שתף קטע נבחר

הרב עובדיה על בנו: למה הטיפש חמק מחקירה?

לאחר ששמע על המעצר, תקף מנהיג ש"ס את בנו: "טיפש. למה הוא מתגרה במשטרה?" הוא האשים את הרב דב ליאור על שהוביל לעימות מיותר עם כוחות המשטרה, שאותם כינה: "רשעים". בנו של הרב יעקב יוסף: סבא עובדיה שלח מסרי חיזוק

התמיכה ברבני "תורת המלך" הנמצאים בחקירה משטרתית, חוצת מחנות בציבור הדתי והחרדי. אבל הרב יעקב יוסף זוכה לביקורת - ודווקא מבית: הרב עובדיה יוסף תקף הבוקר (א') את בנו, שעוכב הבוקר לחקירה, וכינה אותו "טיפש", זאת מאחר שלא התייצב במשטרה עם זימונו, ובחר להתגרות ברשויות אכיפת החוק.

 

הצטרפו לפייסבוק של ynet וקבלו עדכונים חמים וסרטונים בלעדיים

 

לאחר תפילת שחרית סיפרו מקורבים לרב עובדיה על מעצר הבן. לדבריהם, בתחילה הוא שתק, ולאחר מכן אמר בזעם על המשטרה: "רשעים".  


"היה הולך, גומר עם זה". הרב יעקב בתפילת שחרית (צילום: עטא עוויסאת)

 

על בנו אמר: "קראו לו לחקירה. למה הטיפש צריך לא ללכת לחקירה? שילך! למה הוא מתגרה במשטרה? למה הוא לא הלך לחקירה מיד כשהזימנו אותו? ממה הוא פחד? מה, הוא גנב? היה הולך, גומר עם זה".

 

בהמשך תקף הרב באוזני המקורבים את הרב דב ליאור, וטען כי בקיצוניותו גרר אחריו את הרב יעקב יוסף לעימות מיותר עם שלטון החוק.

 

על אף האמור לעיל, יונתן יוסף, בנו של הרב יעקב, אמר ל-ynet כי בימים האחרונים דווקא קיבל אביו שורה של דרישות שלום ודברי חיזוק מהרב עובדיה יוסף, שאף הביע דאגה מהפרשה, ואף תקף את התנהלות המשטרה.

 

לא שיתף פעולה

שוטרי היאחב"ל עצרו הבוקר את הרב יעקב יוסף בחשד להסתה, בעקבות הסכמה שנתן לספר "תורת המלך",

הדן בהלכות הריגת גוי בעת מלחמה. הוא שוחרר לאחר חקירה שארכה פחות מחצי שעה, בערבות של 5,000 שקלים. בחקירתו סירב הרב לשתף פעולה עם החוקרים.

 

למעצרו של הרב יוסף קדם מעצר של הרב דב ליאור, רבה של קריית ארבע וראש הישיבה, לפני כשבוע. הרבנים ליאור ויוסף נקראו בעבר לחקירה בפרשת "תורת המלך", אך סירבו להתייצב. בשעות האחרונות מדווחת המשטרה על הפרות סדר בירושלים, בעקבות מעצרו של הרב יעקב יוסף. גם לאחר מעצרו של הרב ליאור נערכו הפרות סדר משמעותיות בבירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב יעקב יוסף. "מה, הוא גנב?"
צילום: עטא עוויסאת
הרב עובדיה יוסף. זעם
צילום: גיא אסיאג
מומלצים