שתף קטע נבחר

תופעה: ילדים נרשמים לחוגי סיף

לאחר שיהושע בן-נון הנהיג שיעורי חובה בסיף למבוגרים, גם הנערים רוצים ללמוד. יהויסף משבט דן, שלו דרגת דאן 2 בקרטה, ביטל את החוג הקודם: "בסייף צריך להיות יותר חדים"

אלפי ילדים ונערים נרשמו בימים האחרונים לחוגי "סיף במדבר" שנפתחים במחנה בני ישראל תחת כל אוהל רענן. מדריכי הסיף מסבירים כי הסיבה לפופולריות הגואה של החוג היא שהנרשמים הצעירים רואים את אבותיהם מתאמנים בשיעורי החובה לבני 20-60.

 

עוד כתבות בעמוד פסח - יציאת מצרים החגיגי:

 

כתב ynet שיצא לשטח כדי לצפות בחוגים מקרוב שוחח עם יהויסף משבט דן, שסיפר כי כבר הגיע לדאן 2 בקרטה, פתאום הסיף נראה בעיניו אטרקטיבי הרבה יותר. "בסיף צריכים להיות יותר חדים", הסביר.

 

את שגעון הסיף הנחיל לעם ישראל יהושע בן-נון, יד ימינו של משה רבנו. לאחרונה הכריז בן-נון על חוג סיף חובה לכל מי שאמור להתגייס והסביר: "לפני מספר ימים נולד עם חדש - עם ישראל - וכבר ברור שבתקופה הקרובה נדע שני מאורעות משמעותיים ביותר הדורשים מאיתנו הכנה. תחילה נקבל את התורה ולאחר מכן ניכנס לארץ ישראל.

 

"יש לי תחושה שהעמים היושבים כיום בארץ כנען לא יקבלו אותנו בזרועות פתוחות, ואנחנו נידרש להילחם איתם כדי לרשת את הארץ שה׳ הבטיח לנו. מהחיים במצרים למדתי כמה דברים - 'קשה באימונים קל בקרב', 'קשה יש רק בלחם', ו'רק מצה נשברת'. אז קדימה לאימונים".

 

גם הציד חוזר

בניגוד לסיף, שמקודם על-ידי מנהיגי העדה, נראה כי ספורט ישן-חדש תופס את מקומו בעם ישראל: הציד. מורים ומחנכים מעריכים כי השיעמום שהיכה בנוער ואף במבוגרים במדבר הוא שגורם לפופולריות הגואה של הרג החיות. "יום העבודה במצרים החל עוד לפני השחר והסתיים הרבה אחרי צאת הכוכבים - כולם עבדו עבודת פרך ממש", הסביר איש חינוך משבט

יהודה, "כעת, ריבוי הזוחלים במדבר מאפשר שדה ציד נרחב. רוב הציידים משתמשים בפגיונות, חרבות וחץ וקשת, ובמשפחת בן ישי אף מתאמנים ברוגטקות".

 

בין זקני העדה קיימת מחלוקת לגבי הספורט שהולך ותופס אחיזה במחנה העברי. און בן פלת טוען שזו אומנותו של עשו, ולא יאה לבני ישראל לאמץ ספורט שכזה. לעומתו טוען צורישדי בן-אליאל כי הוא רווה קורת רוח מרובה מהעובדה שיש כיום פחות נחשים במדבר סיני. "אף-על-פי שהמחנה מוגן בעמוד הענן, מכל מקום יש מספיק תמהונים ומצורעים שיוצאים מחוץ למחנה ועדיין נמצאים בסכנה", הסביר.

 

התנגדות מכיוון אחר נרשמה מצדה של זמרה בת שיח, שיצאה חוצץ נגד הציד מטעמים הומניטריים. "זהו הרג ללא סיבה של בעלי חיים חפים מפשע, שבניגוד לערוב נמצאים בבית גידולם הטבעי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הסיף צובר פופולריות
צילום: רויטרס
מומלצים