שתף קטע נבחר

איור: אמיר בגון

לבני: "אחוז ההצבעה לא מספיק, צאו להצביע"

יו"ר קדימה הגיעה למרכז המפלגתי בראשון לציון ואמרה כי "כל אדם שיושב בבית זה מישהו שמרים ידיים". עד לשעה 16:00 הצביעו 14% מהמתפקדים. ממטה לבני נמסר כי הגישו תלונה בעקבות ניסיון הטעייה של מתפקדיה בתל אביב

יושבת ראש מפלגת קדימה, ח"כ ציפי לבני, ביקרה במרכז להמרצת מצביעים בראשון לציון, בשיאו של יום הבחירות בקדימה, שבו היא מתמודדת מול ח"כ שאול מופז. ynet העביר מהמקום שידור חי. במטה לבני טענו כי אנשי מופז ניסו שוב להטעות מתפקדים של לבני, שקיבלו טלפון שקרא להם להצביע בקלפי אחר משלהם. הוגשה תלונה במשטרה. טרם נמסרה תגובת מטה מופז.

 

הבחירות בקדימה - כותרות אחרונות:

יום הבוחר: צפו בהבטחות של לבני ומופז בקלפי

קדימה בוחרת: "לקחתי חופש כדי להסיע מצביעים"

לבני ומופז הצביעו בפריימריז: 'שתי קדימות שונות'

 

ממפלגת קדימה נמסר כי נכון לשעה 16:00 הצביעו 14.91 אחוזים מבעלי זכות ההצבעה. בסך הכול הוצבו ברחבי הארץ 197 קלפיות ב-104 אתרי הצבעה. 95 אלף מתפקדי קדימה יוכלו להצביע עד השעה 22:00. ynet יעביר שידורים ישירים ממערכת הבחירות במהלך היום.

 

לבני שוחחה עם פעילים וקיבלה הסבר על עבודתם. היא התעדכנה במספר המצביעים, בתגובות שמקבלים הטלפנים ממתפקדי קדימה. בשיחה עם אחת המתפקדות, היא ביקשה להיות משוכנעת שהיא יודעת לשים את הפתק הנכון. "ההצלחה שלי, ההצלחה של כולנו", אמרה לה יו"ר קדימה.

 

"נתוני ההצבעה בסדר, זה לא מספיק"

בהתייחסה לנתוני ההצבעה אמרה לבני כי "אחוזי ההצבעה בסדר, אבל כל אדם שיושב בבית זה מישהו שמרים ידיים. זה חשוב מדי, וכל אחד שלא בא עלול למצוא את עצמו מחר, אני מקווה שזה לא יקרה, בלי אופציית הצבעת בחירות לכנסת. ולכן גם אם נתוני ההצבעה הם בסדר, זה לא מספיק".

 

לבני מקבלת הסבר מאחת הטלפניות (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
לבני מקבלת הסבר מאחת הטלפניות(צילום: ג'ורג' גינסברג)

  

הטלפניות במרכז הארצי (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
הטלפניות במרכז הארצי(צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

יו"ר קדימה התייחסה גם לניסיון ההטעיה שבו נשלחו מסרונים מטעם אנשי מופז למתפקדי לבני. "היו סמסים של הטעיה שאמרו למצביעים להגיע למקומות אחרים, אבל התגברנו על זה באמצעות סמסים מתוקנים", ציינה לבני.

 

ראש ועדת הבחירות, השופטת עדנה בקנשטיין, קראה להגיש תלונה במשטרה לאחר שמטה לבני התלונן על כך שמטה מופז הוציא הודעות טקסט מטעות בשמה של לבני, לפיהן הפריימריז יתקיימו בכלל מחר. "על פניו זהו מעשה שנועד להטות את הבחירות בדרך מרמה",

אמרה. במטה לבני טוענים גם שכרזות שלה נתלשו במהלך הלילה בטבריה.

 

בתוך כך, חשש לניסיון הטעייה נוסף של מתפקדי לבני. מתפקדים בתל אביב המזוהים כתומי לבני קיבלו בשעות האחרונות טלפון המזדהה כמטה לבני וקורא להם להצביע עד 23:30 בקלפי אחרת משלהם.

 

במטה לבני מסרו כי הגישו תלונה למשטרה וציינו כי הם רואים בחומרה את "התרגילים המלוכלכים שמפעיל מטה מופז. על חברי קדימה לשקול טוב בשעות שנותרו איזה אדם ראוי להנהיג את קדימה- וכל אחד נשפט על פי שיטות הפעולה שלו".

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחוזי ההצבעה לא מספיקים. ציפי לבני
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים