שתף קטע נבחר

איור: אמיר בגון

לבני לפעילים: למשוך את המתפקדים באוזן לקלפי

יו"ר קדימה ערכה תדרוך אחרון עם פעיליה לפני פתיחת הקלפיות בפריימריז. "תגררו את המתפקדים לקלפי", קראה לפעילים ואמרה: "אני לא מאמינה באופוזיציה בתוך מפלגה". לפעיל בשם שאול היא אמרה: "אתה השאול היחיד שאני אחבק היום"

שעה לפני פתיחת הקלפיות בפריימריז לראשות קדימה, שוחחה הבוקר (יום ג') יו"ר המפלגה ציפי לבני בטלפון עם פעילים מרכזיים שלה ברחבי הארץ. "תגררו כל אחד מהבית", אמרה על המתפקדים, "תמשכו אותם באוזן שיבואו להצביע".  

 

שכנועים של השעות האחרונות: "זהו רגע האמת"

 

ynet העביר שידור חי מהמטה של לבני בתל אביב, שם היא התקבלה הבוקר במחיאות כפיים. "אני הולכת לנצח", היא הבהירה ואמרה כי "אנשים צריכים לדעת שבסוף, העתיד של המדינה נקבע לפי מי יהיה היו"ר". היא נשאלה אם תישאר כ"אופוזיציה" במפלגה במקרה שיריבה שאול מופז ינצח, ורמזה לגבי כוונותיה: "אני לא מאמינה באופוזיציות בתוך מפלגות".

 

"בפעם הקודמת היו את אלה שהסבירו לי שקבלני הקולות לא איתי, ואמרתי שהאנשים איתי. אז אתה היית שם בפעם הקודמת וניצחנו ועכשיו תנו להם מכה ניצחת", אמרה לבני בשיחת טלפון עם פעיל בשם שאול. היא סיימה את השיחה בעקיצה ליריבה: "שאול, אתה הולך להיות כנראה השאול היחידי שאני הולכת לחבק היום".

 

לבני במטה בתל אביב, הבוקר (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
לבני במטה בתל אביב, הבוקר(צילום: בן קלמר)
 

קודם לכן, עם צאתה מביתה בצפון תל אביב, אמרה לבני ל-ynet: "אני מרגישה מאוד שלמה עם התהליך שעשיתי עד עכשיו. אני מאוד שלווה ביחס לתוצאות ורק מקווה לדבר אחד: עכשיו שהשמש זורחת, שכל אחד מחברי קדימה ייצא להצביע, שלא ייתנו לאף אחד לקבוע עבורם. יש כאן אזרחי מדינה, חברי קדימה, שאכפת להם ממה שקורה והם צריכים לשים את אמונם בקלפי". 

 

96 אלף מתפקדי המפלגה יוכלו להצביע היום בין 10:00 ל-22:00 ב-197 קלפיות ברחבי הארץ. ynet יעביר שידורים ישירים ממערכת הבחירות במהלך היום. בתום ספירת הקולות, יוכרז רשמית מי המנצח באולם התקשורת המרכזי שהוקם במטה התנועה בפתח תקווה. המועמד המנצח צפוי להגיע יחד עם פעילים וחברי כנסת למטה המרכזי ולשאת את נאום הניצחון.

 

לבני יוצאת מביתה בתל אביב, הבוקר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
לבני יוצאת מביתה בתל אביב, הבוקר(צילום: מוטי קמחי)
  

מופז כבר הודיע כי יקבל כל תוצאה ויישאר בקדימה, אולם לבני סירבה עד כה לספק התחייבות דומה. ההערכה הרווחת במערכת הפוליטית היא כי אם תפסיד למופז - לבני לא תסכים להישאר במפלגה בראשותו ותבחר בדרך ציבורית אחרת.

 

הבוקר שלחה לבני הודעה מוקלטת לחברי המפלגה, וקראה להם לא להיות אדישים. "היום הבחירות בקדימה

 - בואו להצביע. זה חשוב, זה עבורנו - בואו נחזיר ביחד את התקווה לעם הזה. מגיע לנו ולילדים שלנו יותר. אל תוותרו, אל תשלימו עם מה שקורה - תבואו, ננצח".

 

במקביל, הודיעו במטה לבני כי יגישו תלונה נגד מטה מופז לוועדת הבחירות, בטענה שאנשיו של המתמודד היריב הפיצו הלילה בהודעות טקסט הודעה מטעה שלפיה הפריימריז יתקיימו מחר.

 

בסביבות השעה 10:00 אמור מופז להגיע עם רעייתו להצביע בקלפי המרכזית בכפר סבא. לבני תממש את זכותה להצביע בעיר מגוריה, תל אביב, בסביבות 11:30. במהלך היום יסיירו לבני ומופז בקלפיות, ובשעות הצהריים ימסרו הצהרות לתקשורת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תדרוך אחרון. ציפי לבני
צילום: מוטי קמחי
מצביע בכפר סבא. שאול מופז
צילום: עופר עמרם
מומלצים