שתף קטע נבחר

כלל ביטוח מקדמת הקמת מגדל יוקרה בגבעתיים

עסקה ראשונה של כלל כיזמית נדל"ן: רכשה עם קבוצת רוכשים פרטיים קרקע בגבעתיים מידי שטראוס. עלות חלקה בפרויקט, שישלב מגורים, מסחר ומשרדים: כ-300 מיליון שקל

עסקה ראשונה של חברת כלל ביטוח כיזמית בתחום הנדל"ן. החברה תרכוש מקבוצת שטראוס קרקע בגבעתיים, עליה פעל בעבר מפעל פרימן המיתולוגי, שייצר ריבות ושימורי ירקות ונרכש בהמשך על ידי חברת עלית.

 

עוד בערוץ הנדל"ן:

 

עלות הקרקע נאמדת ב-190 מיליון שקל, מתוכם חלקה של כלל יעמוד על 70 מיליון שקל ואת יתרת הסכום ישלימו קבוצת רוכשים פרטיים שאורגנה על ידי החברות תדהר וסופרין פרויקטים.

 

המגדל, שיתנשא לגובה של 44 קומות, ממוקם בצומת הרחובות שפע טל וערבי נחל בגבעתיים, בלב מתחם העסקים "גבעתיים סיטי". מדובר במתחם שמתוכנן מדרום לבורסה ברמת גן (בין שכונת בורוכוב בגבעתיים ממזרח ותחנת רכבת צפון בתל-אביב ממערב).

 

המגדל יכלול מספר מגדלי מגורים ושטחים מסחריים כשכונה סגורה עם פיתוח סביבתי. בצמוד לו יוקמו מספר מגדלי מגורים, שייבנו במסגרת פינוי-בינוי על ידי חברת משהב, וכן מגדל מגורים של חברת יורוקום נדל"ן.

 

ההשקעה: מעל 300 מיליון שקל

המגדל, שייקרא "מגדל השחר", יכלול 30 קומות משרדים, מתוכם 20 קומות המשרדים העליונות בשטח של 33 אלף מ"ר יישארו בבעלות כלל ויושכרו - ו-10 קומות משרדים, שחלקם כבר שווקו לעורכי דין, שמאים ואנשי עסקים. מעל לקומות המשרדים ייבנו 14 קומות המיועדות למגורים. סך כל שטחי המגדל יעמדו על 68 אלף מ"ר, בנוסף ל-450 חניות תת-קרקעיות.

 

לאחר רכישת הקרקע, יתקשרו הרוכשים עם קבלן מבצע להקמת הפרויקט, אשר צפוי להסתיים בתוך כארבע שנים מיום רכישת הקרקע. סך ההשקעה הצפויה של כלל בהקמת שטחי המשרדים והחניות, כולל קרקע וביצוע, הינה למעלה מ-300 מיליון שקל.

 

לחברת כלל תיק נדל"ן מניב בהיקף כ-3.5 מיליארד שקל, אך כאמור עד כה היא רכשה רק נכסים מניבים ולא עסקה באופן ישיר בהקמת מבנים.

 

אמיר שוסטק, מנהל הנדל"ן של כלל, מציין כי זו עסקה ראשונה לכלל בה היא ממלאת תפקיד של יזם, זאת על מנת לנצל את תנאי השוק (מחסור במימון והיעדר קונים) להעברת הרווח הקבלני הצפוי אל עמיתי כלל. עוד מציין שוסטק, כי "בעסקה זו מיישמת כלל ידע והתמחות שנצבר אצלה במשך מספר שנים ונכנסת לעסקה יזמית כחברת נדל"ן בוגרת בתחום. העלות האטרקטיבית תאפשר לכלל לרשום תשואה עודפת בולטת, גם בהתחשב בתסריטים פסימיים לגבי השוק המקומי".

 

שחר פלורנץ, סמנכ"ל הכספים של שטראוס אמר: "קבוצת שטראוס מתמקדת בליבת העסקים שלה תוך הפנית משאביה להשקעה בצמיחה וחדשנות. עבור קבוצת שטראוס מדובר במימוש אופטימלי של קרקע היסטורית, שאינה בליבת העסקים של הקבוצה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה של מגדל השחר בגבעתיים סיטי
מומלצים