שתף קטע נבחר

ברק מכר הדירה באקירוב תמורת 26.5 מיליון שקל

שר הביטחון הרוויח בזכות המכירה 14.5 מיליון שקל. ברק ורעייתו יעברו בעוד כחצי שנה לדירה חדשה במתחם אסותא בתל-אביב. הרוכשת היא חברה זרה לא מוכרת בישראל, אך ישנן הערכות בשוק כי מדובר ברוכש ישראלי שרשם את העסקה תחת חברה זרה בבעלותו כדי שלא יזוהה

כמעט ארבע שנים לאחר שהחליטו למכור אותה, חתמו בימים האחרונים שר הביטחון אהוד ברק ורעייתו נילי פריאל על עסקה למכירת הדירה שלהם במגדלי אקירוב בתל-אביב. המחיר עומד על 26.5 מיליון שקל ומשקף לברק רווח של כ-14.5 מיליון שקל. על הדירה רשומה כיום משכנתה בגובה של כ-12 מיליון שקל, סכום הקרוב למחיר ששילם ברק עבורה ב-2003.

 

 

מדובר בדירה של 450 מ"ר באחת הקומות הגבוהות במגדל המערבי בפרויקט בן שלושת המגדלים. לפני כשנתיים פורסם שברק מתכנן למכור את הדירה ודורש עבורה סכום גבוה מאוד של כ-40 מיליון שקל. יזם הפרויקט, אלפרד אקירוב, העריך אז כי מדובר בסכום "הגיוני".

 

מגדלי אקירוב (צילום: מיכאל קרמר) (צילום: מיכאל קרמר)
מגדלי אקירוב(צילום: מיכאל קרמר)

 

הרוכשת היא חברה זרה לא מוכרת בישראל. אולם, בשוק הנדל"ן היו מי שהעריכו הערב (א') כי מדובר ברוכש ישראלי שרשם את העסקה תחת חברה זרה בבעלותו כדי שלא יזוהה.

 

ברק ופריאל מתכננים לעבור לגור בדירת פאר אחרת שרכשו לפני כשנתיים, במגדל שיוקם במסגרת קבוצת רכישה שהובילה חברת העיר החדשה במקום מתחם בית החולים אסותא הישן ברחוב ז'בוטינסקי בתל-אביב. עבור דירה זו שילם ברק כ-8 מיליון שקל, ושטחה נאמד בכ-200 מ"ר.

 

לשכת השר ברק אישרה את הדברים ומסרה כי ברק ואשתו יעזבו את הדירה בעוד חצי שנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר הביטחון אהוד ברק
צילום: AFP
מומלצים