שתף קטע נבחר

צילום: טל שחר

פרצופה של המדינה

רב-סמל בכיר בצה"ל ופקח בעירייה - שניים שאחראים למשמעת ולאכיפת החוק - הובילו את מופע הביריונות במושבה. ככה בדיוק אנחנו נראים. וגם: מתקאמבק, משתטח וקייטנה. פלג בחמישי

המגוייסים - גניש נוגח, ממן בועט

לא היה מתאים יותר מתחרות הקיק-בוקס במוצ"ש במושבה, ומהתגובות שבאו בעקבותיה, כדי להציב בפנינו מראה. כך בדיוק נראית רפובליקת הבננות שלנו ואלה האנשים שמכתיבים את דמותה. יגאל ממן ועמי גניש, רס"ב בחיל האוויר ופקח בעיריית בת-ים, איש כוחות הביטחון והממונה המוניציפלי על אכיפת החוק, לקחו את החוק לידיים - כלומר לראש ולרגליים - ועד היום לא שמעתי שהושעו מהצבא או מהעירייה.

 

עוד טורים של עמיר פלג:

 

הספין של מכבי פ"ת ממש לא מפתיע. שולחים שחקן, מגיבורי הקטטה, שיתלונן נגד שחקני היריבה במשטרה, ושם כבר מדברים על כתב אישום. וואלה יופי, עכשיו כל אחד שעשו לו גליץ' לרגליים יגיש תלונה נגד מי שכיסח אותו, ותוך חודשיים למרבית הכדורגלנים בארץ ייפתחו תיקים במשטרה. את הבדיחה הזאת המפכ"ל חייב להפסיק, אם הוא לא רוצה שתחנות המשטרה ייראו כל מוצ"ש כמו חדרי הלבשה.

 

יגאל ממן ועמי גניש (איור: אופיר בגון) (איור: אופיר בגון)
יגאל ממן ועמי גניש(איור: אופיר בגון)

 

ומילא המפכ"ל, מה עם הרמטכ"ל? ואיפה מפקד חיל האוויר? רס"ב בצה"ל, שאחראי למשמעת ולהתנהגות של אלפי חיילים, בעט בשידור חי בשחקן פצוע,

ומפקדינו הבכירים נקלעים להלם קרב. אותו רס"ב, אגב, הסתובב על הדשא גם במהלך המשחק. בדקות הסיום, כשפ"ת פיגרה, הוא אפילו עמד מאחורי השוער של הפועל חיפה, ודחק בילדים מחזירי הכדורים להזדרז. טוב שלא הביא חיילים שלו מהבסיס כדי שיעשו את העבודה.

 

גם מעיריית בת-ים, שהנוגח עמי גניש מועסק אצלה כפקח, טרם יצאה הודעה רשמית. אדם שאמור לפקח על הסדר בעיר מככב בסצנה אלימה ומגעילה, ואינו מושעה מעבודתו עד תום ההליכים. אז אני מבין שראש העיר שלומי לחיאני עסוק מאוד בחזרות ל"רוקדים עם כוכבים", אבל ממתי פקחים נוגחים בכוכבים?

 

 

וכל עוד הרס"ב והפקח האלה ממשיכים לשמור על הסדר בבסיס ובעיר, אני מאוד ממליץ לחיילים ולתושבים, להיכנס לדיר באלאק. אם אתם בחיל האוויר לא רוצים לחטוף בעיטה לפנים, כדאי שתכניסו חולצה למכנס, ואתם תושבי בת-ים, שלא תעזו לשים על האוטו שלט: "פקח אני פורק סחורה". הפקח עוד יפרק לכם את הצורה.

 

הקאמבק - מה לדני קורן ולמכבי פ"ת

כשהחלה המהומה בשבת, לא רק על כר הדשא אלא גם ליד חדר השופטים, הסתובבו אנשים שאין להם מה לחפש שם. כמו למשל עמוס לוזון והיועץ של יו"ר האיגוד, דני קורן.

 

עוד ב-ynet ספורט:

קורן היה שופט יהיר ובעייתי למדי. הזכרון הקולקטיבי והאינסטינקטיבי מחזיר אותנו לשבת הגשומה ההיא במכתש, בנובמבר 1991, כשהפסיק משחק בדקה ה-79, במצב של 1:6 להפועל ר"ג על הפועל עכו. האורחים מיהרו לעלות על האוטובוס ולהיעלם, המשחק החוזר הסתיים ב-0:0, הגשם פסק, אבל השופט המשיך להתהלך עם האף בעננים.

 

דני קורן. מה הוא עשה שם? (צילום: יוסי רוט) (צילום: יוסי רוט)
דני קורן. מה הוא עשה שם?(צילום: יוסי רוט)

 

בשנה האחרונה קורן מצוי בעיצומו של קאמבק פוליטי. באיגוד השופטים נתפר עבורו ג'וב של "יועץ מקצועי ליושב-ראש" - תפקיד מיותר לחלוטין כשכבר יש שם יו"ר ועדה מקצועית. כל זה היה נראה הרבה פחות בעייתי, אלמלא הקשר שלו למכבי פ"ת.

 

מה הקשר? הבן של קורן שיחק בקבוצת הילדים של המועדון, ולפני שש שנים, לפני הדרבי של הבוגרים, אבא דני תרם כסף לחוג אוהדי מכבי פ"ת עבור רכישת אביזרי עידוד. זה היה אמנם סכום סמלי, אבל הסמל הוא בדיוק הבעיה. קורן כבר היה אז יו"ר הוועדה המקצועית באיגוד השופטים, מה שלא הפריע לו להצטלם בחולצה עם סמל המועדון, לצידו של אחד, עמוס לוזון.

 

עמוס לוזון. מה הקשר לדני קורן? (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
עמוס לוזון. מה הקשר לדני קורן?(צילום: אורן אהרוני)

 

עכשיו, ריבונו של פתח-תקווה, תגידו: מה יש ליועץ של יו"ר האיגוד לחפש בחדר ההלבשה של השופט? למה אתה יועץ של אסף קינן? באחד האתרים קראתי שקורן הגיע "כדי להרגיע את השופטים". סליחה? למה שהשופטים יהיו לא רגועים? את הבעיטות והנגיחות חטפו שחקנים. אם התחפשת כבר לאחות תרזה, דני, לך תסייע לפצוע על הדשא. הדשא.

 

קורן מיועד לחזור ולהתמנות בקרוב ליו"ר הוועדה המקצועית באיגוד השופטים, ועל רקע קרבתו ללוזונים זו בשורה בהחלט מדאיגה. אבל בינתיים הוא רק יועץ ליו"ר האיגוד, שכמה משופטיו הבכירים (כולל אסף קינן) העלימו מסים במאות אלפי שקלים ונאלצו לשלם כופר כדי להימנע מהליך פלילי. איגוד כזה, אדוני היו"ר, לא צריך יועץ מקצועי. הוא צריך יועץ מס.

 

השתטח כל הדרך לצלחת. בן שמעון (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
השתטח כל הדרך לצלחת. בן שמעון(צילום: אפי שריר)

 

המשתטח - רב"ש נפגש עם חז"ל

בשיום ישי שעבר רן בן-שמעון שם קץ לוויכוח: למי שייכות רוב המניות באליפות של עירוני ק"ש? המאמן שעשה בית-ספר לליגה, זנח לכמה שעות את כל הטקטיקות והשמקטיקות, והשתטח על קברי צדיקים בצפון.

 

ואולי רב"ש, יבדל"א, עשה דווקא לאיזי שרצקי. במחזור האחרון של עונת 2003/04, הפועל ק"ש נזקקה ל-0:1 קטן על הפועל רעננה כדי להעפיל לליגת העל. המאמן דאז, שמעון הדרי, לא הסתפק בחומר שלמד בביה"ס למאמנים, ולקח את שחקניו להשתטחות קולקטיבית על קברי צדיקים. על הרשעים מרעננה זה לא השפיע. המשחק הסתיים ב-2:2, ק"ש לא עלתה, אבל לשרצקי הדם עלה לראש.

 

שמעון הדרי. הכל החל ב-2004 (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
שמעון הדרי. הכל החל ב-2004(צילום: יובל חן)

 

בטור אישי שהבעלים פירסם למחרת ב"ידיעות אחרונות" הוא כתב: "בשנה הבאה אין יותר חגיגות דת אצלי בקבוצה. זה בסדר באופן אישי, אבל לא

בקבוצה שאני מממן. לא רוצה קברי צדיקים. מספיק כבר עם הפולחן הזה, כל יום בקבר אחר, כל הארץ צחקה עלינו". במלים אחרות, איזי לא מת על קברי צדיקים.

 

אז אני יודע שכמה מגדולי רבנינו יתהפכו עכשיו בקברם, אבל העובדות בשני המקרים, של הדרי ובן-שמעון, מובילות למסקנה ברורה אחת: מכיוון שהצדיקים לא אוהדים שום קבוצה, השתטחות על מצבותיהם לפני משחק שווה תיקו, שפירושו כידוע: תשבי יתרץ קושיות ובעיות.

 

לא מת על קברי צדיקים. שרצקי (צילום: ראובן שוורץ ) (צילום: ראובן שוורץ )
לא מת על קברי צדיקים. שרצקי(צילום: ראובן שוורץ )

 

באשר לבן-שמעון, מכיוון שנכונו לו עוד אתגרים ומשימות בכדורגל הישראלי, כדאי שישוב להתמקד בקטע המקצועי ויאפשר לצדיקים ע"ה לנוח על משכבם גם במחזור המכריע. אפשר לבקש מהם מזור למחלה, שידוך הגון או הצלחה בחיים, ממש לא הוגן לצפות שיאחלו הפסד ליריבות ולערב אותם במאבקי הפלייאוף.

 

אבל את ה-0:0 ההיסטורי מול הפועל ת"א, חשוב להדגיש, אסור לזקוף לזכות דני עמוס, שיר צדק וסאלח חסארמה הקשיש. זאת עבודה של שמעון בר-יוחאי, יוחנן הסנדלר והילל הזקן.

 

הקייטנה - בהתאחדות מגייסים שחקניות לנבחרת

"בנות, ההתאחדות לכדורגל מחפשת אתכן!!!". כך, עם שלושה סימני קריאה, נאמר בהודעה שפירסמה שלשום דוברת ההתאחדות. בהתחלה לא הבנתי מה הם צריכים בנות, אבל אז הגעתי להסבר: "רק לפני שבוע וחצי הודיע הוועד הפועל של אופ"א כי ישראל תארח את אליפות אירופה לנשים עד גיל 19, החלום ממש מעבר לפינה!... רוצה להיו חלק מהחלום?..." (כל סימני הפיסוק הדרמטיים מופיעים במקור).

 

בהתאחדות מחפשים בנות. אבי לוזון (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
בהתאחדות מחפשים בנות. אבי לוזון(צילום: ראובן שוורץ)

 

כן-כן, אחרי שזכינו באירוח היורו, בהתאחדות החליטו לפנות לעזרת הציבור, מה שאומר שהם לא בדיוק סומכים על השחקניות שמופיעות בליגה ובנבחרת. "אנחנו מחפשים נערות מגילאי 11 עד גילאי 19", נאמר בהודעה, "שרוצות לנסות את כוחן בכדורגל ברמה הגבוהה ביותר בישראל".

 

ואני אומר: איזה יופי!... למה שלא נעשה אותו דבר גם בנבחרת הגברים?... במקום שאלי גוטמן יחפש שחקנים בליגה או ייסע לראות ליגיונרים, נזמין למבחנים נערים בני 11 עד 19, שינסו את כוחם ברמה הגבוהה ביותר. בשלב מאוחר יותר אפשר יהיה לעבור למתכונת של "כוכב נולד", והציבור יבחר את שחקני הנבחרת בסמסים.

 

השלב הבא - כוכב נולד עם צביקה הדר? (צילום: דודו אזולאי) (צילום: דודו אזולאי)
השלב הבא - כוכב נולד עם צביקה הדר?(צילום: דודו אזולאי)

 

בהודעה הנ"ל, שפונה לכדורגלניות בלבד, נאמר כי המיונים יתקיימו ביום א' הקרוב, ומופיע פירוט של "המגרשים שבהן יתקיימו המבחנים". כן-כן, מכיוון

שמדובר בבנות, אפילו את המגרשים הם הפכו לנקבות.

 

אבל השיא מגיע בסוף ההודעה, שם נכתב: "על הבנות המעוניינות להיבחן להגיע בשעה היעודה, עם בגדי ספורט, נעליים, מגני עצם ובקבוק מים". מה זה? בקבוק מים??? רק השבוע הוצאתם סכומי עתק על טקס מפואר ומיותר לכבוד חנוכת בית־הנבחרות - ולשחקניות הפוטנציאליות של הנבחרת אתם לא מסוגלים לפרגן בבקבוק מים? ואחרי זה מתפלאים שכבר במוקדמות, ישראל מתייבשת.

 

מילה זו מילה: 2.4.12 - "אני מתרגשת היום יותר ממה שהתרגשתי כשהתגרשתי מבעלי". מיכל רואימי, אוהדת ק"ש. זה בסדר, גם לאוהדות הפועל ת"א יש בעיות עם הבעלים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורן אהרוני
המהומות במושבה
אורן אהרוני
מומלצים