שתף קטע נבחר

אל תקרא לו מתיסיהו. מתיס בא לעיר

הוא הגיע לשנת ישיבה בירושלים, ונשאר לעשות פה ראפ (בינתיים). מתיס מציג קליפ תוצר בית, שכולו קואוצ'ינג יהודי

תפקחו את העיניים, כי מתיסיהו חדש בשטח. הוא מעדיף שתקראו לו מתיס, והוא בכלל נמצא כאן לשנת ישיבה (שצמחה לשנתיים, ועוד היד נטויה) – אבל חוץ מללמוד תורה ולתור את הארץ, הוא מתעד את שלוליות ירושלים בקצב הראפ.

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

מתיס (22) הגיע היישר מבולטימור לפני כשנתיים, לישיבת "תפארת חיים" הירושלמית, המקבצת צעירים דתיים מארבע כנפות תבל לחוויה ישיבתית-ישראלית. הוא הציץ – והתאהב, ובינתיים אין לו כרטיס חזור.

 

 

השיר שלו מבוסס על רצועה מדיסק של הזמר החסידי אמריקני בני פרידמן, שנכתבה ללא מילים. מתיס הקשיב לשיר ולא הצליח להוציא אותו מהראש. מאחר שכך ובעידוד חבריו לישיבה, החליט לחבר לו מילים ברוח קואוצ'ינג יהודית, ולנגן ואף להקליט – והכל במחשב הביתי שבחדרו.

 

חבר אחר צילם וערך את הוידיאו – שוב, במחשב הביתי, והתוצאה לפניכם, ולא ביתית כלל. לפני כשבוע הם העלו את היצירה המוגמרת לרשת, "ומאז אנחנו מקבלים תגובות מדהימות מכל רחבי העולם", מתיס אומר. "אפילו רופא אחד מפנסילבניה, הצליח למצוא את המספר שלי, ואתמול התקשר והחמיא לשיר שלנו".

 

ומי לא התקשר? פרידמן עצמו. "עוד לא הראיתי לו את זה", מתיס מודה. "אשמח מאוד לדעת מה הוא חושב על התוצאה". למרות התגובות החמות מתיס לא ממהר להצהיר על כיוון מוזיקלי מקצועי, והוא מתכנן לשיר כל הדרך אל התואר בחינוך או בעבודה סוציאלית. הקשיבו לו. המילים כבר מרמזות על הכיוון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים