שתף קטע נבחר

איור: אמיר בגון

שכנועים של השעות האחרונות: "זהו רגע האמת"

בערב שלפני הפריימריז בקדימה, המועמדים מטלפנים בקדחתנות למתפקדים. "נשנה את פני ישראל", הבטיח מופז, במטהו מאמינים: "זה בידיים שלנו". לבני לבוחרים: "אל תתנו לאיש להחליט עבורכם, קדימה תמריא או תתרסק לפי התוצאות"

עוד קצת יותר מ-12 שעות לפתיחת הקלפיות , והמועמדים לראשות קדימה עושים מאמצי שכנוע אחרונים. ציפי לבני ושאול מופז נראו בשעות אחר הצהריים והערב (יום ב') כמי שרק התערבות חיצונית יכולה לעזור להם להוריד את הידיים משפופרות הטלפון. כשסביבם חברי כנסת, מתנדבים ותומכים רבים, המשיכו יו"ר האופוזיציה והאיש שרוצה לתפוס את מקומה לערוך מאות שיחות עם מתפקדי קדימה, כדי לשכנע אותם להגיע מחר לקלפיות ולממש את זכותם להצביע. בעדם, כמובן. ynet יעביר מחר שידורים ישירים מהקלפיות, ממטות המועמדים ומהמטה המרכזי של המפלגה.

 

פריימריז בקדימה - דיווחים אחרונים ב-ynet:

משחקי הרעב בקדימה / אטילה שומפלבי, פרשנות

מופז ולבני קראו לבוחרים: "בואו להצביע"

לבני: הפריימריז בקדימה - קרב על פני המדינה

מופז בטוח בניצחון: "אני אהיה ראש הממשלה"

"גורלה הפוליטי של לבני תלוי בתומכי אריק שרון"

 

ביהוד, במתחם קטן וצפוף, כינס מופז את ראשי מטהו, בהם חברי הכנסת רוחמה אברהם, יוחנן פלסנר, רונית תירוש, זאב בילסקי ואחרים, וקרא לתומכיו להגיע מחר לקלפיות. מופז, שהופיע בפני המצלמות כשהוא חנוט בחליפה ומעונב, סיפר כי תחושתו טובה וכי הוא מרגיש שהוא יכול לנצח ו"להוביל שינוי". "הגענו לרגע האמת", הצהיר, "אני רוצה לקרוא לכל התומכים לבוא ולהצביע, כי ההצבעה היא עבור שינוי פניה של ישראל. אנחנו נעשה שינוי. ביחד עשינו עבודה יוצאת מן הכלל. אני חש ביטחון, יש לנו הזדמנות לעשות שינוי. צריך לעבוד עד שייסגרו הקלפיות ויחד ננצח".

 

ח"כ פלסנר אמר כי עיקר שיחות הטלפון הנעשות בשעות אלה הוא לראשי המטות ברחבי הארץ. לדבריו, "אנחנו מוודאים שכולם עושים את העבודה שלהם ושכולם יגיעו מחר לקלפיות. יש לנו רשימת תומכים מספיק גדולה, וזה בידיים שלנו. הערכות ליום הבחירות מופצות בכל רחבי הארץ, וכך גם תלושי הדלק שאיתם נביא את האנשים לקלפיות. מבחינתנו, יום הבחירות כבר החל".

 

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 

במרחק של כרבע שעה נסיעה משם, בבניין משרדים בדרום תל-אביב, התייצבה היום לבני בג'ינס ובחולצה פשוטה יחסית, והתיישבה ליד הטלפון. בחדר קטן עם שולחן ובקבוק מים מלא למחצה, כשסביבה רק שתי פעילות המסייעות לה עם רשימות הטלפונים, טלפנה לבני למאות מתפקדים ומתלבטים כדי לשכנע אותם לבוא להצביע. "אל תתנו לאחרים להחליט עבורכם", אמרה לבני. "אם לא תצביעו, יכול להיות מצב שבו לא יהיה לכם עבור מי להצביע. אלה בחירות על החלופה לנתניהו. קדימה תמריא או תתרסק לפי תוצאות הבחירות האלה". 

 

זאב בילסקי ומאיר שטרית מטלפנים במטה של מופז (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
זאב בילסקי ומאיר שטרית מטלפנים במטה של מופז(צילום: עופר עמרם)

 

ברחבי המטה הסתובבו בכל שעות היום חברי כנסת ותומכיה של לבני, כולם עם טלפון ביד. בחדר צפוף התמקם עומרי שרון, בנו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, והכין יחד עם אנשיו את ה"מטה המיוחד". "יש כאן כמה וכמה רבדים שבהם אנחנו הולכים לפעול כדי לוודא שהאנשים יבואו להצביע", אמרו במטה לבני. מאות מתנדבים כבר קיבלו אחריות על אלפי מתפקדים, כדי לוודא שיגיעו לתחנות הקלפי.

 

שני המועמדים ימשיכו לקיים שיחות טלפון עד לשעות הקטנות של הלילה, בתקווה שבשעות שעוד נותרו עד פתיחת הקלפיות - ניתן יהיה לשכנע את תומכיהם להגיע לקלפיות ולהכריע את הקרב הפוליטי הזה בפערים משמעותיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ציפי לבני. "אם לא תצביעו, אולי לא יהיה לכם למי להצביע"
צילום: ירון ברנר
מופז. "אני חש ביטחון"
צילום: עופר עמרם
מי יקבל יותר מאלה? לבני ומופז ערוכים לקרב
צילום: ירון ברנר
מומלצים