שתף קטע נבחר

הרב מצגר: חפים מפשע נטבחו בשל יהדותם

הרב הראשי לישראל יונה מצגר גינה בחריפות את הפיגוע בצרפת, והוסיף: "דם הילדים זועק ומתחנן: 'ריבונו של עולם, אמור לצרותינו די'". במרכז רבני אירופה הצהירו: "לא נהיה מאוימים, נקים עוד בתי ספר ומוסדות יהודיים"

הפיגוע מחוץ לבית הספר בצרפת גרם לזעזוע בארץ ובעולם בכלל, ובעולם היהודי בפרט. הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, גינה בצהריים (יום ב') את הפיגוע מחוץ לתלמוד תורה "אוצר החיים", שבו נהרגו ארבעה - הרב יונתן סנדלר, שני ילדיו ובתו של מנהל המוסד החינוכי. "זהו טבח אכזרי כלפי חפים מפשע שכל חטאם הוא יהדותם", אמר הרב.

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

עוד הוסיף הרב מצגר: "שונאי ישראל לא בוחלים באמצעים. הם אינם מבדילים בין אזרחי ישראל לתושבי חוץ, ובין מבוגרים לילדים רכים. דמם של תינוקות של בית רבן זועק ומתחנן לפני כיסא הכבוד: 'ריבונו של עולם, אמור לצרותינו די!".

 הרב הראשי אף פנה בבקשה למנהיגי המדינות באירופה וברחבי העולם לסייע בהידוק האבטחה על מוסדות יהודיים.

 

הרב הראשי הספרדי שלמה עמאר אמר: "

נחרדתי לשמוע את הבשורה המחרידה - איך חרבם של הרוצחים האכזרים הגיעה עד העיר טולוז ועלה המוות בחלוניה, ופגעה בהורים וילדים תמימים ההולכים לבית ספרם. בשעה קשה זו מחשבותנו נשואות אל הפצועים, ותפלותינו אל השוכן במרומים שישלח מזור ורפואה לפצעיהם.

 

"אין בפינו היכולת להביע את גודל הזעזוע ממעשה נפשע ונאלח זה. 
הננו שולחים בזה קריאה אל ממשלת צרפת, לעשות הכל בכדי שמשפחות יהודיות, הורים וילדים יוכלו לשלוח את ילדיהם לבית הספר ולרחוב בבטחה.
 כמו כן, הננו קוראים לממשלות ברחבי העולם להגביר את השמירה על המוסדות היהודיים בארצותיהן".

 

ב"מרכז רבני אירופה" כינו את תקרית הירי אירוע ברברי, ואמרו: "אם יש אנשים שרוצים להפחיד את הקהילה היהודית, תשובתנו היא כי לא נהיה

מאוימים. נקים עוד בתי ספר, בתי כנסת ומוסדות יהודיים אחרים".

 

גם נשיא ועידת רבני אירופה, הרב פנחס גולדשמידט, גינה בחריפות את הרצח: "עדיין לא ברור מי ביצע את הפשע הנתעב - הימין הקיצוני או האיסלאם הקיצוני, אך דבר אחד ברור: שניהם עוסקים בדה-לגיטימציה של היהודים וישראל, שהוא המצע שעליו גודלים גידולי פרא שכאלה". גולדשמידט קרא למנהיגי אירופה לתגבר את השמירה על היהודים ומוסדותיהם ולהצהיר על ההגנה על זכויותיהם בכל הזדמנות.

 

אש מחוץ לבית הספר

פיגוע הירי אירע הבוקר. גבר רכוב על קטנוע שחור פתח באש מחוץ לבית הספר היהודי בעיר טולוז שבדרום-מערב

צרפת. עדי ראייה סיפרו כי היורה נמלט מאזור הירי בקטנוע שלו. משטרת טולוז מנהלת אחריו מצוד. 

 

הרב סנדלר, בן 29, עבר להתגורר באחרונה בצרפת, יחד עם אשתו ושלושת ילדיו, לאחר שסיים את לימודיו בישראל. יחד איתו נהרגו בניו אריה, בן 6, וגבריאל בן 3.5. ההרוגה הרביעית היא מרים מונסונגו, בת 8.

 

סנדלר התגורר בשנים האחרונות בשכונת קריית יובל בירושלים. הוא למד בישיבת "זכרון שמעון" בשכונת הר נוף בבירה. לפני כמה חודשים נשלח לצרפת כדי ללמוד בישיבה, ובמקביל לימד בבית הספר היהודי "אוצר התורה". הוא הותיר אחריו אשה וילדה בת 4. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הפיגוע בצרפת
צילום: AFP
הרב יהונתן סנדלר. נורה מחוץ לבית הספר
צילום: אהרן גץ
מומלצים