שתף קטע נבחר

בת ים על המפה: מקדמת תוכנית פינוי-בינוי

עיריית בת ים החלה לקדם תוכנית פינוי-בינוי, במסגרתה יפונו 168 דירות בשכונת רמת הנשיא ובמקומן יוקמו שישה מגדלים עם 730 דירות. מדובר בתוכנית רביעית המקודמת לאחרונה

בת ים, עיר עם עתיד? בדיון פנימי שהתקיים לאחרונה בעיריית בת ים, הוחלט לקדם תוכנית פינוי-בינוי במתחם דליה שבשכונת רמת הנשיא בעיר. בדיון השתתפו מהנדס העיר וגורמי תכנון נוספים.

 

עוד בנושא פינוי-בינוי :

 

לפי ההחלטה, המתחם, בן 23 דונם, הכולל 168 יחידות דיור ישנות ב-12 בניינים, יפונה - ובמקומו ייבנו שישה מגדלים חדשים ובהם כ-730 דירות.

 

במסגרת הפרויקט, יוקמו גם מבני ציבור חדשים כמו בתי ספר וגני ילדים. את הפרויקט מקדמת חברת NSA של היזם נסים אסייג. החברה המבצעת של הפרויקט היא חברת נווה מקבוצת נכסים ובנין, שלקחה על עצמה גם אחריות לפיתוח הסביבתי. NSA שכרה את שירותיו של האדריכל אבנר ישר.

 

הסכמות מול 80% מהדיירים

לדברי אסייג, יש כיום הסכמות מול 85% מהדיירים, ושלב החוזים הסופיים החל לאחרונה. הדירות הקיימות הן בשטח ממוצע של 70 מ"ר, ומחירן נע בטווח 700-800 אלף שקל. כל דייר יקבל דירה חדשה בשטח 120 מ"ר במקום דירתו הישנה, שמחירה מוערך כיום ב-1.4 מיליון שקל.

 

אסייג מעריך כי אישור התוכנית יארך לפחות שנתיים בגלל עומס העבודה שיש על הוועדה המחוזית תל-אביב. "פרויקט פינוי-בינוי הוא הכלי הטוב ביותר למצוקת הדיור ולצמצום הפערים החברתיים בישראל. העיר בת ים חלוצה בהרבה תחומים וזה אחד מהם. זוהי תעודת כבוד לעיר", הוסיף אסייג.

 

בחודש האחרון חלה התקדמות משמעותית בקידום פרויקטים לפינוי-בינוי בבת ים. הוועדה המחוזית אישרה את קידומם של שלושה מתחמים גדולים: במתחם אחד בין הרחובות בר־אילן והחשמונאים; במתחם בין הרחובות בלפור ויצחק שדה; ובמתחם שבין הרחובות הנביאים והאורגים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שכונה בבת ים. שישה מגדלים חדשים
צילום: ירון ברנר
מומלצים