד"ץ כי פרט לבני המשפחה, גם כל המשתתפים המלוויה

צריכים לקרוע "קריעה" בבגדם, ולאחר ההלוויה לנהוג מנהגי אבלת לזמן קצר - בהן חליצת הנעליים וישיבה על הארץ. העסקים ובתי המלאכה התבקשו לסגור עד השעה 16:00.

 

על נשיאת מיטתו של האדמו"ר מויז'ניץ נכתב כי בכך מורשים רק בני משפחתו, גבאים ועוזריו של הרב ז"ל, רבנים אחרים וחסידים חשובים, מגיל 40 ומעלה - כולם בתנאי שטבלו קודם לכן במקווה.

 

הפשקוויל נחתם במילים: "וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות Lowshot
הצפיפות במהלך הלוויה
צילום: באדיבות Lowshot
מומלצים