שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צבא (עם טלפון) קטן וחכם. הסמרטפון בא לצה"ל
  סלקום זכתה במכרז של צה"ל, ובחצי השנה הקרובה יעברו רבבות הנגדים והקצינים מטלפונים ותיקים לטלפונים חדישים וחכמים. מי יקבל אייפון, מי יקבל גלקסי ומי יתנחם בדגמים קצת פחות יוקרתיים? וכמה זה יעלה לכם, חיילים? התשובות בפנים

  עכשיו זה כבר לא רק צבא קטן וחכם - זה צבא עם טלפון קטן וחכם. לראשונה מאז החלו בצה"ל להשתמש בטלפונים ניידים בתחילת שנות ה-90, צפויים עשרות אלפי הנגדים והקצינים בצה"ל לעבור בחצי השנה הקרובה לטלפונים חדשים ומתקדמים בחברת סלקום, שזכתה בצהריים (יום ג') במכרז הענק של משרד הביטחון.

   

  עוד חדשות ב-ynet:

   

  המכרז החל בשעה 09:00 והסתיים בשעות הצהריים, בשיטה של מכירה פומבית: אחת לשלוש דקות ניתנה אפשרות לאורנג', פלאפון וסלקום להציע הצעה נמוכה יותר, ובסופו של דבר ההצעה של סלקום זכתה. החברה הציעה בסופו של דבר חבילה שכוללת 5.1 אגורות לדקת שיחה, 0.3 אגורה למסרון וחבילת גלישה של 120 מגה, תמורת דמי שימוש חודשיים בסך 14 שקלים - פחות מחצי ממה שמשלמים עובדים במשרדי הממשלה.

   

  בנוסף תכלול החבילה 1,500 דקות שיחה ו-350 מסרונים בין המנויים בצבא, וביטוח מלא הכולל שירות תיקונים. המחיר יכלול גם את המכשירים, שחלוקתם תחל בעוד כחודש וחצי, לפי המדרג הבא:

   

  • דרג ד' - יקבלו נוקיה סי 2. בדרג זה נכללים נגדים בקבע ראשוני, הכולל סמלים ראשונים או קצינים זוטרים בדרגות סג"מ וסגן עד שנת הקבע הראשונה.
  • דרג ג' - יקבלו סמרטפון מסוג אלקטל 918. בדרגה זה נכללים נגדים מובהקים או קצינים בשנת הקבע השנייה והשלישית שלהם עד דרגת סרן.
  • דרג ב' – יקבלו סמרטפון מדגם סוני אריקסון WT19. בדרג זה ייכללו קצינים בדרגות רס"ן, סא"ל ואל"מ, ונגדים בכירים בדרגת רנ"ג.

   דרג א' - ייהנו מהסמרטפונים המתקדמים בעולם: אייפון 4, סמסונג גלקסי 2 או הסמרטפון החדש של LG. בדרג זה נכללים אלופים ותתי-אלופים.

  • מלבד הקצינים והנגדים בדרג ד', כל היתר יוכלו לשדרג את מכשירם לדרג א', תמורת 2,350 שקלים (אלו שבדרג ג') או תמורת 1,900 שקלים (אלו שבדרג ב'), ב-36 תשלומים. השדרוג יכלול מעבר לחבילת גלישה במהירות של 1 ג'יגה. במשרד הביטחון הסבירו שהקצינים והנגדים הזוטרים לא יוכלו לשדרג את מכשירם, לאור תופעת ריבוי החובות וההסתבכויות של חיילים שרוכשים מכשירים יקרים ומתקשים בתשלומים.

   

  "קיבלנו הרבה תלונות מהחיילים על השימוש במירסים בגלל חוסר הכיסוי", ציינו במשרד הביטחון, אך הדגישו כי חלק ממכשירי המירס צפויים להישאר בצבא לצורך תכונת הפי.טי.טי (ווקי טוקי) שייחודית למירס ומשמשת בעיקר לצרכים מבצעיים.

   

  עלות העסקה מוערכת בעשרות מיליוני שקלים בשנה, כשלאנשי הקבע צפוי כאב ראש לא קטן: כולם ייאלצו לעבור למספרים

  חדשים, על אף חוק ניוד המספרים. במשרד הבטחון הסבירו כי בכל מקרה מירס הייתה אמורה לעבור בקרוב לקידומת חדשה - 053.

   

  "המחירים הסופיים הפתיעו גם אותנו", הודו במשרד הביטחון, "אלו מחירים של כמעט חינם". לשאלה כיצד המעבר מתרחש דווקא בעידן של קיצוצים תקציביים, הסבירו במשרד הביטחון: "היום כבר לכל ילד יש סמרטפון, ואין שום סיבה שקציני ונגדי צה"ל לא ייהנו גם הם ממכשיר מתקדם".

   

  לצד הבשורה על קבלת מכשירים סלולריים חדשים בתעריפים נמוכים, אנשי הקבע בצבא שמקבלים רכב צמוד מצה"ל ייאלצו להיפרד מהטבה שהייתה שמורה להם בעיקר לחופשות סוף השבוע. ל-ynet נודע כי במסגרת הקיצוצים בצה"ל הוחלט להפסיק לשלם לאנשי הקבע עבור הנסיעה בכביש 6 בשבתות.

   

  מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בהמשך להנחיות המטה הכללי, סוכם על הפסקת השתתפות צה"ל בעלויות הנסיעה בכביש 6 בסופי שבוע, כשהמהלך ייכנס לתוקפו החל מתאריך 29 באפריל 2012. יודגש כי אין כל שינוי בשיעור השתתפות צה"ל בעלויות הנסיעה בכביש 6 ביתר ימות השבוע".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "צבא (עם טלפון) קטן וחכם. הסמרטפון בא לצה"ל"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הקצינים הבכירים יקבלו גם אייפון 4
  צילום: טל שחר
  איקו חסון, סגן בכיר למודיעין ותקשוב במינהל הרכש במשרד הבטחון
  צילום: באדיבות משרד הביטחון
  מומלצים