שתף קטע נבחר

בריטניה: בכיר "מכר" פגישות עם רה"מ קמרון

כתבים סמויים שהתחזו לתורמים זרים הקליטו בכיר במפלגה השמרנית שאמר להם: "הדלתות ייפתחו עבור כל מי שמוכן לתרום 250 אלף ליש"ט למפלגה בשנה". הממלכה סוערת

גם זו דרך לגייס כסף: ראש ממשלת בריטניה, דייויד קמרון, נאלץ להתמודד עם דרישה לחקירה עצמאית של פרשה במסגרתה, לפי החשד, גורם בכיר המקורב אליו ניסה למכור פגישות עמו ועם שר האוצר ג'ורג' אוסבורן לכל המרבה במחיר - ורצוי במזומן.

 

חדשות נוספות מהעולם הגדול:

 

לפי הפרסומים בכלי התקשורת הבריטיים בסוף השבוע, פיטר קרודאס, אחד הגזברים של המפלגה השמרנית, בראשה עומד קמרון, ניסה למכור את הפגישות לתורמים ה"כבדים" של המפלגה, תוך טענה שבפגישות אלו יוכלו להשפיע על מדיניות הממשלה.

 

לפי ה"גרדיאן" הבריטי, קרודאס, מולטימיליונר מלונדון, הוקלט על ידי כתבים סמויים שהציגו עצמם כתורמים זרים. בהקלטות הוא נשמע אומר ש"הדלתות ייפתחו עבור כל מי שמוכן לתרום 250 אלף ליש"ט למפלגה בשנה".

 

קמרון עצמו מיהר לגנות את הדברים בעקבות הפרסום ואמר כי קרודאס התנהג באופן "שלחלוטין אינו מקובל". "זו לא הדרך שבה אנחנו מגייסים כסף עבור המפלגה השמרנית, זה לא היה צריך לקרות", אמר ראש הממשלה הבריטי ומיד הכריז על חקירה פנים-מפלגתית בעקבות הפרסומים המביכים, אך גורמים רבים בבריטניה מסרבים להסתפק בכך.

לטענתם, יש לחקור אם קמרון עצמו הפר את כללי המנהל התקין אם אכן נפגש עם תורמים במעונות ראש הממשלה הרשמיים (בניגוד לתקנות הבריטיות), ואם מדיניותו הושפעה בשל אותן פגישות (בניגוד לחוק).

 

משטרת לונדון הודיעה כי כבר נתקבלה במשרדיה תלונה בעניין, ועל בכיריה להחליט אם תפתח בחקירה פלילית נגד ראש הממשלה הבריטי. קרודאס עצמו התפטר במוצאי שבת, מיד לאחר הפרסום הראשון בפרשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"זו לא הדרך לגייס כספים". קמרון
צילום: EPA
מומלצים