שתף קטע נבחר

תעלומה: מי שלחה לאסד תמונת עירום באימייל?

צילום של צעירה עירומה למחצה בתנוחה פרובוקטיבית נמצא במיילים הפרטיים של אסד. באופוזיציה, שחשפה את התמונה, מאמינים כי אותה אשה כתבה לו "אוהבת אותך" מכתובת אחרת. וגם: למה יועציו הציעו לו לגנות את ישראל?

האם נשיא סוריה ניהל רומן מחוץ לנישואין בצל המשבר בארצו? צילום של אשה כמעט עירומה נמצא בין האימיילים של נשיא סוריה שנחשפו השבוע על-ידי האופוזיציה במדינה - כך פרסם הערב (יום ו') ה"טלגרף" הבריטי, בדיווח שעלול להעמיד בסכנה את חיי הנישואים של הרודן.

 

עוד על האימיילים של אסד ואשתו:

מתלוצצים על טנקים - אסד ויועצות התקשורת

שופינג בזמן טבח: מדריך הקניות של אסמה אסד

מסע הבזבוזים של בשאר ואסמה אסד בזמן הטבח

 

לפי ה"טלגרף", לכתובת האימייל הפרטית של נשיא סוריה נשלחה תמונה של אשה הנצמדת לקיר בתנוחה פרובוקטיבית, כשלגופה חזייה בלבד. זהותה של האשה אינה ידועה. כמו עוד אלפי אימיילים פרטיים של אסד ואשתו, התמונה נחשפה על-ידי האופוזיציה הסורית ופורסמה השבוע.

 

אסד והתמונה המסתורית, מתוך ה"טלגרף" ()
אסד והתמונה המסתורית, מתוך ה"טלגרף"

 

התמונה נשלחה לאסד ב-11 בדצמבר על-ידי אשה, באימייל ריק מתוכן. וב"טלגרף" מציינים כי השולחת אינה אסמה אסד. עוד ציינו בעיתון כי ביום שבו קיבל אסד את התמונה, הצבא הסורי פתח באש במספר הלוויות ברחבי המדינה והרג לפחות 12 בני אדם.

 

"היי וחצי", כתב אסד ל"מאהבת" 

גורמים באופוזיציה הסורית מאמינים כי האשה המצולמת שלחה לנשיא אסד מסרים אינטימיים מכתובת אימייל אחרת. מדובר בחשבון אימייל שנפתח ב-1 בדצמבר בשנה שעברה, והאימייל הראשון שנכתב ממנו היה לנשיא אסד, עם המילה "היי". כעבור 18 דקות השיב אסד: "היי וחצי".

 

לפי ה"טלגרף", השניים המשיכו לפלרטט במשך כמה שבועות והחליפו קטעי מוזיקה של הזמרת הלבנונית פיירוז. הנשיא אסד כנראה גם שלח לה שובר מתנה בשלב מסויים. ב-17 בינואר קיבל אסד מאותה אשה אימייל שבו נכתב "אני אוהבת אותך". כשבוע לאחר מכן קיבל מכתב עם המילה x המסלמת נשיקה.

 

בעיתון הבריטי כותבים כי למרות שאין כל הוכחה למערכת יחסים מינית בין השניים, חשיפת האימיילים עלולה לפגוע בחזית המאוחדת שהציגו אסד ורעייתו אסמה לנוכח הביקורת הבינלאומית הגוברת נגדם. אסמה עצמה, אגב, כתבה לבעלה ב-28 בדצמבר: "אם אנחנו חזקים ביחד, נתגבר על זה ביחד. אני אוהבת אותך" - בהתייחסות למשבר בסוריה.

 

לגנות את ישראל, להביך את חמאס 

האימיילים הפרטיים של אסד חושפים גם כיצד ניסו בסביבתו להסיט את תשומת הלב מהטבח באזרחים באמצעות ישראל. לפי רשת "אל-ערבייה", ב-9 בדצמבר כתב אדם בשם חוסאם, ככל הנראה מקורבו של אסד, אימייל ליועצת התקשורת הבכירה של הנשיא הסורי, שהרזאד אלג'עפרי, עם עצות בנושא. 

 

"חזקים ביחד" בשאר ואסמה אסד (צילום: AFP) (צילום: AFP)
"חזקים ביחד" בשאר ואסמה אסד(צילום: AFP)
 

"אחרי שישראל ביצעה מספר תקיפות נגד רצועת עזה לאחרונה", כתב חוסאם, "אשר

האחרונה הייתה תקיפה של מכונית אזרחית שבמהלכה נהרגו שני פלסטינים ממשפחה אחת, בנוסף לכך שעיריית ירושלים החליטה לסגור את הגשר של שער המוגרבים אשר מוביל למסגד אל-אקצא, אני מציע אם אתם רואים שזה מתאים כי הדובר של משרד החוץ, ג'יהאד אלמקדסי או איזשהו גורם רשמי יגנה את התקיפות הישראליות נגד רצועת עזה, את הפרות זכויות האדם ואת המדיניות שמטרתה לייהד את ירושלים ואת ההתקפות נגד המקומות הקדושים לאיסלאם יחד עם קריאה לקהילה הבינלאומית לפעול כדי להפסיק את ההפרות האלה".

 

היועצת של אסד העבירה את המייל לנשיא עצמו, והסבירה: "המטרה של הצעד הזה היא לדגדג את רגשותיהם של המוסלמים בתוך סוריה ומחוצה לה בהתאם למעמד של מסגד אל-אקצא. כמו כן, המטרה היא להביך את הבכירים בתנועת חמאס והג'יהאד האסלאמי אשר נמנעים מנקיטת עמדות ברורות ביחס למשבר בסוריה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסד ורעייתו. מה היא אומרת על זה?
צילום: EPA
מומלצים