שתף קטע נבחר

בנק ישראל העלה תחזית הצמיחה ל-2012 ל-3.1%

התחזית הקודמת עמדה על 2.8%. בנוסף, פורסמה תחזית ראשונה לצמיחת המשק בשנת 2013, שתסתכם בכ-3.5%. עדכון תחזית הצמיחה נובע מהאינדיקטורים החיוביים יחסית ביחס לפעילות המשק, כמו יבוא הסחורות ויצוא השירותים

רק לפני שלושה חודשים עדכן בנק ישראל את תחזית הצמיחה שלו לשנת 2012 כלפי מטה ל-2.8%, אבל היום (ב') שב הבנק ומעדכן את התחזית, הפעם כלפי מעלה, ל-3.1%.

 

בנוסף, פרסם בנק ישראל תחזית ראשונה לצמיחת המשק בשנת 2013, שתסתכם להערכתו ב-3.5%. זאת במסגרת התחזית המקרו-כלכלית שמפרסמת חטיבת המחקר של הבנק אחת לשלושה חודשים. 

 

כתבות נוספות בנושא צמיחה : 

תחזיתו המעודכנת של בנק ישראל דומה לתחזית המעודכנת לשנת 2012 של משרד האוצר (3.2%), לאחר שלפני חודשיים עדכן גם האוצר כלפי מטה את תחזית הצמיחה המקורית שלו (4%), שעל פיה הוא בנה את תקציב השנה הנוכחית. שתי תחזיות אלה גבוהות מעט מתחזית הצמיחה המעודכנת של ארגון ה-OECD למשק הישראלי (2.9%). 

 

בהודעה שפרסם היום, הסביר בנק ישראל כי עדכון תחזית הצמיחה נובע בעיקר מהאינדיקטורים החיוביים יחסית ביחס לפעילות בישראל, כמו יבוא הסחורות ויצוא השירותים, שהתפרסמו בתקופה האחרונה.

 

יחד עם עדכון תחזית הצמיחה, העריכה חטיבת המחקר של הבנק כי שיעור האבטלה הממוצע במשק יסתכם השנה ב-5.8% מכוח העבודה האזרחי, וכי בשנה הבאה הוא יירד בשיעור קל ל-5.7%.

 

עוד מעריכים כלכלני החטיבה כי האינפלציה ב-12 החודשים הבאים תסתכם ב-2.6% וכי ריבית בנק ישראל תהיה בעוד שנה זהה לרמתה הנוכחית (2.5%).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים