שתף קטע נבחר

עתירה לבג"ץ: להעמיד דין את כותבי 'תורת המלך'

שנתיים לאחר שיצא לאור הספר שעוסק בהלכות הריגת גויים, מתבקש בית המשפט להורות על העמדתם לדין של מחברי "תורת המלך", והתומכים בפרסומו: "חמור שמנהיגים דתיים משתמשים באצטלה זו כדי להסית לגזענות"

המרכז הרפורמי לדת ומדינה, ברית חושך לגרש וכן פרופ' אסא כשר ורחל רבין עתרו הבוקר (יום ב') לבג"ץ בדרישה להעמיד לדין את הרבנים יצחק שפירא, יצחק גינסבורג, דב ליאור ויוסף אליצור על פרסום הספר "תורת המלך", שלטענתם כולל ביטויים המהווים הסתה גזענית, הסתה לאלימות והמרדה.

 

בעתירה אף מתבקש בית המשפט להוציא צו ביניים שימנע את שחרורם של ספרי "תורת המלך", שעד 13 באפריל אינם מאושרים לפרסום

 

העותרים, המיוצגים על-ידי עורכי הדין עינת הורוביץ וליאורה בכור טוענים כי "תורת המלך" הוא "ספר הרווי באמירות גזעניות חמורות, אשר מסיתות לאלימות נגד ערבים ומיעוטים אחרים במדינת ישראל ועולות לכדי המרדה". הם מוסיפים כי במרכז הספר עומדת

השאלה מתי מותר להרוג גויים, תוך שברור מהקשר שמדובר בהרג ערבים.

  

מחברי הספר, כך נטען בעתירה, אף ממליצים להרוג ילדים ותינוקות של גויים כדי להגיע לזיקוקה של מצוות נקמה, וקוראים להפציץ ולהשמיד כל אזור שבו מצויים מחבלים, גם אם באותו אזור נמצאים אנשים חפים מפשע.

  

לדברי העותרים, הספר ראה אור לפני יותר משנתיים, ואולם עד היום לא הוחלט כיצד לנהוג בו מבחינה חוקית. לטענתם, אי-העמדתם לדין של הרבנים הוא "מחדל חמור, המבזה את מערכת שלטון החוק במדינה ומערער את יסודות שלטון החוק בישראל - ולכן יש לחייב את היועץ המשפטי לממשלה ואת פרקליטות המדינה להגיש כתבי אישום" 

 

בנוסף לכל זאת, לטענת העותרים מעורבותו של רב המכהן כרב יישוב ומקבל משכורת ציבורית המדינה בעידוד פרסום כה חמור ובוטה, חייבת הייתה להיתקל בסנקציה כלשהי. אי לכך הם מבקשים

מבית המשפט לחייב את שר המשפטים להעמיד לדין משמעתי את הרב ליאור, רבה של חברון וקריית ארבע, שכתב "הסכמה" לספר - ועד לסיום הבירור המשמעתי והפלילי נגדו - להשעותו מהתפקיד

 

"בימים בהם הסכסוך הפלסטיני ישראלי גואה ומשפיע על חיי היומיום של כל תושבי ישראל, מוצאים לנכון גורמים שונים ובהם למרבה הצער מנהיגי ציבור ורבנים, לפרסם דברי הסתה כנגד ערבים ונותנים גושפנקא לאלימות נגדם ואף הריגתם", נכתב בעתירה. "הדבר חמור ביותר כאשר מדובר במנהיגים דתיים המשתמשים באצטלה זו כדי לחסות בצילה כאשר הם מסיתים לגזענות".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב יוסף אליצור. יועמד לדין?
צילום: אבי מועלם
הרב דב ליאור. יושעה?
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים