שתף קטע נבחר

הגוי שקונה את החמץ: עסקה בשווי 150 מיליארד

הכירו את ג'אבר חוסיין, שעומד לחתום על עסקת ענק ולהפוך למלך החמץ של ישראל. לקראת הפגישה עם הרבניים הראשיים הוא לא שוכח לסייג "בעזרת השם", ולמרות שבכל פסח מבקשים ממנו חברים לשלוח להם משאית קמח - הוא מסרב בנימוס

בשבוע הבא תיחתם בישראל אחת מהעסקאות הגדולות ביותר בישראל, שאיכשהו - שנה אחרי שנה - בסופו של דבר לא יוצאת לפועל: מאחורי שטרות מכירת החמץ שמנהלים רבנים ועמותות, מסתתר בחור ערבי אחד, שקונה את החמץ של המדינה כבר 15 שנה. שווי העסקה נאמד, לדבריו, בסכום העולה על 150 מיליארדי דולרים - כך שמדובר בעסקה מכובדת למדי, שמחזיקה מעמד שבוע אחד - חג הפסח. 

 

 • זמני כניסת שבת - ועוד על פרשת השבוע

   

  עוד בערוץ היהדות  - קראו:

   

  תכירו את ג'אבר חוסיין, מנהל מחלקה במלון רמאדה רנסנס בירושלים, שבערב פסח בשבוע הבא יפקיד בידי מדינת ישראל המחאה על סך 100 אלף שקלים – מִקדמה שתקנה לו כמה חמץ שירצה.

  מספרים על חוסיין, שברבות השנים הפך בקי למדי בהלכה היהודית, והשיחה שנערכה עמו בתכנית "חידודון", המשודרת ברדיו "קול ברמה", בהחלט רומזת על כך: "בשבוע הבא, בעזרת השם, הזמינו אותי בערב פסח לבצע את העסקה ברבנות הראשית", הוא אומר בשיא הטבעיות, ומעיד כי המפגש השנתי עם הרב עובדיה הוא עבורו "כבוד גדול" ומרגש בכל שנה מחדש.

   

  חוסיין מספר כי בכל שנה, כאשר מדווח בתקשורת על רכישת החמץ בידי ג'אבר חוסיין מאבו גוש, מתקשרים אליו קרובים וחברים

  ומבקשים "שלח לנו משאית קמח" או מוצרים אחרים. אלא שחוסיין לא מתפתה - ומסביר שהחמץ הוא באחריותו.

   

  למעשה, הוא מסתפק בעריכת סיורים במפעלים שרכש, כדי לבדוק את טיב הסחורה שקנה. החוויה נמשכת שבוע בלבד, שלאחריה הוא שב ומוכר את החמץ למדינת ישראל, וכולם נושמים לרווחה.

   

  אבל לא רק חמץ – ג'אבר חוסיין הוא גם הגוי שרוכש מידי שבע שנים את אדמות המדינה, במסגרת עסקת "היתר מכירה" המתרחשת בשנת השמיטה, בטקס דומה למדי.
 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קונה הכל. ג'אבר חוסיין, הרבנים ושר האוצר
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים